Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2146 » pon 27. zář 2021, 18:08

Nováček (začátečník) si má svoji první zbraň o které asi nic neví koupit v online bazaru? Takovou radu bych mu nikdy nedal. A běžte už s těma glockama do zádele. Jako by nebylo na světě mnoho jiných krásných, kvalitních a spolehlivých zbraní. I první zbraň bych stejně jako auto doporučoval kupovat srdcem, nikoliv rozumem. Ta první se kupuje pro radost, na kompromisy času dost.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#2147 » pon 27. zář 2021, 18:19

Koupit Glocka 19 z bazaru není žádná věda a v naprosté většině případů bude zbraň bez problému. Na druhou stranu člověk většinou zjistí, že tyhle jiné, krásné "kvalitní" zbraně jsou dobré tak akorát jako těžítko a z koupě srdcem se stane boj o to, jak se toho krámu zbavit a netratit moc...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2148 » pon 27. zář 2021, 18:25

Aha. Tak že začátečník ma podle tebe v podstatě jenom dvě možnosti:
1. Glock
2. jakýkoliv jiný problémový krám (těžítko)
Glock je diagnóza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#2149 » pon 27. zář 2021, 18:32

Já jsem si jako první pořídil XD-9 Mod. 2 a nelituji sedl do ruky líp jak
G19. :P
https://gundigest.com/article/review-sp ... vice-model



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2150 » pon 27. zář 2021, 18:41

Já tentokrát úplně souhlasím s greenhornem. První zbraň bych koupil novou a srdcem.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2151 » pon 27. zář 2021, 18:55

presne tak som kupil svoju prvu zbran, novu a srdcom. takze som nesledne nejaky rok dojizdel 100km na reklamace, az som ju ked bola konecne funkcna predal so stratou. doteraz som vlastnil vela zbrani a jedina z nich nebola od glocku. stejne ma glock19 stale trvam,aj a tym dodatkom, ze to moze byt od jakejkolvel znacky



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2152 » pon 27. zář 2021, 19:07

ondrush: tak se pochval, se kterou zbraní ses spálil.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2153 » pon 27. zář 2021, 19:21

grand power, narodniarsky srdickem a tym ze bola pekna a paradne sa z toho strielalo. kupovana u qins, tiez tam reklamovana, nakoniec poslana do fabriky na vymenu kontajneru. potom uz fungovala, ale stejne sla z domu. chyba bola, ze obcas DA vobec nezachytilo kladivo a premackol som naprazdno, co u obrannej edc zbrani nosenej s kladivom dole na plnej komore nie je ideal



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#2154 » pon 27. zář 2021, 20:07

To moc dobre znam. Taky jsem mel s touhle znackou nemale problemy. Nastesti nejsem typicky Cech, co se ridi heslem. Zdechla mi koza, at zdechne aj sousedovi. Proto jsem nakup tehle pistole uz spouste lidem rozmluvil a myslim, ze jsem jim usetril jak nervy, tak penize. Byla to moje prvni. Krasna pistole, ale tim to koncilo. Zbytek bylo uz jen trapeni a nejistota. Jako pistole na noseni uplne nevhodna skrze zavady, co jsem musel resit. Posledni kapka byla vymena hlavne. To uz byla vychytana, ale ta pachut a neduvera byly silnejsi a sla s velkou ztratou z domu. Vubec se mi po ni nestyska.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#2155 » pon 27. zář 2021, 20:46

Já myslím, že hlavní otázka je, jestli chci nosit už od začátku, nebo až se se ve střílení trochu zdokonalím.
V prvním případě koupím malou, ve druhém velkou.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2156 » pon 27. zář 2021, 21:10

Pri svojich parametroch 180cm/100kg unosi aj celoocelovu full size. Takze si moze vybrat co sa mu bude pozdavat. Robit kompromisy a zacat hladat "lepsie riesenia" moze ked ziska nejake skusenosti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2157 » pon 27. zář 2021, 22:27

A co takový Canik TP9. a dobré peníze docela dost muziky. A rozhodně nezdražuje co půl roku jako CZUB



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2158 » úte 28. zář 2021, 02:57

A ještě jsem zapoměl, pokud bych si aktuálně vybíral novou pistoli, jedna z podmínek by byla, ať má hlaveň závit na tlumič.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2159 » úte 28. zář 2021, 06:32

Canik nebrat, je to kopie waltheru, coz neni spatne. Hezky udelana, vybavena. Ale materialove je sunt a to spatne je. Osobni zkusenost.
Rad bych se zeptal vyznavacu H&K, jestli je porad problem s nahradnima dilama, jako vzdycky nebo uz se da treba do 14 dnu sehnat, co potrebuju?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2160 » úte 28. zář 2021, 06:40

greenhorn píše:A ještě jsem zapoměl, pokud bych si aktuálně vybíral novou pistoli, jedna z podmínek by byla, ať má hlaveň závit na tlumič.

U závitu je potíž s pouzdry, je menší výběr, resp. ze sérioé výroby téměř nejsou.
Letec 12 píše:A co takový Canik TP9. a dobré peníze docela dost muziky. A rozhodně nezdražuje co půl roku jako CZUB

Letec 12: Když už si zbraň koupíš a výrobce zdraží, pak při prodeji můžeš tratit míň. A s tím fiktivním zdražováním jsi nejen ujetý, ale v důsledku už trapný, když ho cpeš tam, kde se na to nikdo neptá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti