Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2161 » úte 28. zář 2021, 07:35

To Honza: můžeš být pls konkrétni, případně dát detaily fotek, když máš osobní zkušenost ? Pořídil jsem SFx na válení se v bahně a ničení na kurzech. Dobře mi padne do ruky, závěr chodí překvapivě lehce. Nejsem zastánem Tureckých výtvorů, za ty peníze neočekávám zázraky, proto jsem zvedavý na tvojí recenzi. Výhodou je, že na ND nemusíš čekat rok z USA a koupíš v nekompromisním sklepě.
Jasně, spoušták je gumovka, ale ke zminovanému učelu mi to vůbec nevadí. Pravdou je, že např. dokupovaný navadeč sice od Magpulu za 1200kaček drží na jednom šroubku a slušně po obvodu levituje. Futrálek z kufříku letěl rovnou do koše. Aktuálně už je v kufrech údajně Kydex. Dárkové balení jako obdržel DemolitionRanch rande jistě do CZ nikdy nedorazí.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2162 » úte 28. zář 2021, 07:51

Zaver blato. Foto po asi 250 ranach. Uzamykaci hrana ozvykana. Vycnelek, co sbira naboje ze zasobniku jeste horsi. A doskrabany vnitrek zaveru jsem nikdy nevidel.
Nevim o jake gumove spousti mluvis, ale Canik ma dle meho nazoru naprosto bezkonkurencni spoust.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2163 » úte 28. zář 2021, 08:03

... dík, maji uvedené detaily vliv na funčnost ? Možná to Turek pojal jako Kalachsnikov :-)



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#2164 » úte 28. zář 2021, 08:38

greenhorn píše:Aha. Tak že začátečník ma podle tebe v podstatě jenom dvě možnosti:
1. Glock
2. jakýkoliv jiný problémový krám (těžítko)
Glock je diagnóza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Spíš jsem to myslel tak, že i začátečník který koupí Glock z bazaru dostane kvalitní a funkční zbraň která mu vydrží nejspíš do konce života. Nebo může jako začátečník kupovat jak říkáš srdcem ty krásné pistole(bazarové či nové) a koupí nějaký krám co někde viděl ve filmu se kterým budou jen problémy...
Jako začátečník bych chtěl pistoli se kterou můžu střílet a trénovat do zblbnutí, případně jí nosit a proto G19 je za mě dobrá volba.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2165 » úte 28. zář 2021, 10:27

JJ tyhle Urban legends se stále šíří. :) Glock, je ok, ale i jiné pistole jsou taky v pohoo bez poruch. To je spis zalezitost jednotlivých kusu.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2166 » úte 28. zář 2021, 10:34

Pistole není tetování, aby člověka "bolelo" zbavení se jí. Ať si každý koupí co chce, je to pořád dokola a stejně si každý tazatel podle mého názoru a zkušenosti v 70% případů nenechá poradit a vezme to, co se mu líbí na obrázku. Zbylých 30% odpověď najde v tomto 145 stránkovém tématu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2167 » úte 28. zář 2021, 12:52

Lynx píše:Letec 12: Když už si zbraň koupíš a výrobce zdraží, pak při prodeji můžeš tratit míň. A s tím fiktivním zdražováním jsi nejen ujetý, ale v důsledku už trapný, když ho cpeš tam, kde se na to nikdo neptá.

Linx: Cena obvykle rozhoduje. Razantní a nekončící zdražování CZUB (5-10% ročně) je neoddiskutovatelný fakt a začátečník, který si vybírá novou zbraň by na něj měl být upozorněný, aby dlouho neváhal a kupoval. Pro příklad P10 stála loni 15 900, teď stojí 16 500 a od října bude opět dražší. Je to dobře mířená rada začátečníkovi a ve správném vlákně. (vlákno na toto téma někdo nechal smazat)

Pří výběru je nejlepší osahat si několik zbraní, a pro jistotu si z ní vystřelit na střelnici. Když jsem si vybíral já, měl jsem na stole Canik TP9 a CZ P10. Canik byl od pohledu hezčí, ale v ruce mi seděl hůře (kolegovi lépe). Já vybral jedno, kolega vybíral dál. Když jsem porovnával spoušť na sucho, tak P10 ji měla o poznání lepší.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2168 » úte 28. zář 2021, 13:06

@Honzajan: Dík za popis a fotky. Tohle jsem dlouho neviděl. Sice to asi na spolehlivost prvních pár tisíc ran mít vliv nebude, ale rozhodně to nepotěší. V testech přitom vycházel jako velmi přesný, tak mě překvapuje, že se tak šetřilo.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2169 » úte 28. zář 2021, 13:58

Atrop: ano to je taky moznost, koupit neco levnejsiho v bazaru a pak prejit na neco normálního.

Pro zacatecniky, kdyz si to shrneme, jsou tady nastinene moznosti:

1/ Koupit v bazaru neco levnejsiho a vystrilet se a pak kupovat dalsi.
2/ Koupit glock 19
3/ Vybrat si v obchode co mu padne do oka, do ruky, na telo k noseni, to si nekde vyzkouset a pak kupovat.
4/ Koupit malou pistolku na noseni, velkou na mirenku atd.

Necht si mily zacatecnik vybere co mu nejvice vyhovuje :D



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2170 » úte 28. zář 2021, 15:02

A proč rovnou nesednout do mercedesu..třeba HK SFP9 - ergonomie výborná a s možností úpravy, atd atd

Cenově se těsně do dvacky vejdem



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2171 » úte 28. zář 2021, 15:57

morepower: Protoze se nekomu treba mercedes nelibi. Proto je lepší vyzkoušet a ošahat. Já jsem se svou CZ spokojený a je to moje 1., jinej nic jineho nez glock nechce videt. Další říká, že 1. pistole dlouho nevydrží a kupuje se jiná. Proto doporučuju ať si to začátečník vyzkouší a porovná co mu sedne do ruky nejlépe.
Samozrejme nevylucuju, že se da koupit i ten mercedes.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2172 » úte 28. zář 2021, 16:12

Dirk
Este ma napadlo. ked sa ti pozdaval Colt 1911 tak co skusit BUL 1911 Commander v 9Luger? 1911 je nositelna zbran, lebo je plocha a je prave vhodny pre vacsiu dlan a kratsie prsty. BUL sice vyde nieco cez 20 tisic (22t.) ale je to v tej cenovej kategorii asi to najlepsie z 1911tok co sa da zohnat.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2173 » úte 28. zář 2021, 17:41

kk→no ale tady právě nejde o to líbí X nelíbí. Alespoň to vyplývá z konverzace, protože kdyby šlo o to "líbí", tak se přece neptá v tomhle vlákně. Stejně jako tady padlo, že lze jít i cestou srdeční záležitosti (což je taky varianta "líbí"), ale to diskutujícím přijde příliš neefektivní, protože si sami jako první gun koupili ňákej shit.
Rada typu "ať si to ošahá, nebo lépe vyzkouší na střelnici" je správná, ale nepadne na úrodnou půdu. Neví totiž, co si má vyzkoušet. Takže si myslím, že prostě nejlepší způsob jak začít, je prostě "začít"! Všichni víme, že první nebude poslední.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2174 » úte 28. zář 2021, 17:49

Nabízí se prostě vytipovat pár pistolí, který se obecně vyskytujou v množině "dobrá pistole" a ty si třeba ošahat, i na krámě a prostě si jednu vybrat. Ať už je to CZ P-10, G19, SFP9, nebo třeba ňákýho waltra. Prostě začít. Není to tetování, jak tady někdo vtipně poznamenal.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2175 » úte 28. zář 2021, 18:06

Letec 12 píše:A co takový Canik TP9. a dobré peníze docela dost muziky. A rozhodně nezdražuje co půl roku jako CZUB


Letec 12 píše:...začátečník, který si vybírá novou zbraň by na něj měl být upozorněný, aby dlouho neváhal a kupoval....

Tak jak to teda je? Jednou koupi nedoporučuješ, podruhé koupi doporučuješ... Co se takhle zamyslet a rozmyslet? To zdražování už komentovat nebudu. Kdo chce, najde si ceníky a porovná. Fanatikům se vysvětlit nedá nic, ani když se jim naservírují objektivní a nezávislá čísla. Ale nemotej začátečníkům hlavu osobní ublížeností.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů