Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2086 » stř 23. pro 2020, 14:36

Nosim g17 bez problemu, leto,zima..
nejvic nejidealnejsi zbran na souteze to treba nebude, ale pouzitelna ano... na noseni nekomu vyhovovat nemusi, kazdy jsme jinak rostli, nosime jine hadry,vykonavame jine cinnnosti atd...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2087 » stř 23. pro 2020, 14:55

MRBLUE píše:19ka je rovnako hruba a zadna cast zbrane je zhodna. Kto nechce bobrak, nemusi si ho dat ani na 17ku ani na 19ku. Co sa nosenia tyka tak 1,5 cm vyska a 2cm dlzka pri noseni naozaj nehra nejaku mimoriadnu ulohu. Ale co sa komfortu strelby tyka, pre mna je to vyrazny rozsiel. A na fotke neni Glock, ale vacsi a o skoro pol kila tazsi Shadow Ja osobne ako prvu zbran urcite odporucam full size. Na hladanie kompromisov je vzdy dost casu. :-)

Já ti pistole rozeznám, psal jsi že nosíš G17, tak jsem komentoval tu, bobřák se týkal jen toho Stínu co je na fotce... Každopádně tvrdit že centimetry u skrytého nošení nehrají roli je fakt mimo... Nejenže to potvrzují zkušenosti slušného vzorku populace která kdy nosila, ale i samotný "repertoár" výrobců zbraní, kteří podle mého skutečně nevymýšlejí zbraně, které nejsou potřeba a nehoní se za každým ušetřeným milimetrem a gramem jen proto, že se nudí... Ale na to si určitě bude muset každý přijít sám, co kam nacpe a co ho kde bude více či méně omezovat... Obecně ale G17 a další fullsize zbraně jako EDC pistole doporučovány nejsou...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#2088 » stř 23. pro 2020, 14:56

Asi by bylo dobré neblbnout mu hlavu širokou diskusí a počkat, až se znovu ukáže :-)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2089 » stř 23. pro 2020, 15:13

Jestli si přečetl, co tady rozpoutal a má špetku rozumu, už se neukáže. :lol:



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2090 » stř 23. pro 2020, 16:13

Tak takovéto otázky stejně jinak ani končit nemohou a tazatel nakonec časem pozná, že se ptal víceméně zbytečně a že jeho představy se rychle rozplynou... Je to jako přijít na forum o lyžování a chtít poradit první lyže, na kterých se bude učit první obloučky, vydrží na nich celý den na sjezdovce i ve volnym terénu a co nevidět se na nich chystá na závod ve slalomu a Super-G...;-)



spivac
Příspěvky: 2

Příspěvek#2091 » čtv 24. pro 2020, 16:46

Dekuji vsem za cene rady a pridavam omluvi za poruseni pravidel. Jsem smiren s cenou jedne zbrane kolem 30, ale nechci kupovat Shadow za 30 a glocka za 20. Omezenym rozpoctem byl myslen fakt, ze bych rad krmil pouze jednu zbran, ne dve/tri (zatim). Zakladni myslenka je takova, ze bych rad jednu zbran vhodnou na vse i za cenu urciteho nepohodli. Popravde jsem si zamiloval Shadow 2, nicmene jeho velka vaha mne krapet odrazuje. Koukal jsem na Walther Q5, nebo ppq m2, ktere jsou lehci, nicmene udrzba, pripadne vymena dilu je pry slozita. Kazdopadne jsem hledal zbran na leta, kterou nosenim neoddelam, ale neztrati se lety i na pripadnych soutezich. Kazdopadne dekuji za veskere pripominky a rady....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2092 » čtv 24. pro 2020, 17:06

Shadow2 tak si ho kup. Taky dobrá volba na závody velkých pistolí, kondiční střílení. Na nošení ne, je to velký a těžký. Jednou týdně by se to nosit dalo z nouze.

Jestli teda nosit ano, nebo to udelej jako já, když zavody až časem : kup malou pistol na nošení (p365, Hellcat, novou potřebuješ jistotu že to funguje), s tím si osvojis a naučíš se trochu střílet, lze závodit los v této malé kategorii. časem si koupíš velkou (novou nebo bazar) na závody velkých, snáze se ti bude vybírat protože už budeš vědět co tě kde tlačí, čemu dáš přednost atd, sympatie, poznáš toho víc.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2093 » čtv 24. pro 2020, 17:48

... bych rad jednu zbran vhodnou na vse i za cenu urciteho nepohodli. ...jsem hledal zbran na leta, kterou nosenim neoddelam, ale neztrati se lety i na pripadnych soutezich. ...

Tohle všechno splňuje Glock 19. Nemáš zač.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#2094 » čtv 24. pro 2020, 21:06

audis píše:Shadow2 tak si ho kup. Taky dobrá volba na závody velkých pistolí, kondiční střílení. Na nošení ne, je to velký a těžký. Jednou týdně by se to nosit dalo z nouze.


Shadow 2 je krásná, ergonomická sportovní, ale na skryté nošení nevhodná pistole. Pominu-li velikost a váhu, tak nemá blokaci zápalníku (např. oproti CZ 75 B).

Pořád platí, že nejdůležitější je vlastní pocit každého střelce a potřeba vyzkoušet dostatečně zbraní před koupí, ale pokud můžu radit, zkus do začátku svého zkoušení Glock 19 nebo CZ P10C - obé se dá nosit, s oběma se dá střílet LOS i klubovky IPSC (oboje vlastní zkušenost).



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#2095 » čtv 24. pro 2020, 21:25

kup co se ti líbí a dobře drží. a pokud chceš na začátek jednu pistoli tak něco ve velikosti G19 a je jedno od jakého výrobce.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2096 » čtv 24. pro 2020, 21:32

G19 je prostě TA nejuniverzálnější pistole na všechno. Ta člověku může pak zůstat, až si dokoupí tu druhou menší nebo více sportovní, podle toho do kterého směru nebude G19 "stačit", Vzhledem k možnostem do budoucna bych ale zvážil přípravu pro tlumič a kolimátor, jestli je jenom trochu šance, že by po tom mohl člověk v budoucnu toužit. Takové G19 (nebo P10 apod.) se pak dá upravit do libovolné podoby, kterou si člověk v budoucnu bude přát.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#2097 » pát 25. pro 2020, 16:58

spivac píše:....
Jsem smiren s cenou jedne zbrane kolem 30, ale nechci kupovat Shadow za 30 a glocka za 20.
......


Jako první kupuješ zbraň, na které se budeš učit základy bezpečné manipulace, ovládání a návyky s tasením, přebíjením a tak dále. Takže to vybírej s tímhle hlediskem.

Na začátky v závodění stačí prakticky každá průměrná zbraň, teprve až budeš vědět, co tě fakt zajímá, tak si vybereš tu správnou závodní.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2098 » pát 25. pro 2020, 19:15

spivac: Jak psal Hujer, kup co se ti líbí, ať ti to dělá radost a hned od začátku tě to baví. Jen za mě spíš P10C než G19. Ono časem uvidíš co tě bude bavit střílet a podle toho si pak koupíš třeba něco nového a vhodnějšího.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2099 » pát 25. pro 2020, 20:13

My tu jsme ve vláknu pro tlumiče? Rozdam tu bany a ti sami začnou po jejich konci znovu.. Laskavě se držte tématu!



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2100 » pát 25. pro 2020, 20:35

Pistole s přípravnou "na všechno možné" .... třeba po budoucím zakoupení kapesní pistolky ta větší alespoň najde nové využití v přiručním rychlotrezoru na obranu domova s tlumičem, baterkou a velkým zásobníkem plným JHP. Ve stejné sestavě se s ní pak bude trénovat na střelnici, bude to jiné, zábavné a přitom to bude mít smysl.

Nebo se na ní dá kolimátor, Roni 20/20 a bude z toho levné spolehlivé PCC. Nebo se na závit taky dá dát kompenzátor, pokud to někoho zajímá.

Podle mě je skvělé, pokud první pistole je co nejuniverzálnější a nejmodulárnější a jde jí pak najít další uplatnění, až si člověk tu další už vybere "správně". I kdyby to mělo být jenom pro to to zkusit a případně zase prodat, bude člověk mít možnosti. Čili pokud někdo usoudí, že by ho to mohlo někdy lákat, tak radší hned vybrat pistoli, co má rail + kolimátor + závit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů