Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Co jinam nepatří...


Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#61 » pát 4. pro 2020, 00:11

genu píše:Tak zkoušky až příští rok ...
https://ct24.ceskatelevize.cz/3235788-z ... m-zpozdeni


Tak tam slečna akorát prohlásila, že zkoušky byly pozastaveny, ale snad poběží aspoň ty co jsou už normálně přihlášení, ne?



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#62 » pát 4. pro 2020, 06:57

DesertEagle píše:... proč za nějaký rozumný poplatek a výslovnou žádost nemůže OSZBM, provést kontrolu u držitele doma. Zabili by 2 mouchy jednou ranou a zkontrolovali i uložení.


Jak by kontrolovali to uložení zbraní? To by je pozval domů a provedl je interiérem a dobrovolně jim uložení ukázal? No to by musel být nějaký velmi uvědomělý držitel! Nejen, že by si nechal doma udělat kontrolu uložení zbraní, ale dokonce by za to byl ochoten zaplatit další poplatek! Takový moderní pionýr!

To jsou bezva nápady! Nová doba!



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#63 » pát 4. pro 2020, 08:30

To je problém, že slušní lidé "chtějí" spolupracovat s policií. V našich očích je to organizace, která nám pomáhá, tak si říkáme, proč bychom nespolupracovali. Že?
Jsme nepoučitelní idealisté.



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#64 » pát 4. pro 2020, 08:34

Kontroly doma pri prodlouzeni
nekdy nekde probihavaji...



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#65 » pát 4. pro 2020, 09:18

Podotykam, ze mluvim o "predcovidove" praxi

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#66 » pát 4. pro 2020, 09:32

To all: hračky mám uložené nad rámec zákona, mám rád věci prostě v pořádku. Než tahat desítky těžkých kvéru na kontroly vůbec by mi nevadilo, kdyby úředník přisel a hračky si prošel. Nechápu proč z toho někteří dělají takové drama. Jasně, pokud budu mit doma box s travkou, tak to asi dělat nebudu :-)
P.S. Až budeš Netrefile čekat v čekárně s 20tikolvým kulometem, tak rychle zmeníš nazor hi,hi,hi,hi.



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#67 » pát 4. pro 2020, 09:52

@vidocqcz: Ano! Jste tak nepoučitelní idealisté, že jste připraveni za tu spolupráci platit extra polatky, jestli jsem ten původní komentář od DesertEagla pochopil správně. Co přesně si představujete od "chtěné" spolupráce s Policií? Máte na mysli pouze oblast Zbraně/Střelivo, nebo to myslíte obecně, třeba něco jako PS VB? A rozumím tomu dobře, že ti kteří spolupracují s Policií v rámci daných zákonů, ale nijak aktivně tuto spolupráci "nechtějí" rozšiřovat nad rámec daný zákonem, jsou lidé neslušní (nemluvě o myšlence si tu spolupráci extra zaplatit)?

@skagerak - Kontroly při prodloužení ZP jsou něco trochu jiného než dobrovolná a ZAPLACENÁ kontrola uložení zbraní při registraci nové zbraně, nemyslíte?
(Mimochodem §29 1n ZoZ - Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen umožnit příslušnému útvaru policie vstup do obydlí za účelem kontroly zabezpečení zbraní, je-li držitelem zbraně kategorie A.
§58 odst8 - Příslušný útvar policie je oprávněn u držitelů zbrojních průkazů provést kontrolu zabezpečení zbraní kategorie A; při této kontrole je oprávněn vstupovat do jejich obydlí.)



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#68 » pát 4. pro 2020, 10:00

DesertEagle píše: P.S. Až budeš Netrefile čekat v čekárně s 20tikolvým kulometem, tak rychle zmeníš nazor hi,hi,hi,hi.

Tak 20kg kulomet skutečně nemám :-). Ale množství zbraní, které při pravidelné kontrole musím předkládat vysoce 20kg překračují. Nehledě na to, že jsou mnohem neskladnější, než jeden kulomet. Jenom v malorážkách mám mnohem víc než 20 kg...

Přesto je raději při pravidelné kontrole donesu na Policii.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#69 » pát 4. pro 2020, 10:01

Můj kámoš má doma docela dost zbraní, a vždy když ho vyzvou aby je dotáhnou, tak jim slušně nabídne, jestli by nechtěli přijet raději k němu, než aby to železářství tahal tam.
Tak že když se chce, všechno jde ...



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#70 » pát 4. pro 2020, 11:14

Dle chuti a vkusu každého soudruha.
Kdo chce kam, pomozme mu tam!



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#71 » pát 4. pro 2020, 11:24

Zpět k tématu, má někdo nějaké zákulisní informace o tom kdy budou zkoušky probíhat? P. majorka říká že jsou pozastaveny po dobu nouzového stavu, to by znamenalo že po doby nouzáku nic nebude. PES má nouzák i ve stupni 1, takže tak reálně zkoušky na svatýho dyndy?



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#72 » pát 4. pro 2020, 11:46

Psal jsem na odbor MV a čekám na odpověď, žádal jsem taky o info kde můžu získávat průběžné informace aniž bych se musel někoho dotazovat a jaké podmínky musí být splněny aby se zkoušky rozjely. O odpověď se podělím.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#73 » pát 4. pro 2020, 17:42

vidocqcz píše:To je problém, že slušní lidé "chtějí" spolupracovat s policií. V našich očích je to organizace, která nám pomáhá, tak si říkáme, proč bychom nespolupracovali. Že?
Jsme nepoučitelní idealisté.

Tvl, ovce si chvali, jak to s ni vlk mysli dobre. PCR je organizace, ktera nam haze klacky pod nohy, ja je nepotrebuju,. Rad budu mit kver bez desatku za povoleni a dalsi"sluzby" okolo zbrani. Zapominate, ze to jsou ti sami lide, kteri zabouchaji na vase dvere az nekdo z pohlavaru podcmrkne perem papir, ze vse odevzdame.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#74 » pát 4. pro 2020, 19:23

Proto ten ironický dovětek ...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#75 » pát 4. pro 2020, 21:48

Netrefil píše:Dle chuti a vkusu každého soudruha.
Kdo chce kam, pomozme mu tam!


... tohle jsou zbytečné emoce. Všichni dobrě víme jaké peníze jsou v kvérech a kdo chodí pravidelně i ve střelivu rozházené, tedy sorry využité :-) Pokud za poplatek v řádech stokorun bych podobné téma vyřešil, tak v tom nevidím problém. PČR respektive OSZBM dělá pouze to, co vymyslí politici a zákonodárci. Hlavně jsem psal, za podmínky dobrovolnosti každého soudruha, ostaně ono to při současné legislatiově pokud nemáš doma "Ačka" ani jinak nejde.
To descurctor: moc díky za nakopnutí, pokusím se pozeptat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů

cron