CZ Colt

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#61 » pon 24. dub 2023, 07:49

NFT
S hrdostí oznamujeme, že pistole z limitované edice CZ 75 Řád Bílého lva jsou prvními střelnými zbraněmi na světě, jejichž vlastnictví bude ověřeno na blockchainové platformě. Autenticitu zaručí unikátní digitální doklad, který zvýší sběratelskou hodnotu těchto pistolí.
Zbraně z edice CZ 75 Řád Bílého lva budou poprvé v historii firmy zpřístupněny ke koupi prostřednictvím celosvětové aukce NFT (non-fungible token). Při ní se bude příhozy usilovat o prvenství v pořadníku na pistoli s konkrétním výrobním číslem.
Skupina Colt CZ Group část výnosů z aukce NFT věnuje na sbírkový účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR na podporu ukrajinské armády.<br />


Objevte burzu
Burza umožňuje přihazovat v aukcích, prodávat a nakupovat pistole Colt CZ Group z limitované edice dostupné prostřednictvím portálu Collector’s hub. Na portálu lze prodávat a nakupovat poukaz Right to Purchase, který lze následně použít při nákupu fyzické zbraně.

Digitální poukazy
Nyní můžete přihazovat na jakýkoli digitální poukaz Right to Purchase, který ještě nebyl vyměněn za fyzickou pistoli. Některé z nich jsou na prodej za cenu stanovenou majitelem, za ostatní můžete podat nabídku, která nebude nižší než kupní cena digitálního poukazu.


FAQ
Co je poukaz Right to Purchase čili poukaz na právo k nákupu?
Poukazy v podstatě představují „právo na nákup“ příslušné fyzické pistole. Jde o digitální aktiva podložená blockchainovou technologií, takže jsou jedinečné, nelze je duplikovat a můžete s nimi bezpečně obchodovat na burze Colt CZ Group.

Kolik času mám k podání objednávky na fyzickou pistoli?
Každý poukaz Right to Purchase je platný 90 dní. Po uplynutí této lhůty již nelze poukazy Right to Purchase uplatnit.

Mohu svůj poukaz Right to Purchase prodat před nákupem fyzické pistole?
Váš poukaz Right to Purchase lze po zakoupení dále prodat na burze Colt CZ Group. Po zaplacení zálohy za fyzickou pistoli bude váš poukaz z burzy automaticky stažen.

Kolik budou stát fyzické produkty?
Fyzické pistole se prodávají samostatně, přičemž cena je nezávislá na částce zaplacené za poukaz. Aktuální ceny položek v aukci jsou následující:
CZ 75 ŘÁD BÍLÉHO LVA: 10 000 € včetně DPH
COLT 1911 a CZ 75 POCTA LEGENDÁM: 20 000 € včetně DPH.

Jak mohu vyměnit poukaz Right to Purchase za fyzickou pistoli?
Colt CZ Group kontaktuje vítěze aukce za účelem dohodnutí postupu nákupu fyzické pistole (platba zálohy, kontroly zákonných požadavků, dodací podmínky, místo vyzvednutí atd.). Kompletní seznam zemí, v nichž může společnost Colt CZ Group zajistit fyzické dodání, naleznete na stránce http://www.czub.cz/cz/dealer-lokator

Jaký je postup při převzetí zbraně u prodejce?
Při výměně poukazu Right to Purchase za fyzickou střelnou zbraň musíte dodržet všechny platné místní zákony a předpisy, zaplatit zálohu, kliknout na tlačítko „Uplatnit“ na poukazu Right to Purchase a ukázat QR kód prodejci, který jej musí naskenovat.

Co se stane s mým poukazem po výměně za fyzickou pistoli?
Poté, co oficiální prodejce naskenuje QR kód, bude váš poukaz Right to Purchase automaticky archivován na vašem účtu a odstraněn z burzy. Po obdržení vaší fyzické pistole obdržíte QR kód pro registraci pistole a získáte její digitální doklad autenticity.


pro zájemce jsem vykopíroval info, ať to nemusejí dohledávat ...

A teď k odpovědi, vidím v tom dvě výhody
1) bude vytvořena "burza", kde bude možno obchodovat se zmíněnými pistolemi bez potřeby ověřování, zda-li se jedná o podvodníka či ne ...
2) zaplatíte 2x, poprvé za právo ke koupi a podruhé za samotnou koupi

upřímně, podobný koncept by byl vhodný třeba v USA, kde je velký trh, ale v ČR je to dost komplikované vzhledem k počtu držitelů a kupní síle.
Už teď je v "oběhu" po cca 100 kusech CZ75 Anthropoid, CZ75 Tobruk, CZ75 Republika, CZ75 45. výročí a ceny byly tuším 200.000 CZK (u té poslední asi 80-90.000 CZK) a na bazarech za to chtějí lidé půl milionu až milion, což si myslím, že je nesmysl. Ano, jednotlivé si kupce mohou najít, ale že by to bylo na principu nějaké živé aktivní služby se mi věřit nechce. Reálně totiž můžeme obchodovat jen mezi s sebou v ČR, Evropa je pasé a pro USA jsme mimo zorné pole (resp. problematičnost vývozu/dovozu, větší domácí nabídka jako např. Cabbot Guns a pravděpodobně dostali část produkce přímo)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#62 » pon 24. dub 2023, 08:45

Kdyby se platnost tokenu resetovala s každým prodejem, byla delší a právo nákupu zbraně šlo uplatnit u kteréhokoliv zastoupení ČZ na světě, smysl by to dávalo.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#63 » pon 24. dub 2023, 09:04

Podobné sběratele osobně znám ve dvou kategoriích a mluvím o konktretních lidech. Jedinci snadno vydělávající na státních zakázkách si prostě udělají radost a cena zde nehraje příliš roli zda je cena 200-300-500tis. Druhou skupinou jsou Jelimani z Horni Dolni, co 2 roky nejedí koupí pseudo poklad typu Tubruk a v naivní představě rychlého zbohatnutí dají na Hunting za mega. Ano, zbožné přání.
Za sebe mi jediný smysl dávala trojkombinace těch nerezovek pro USA, matovka, kartáčovaný nerez a leštěnka. Bohužel 3 kusy se mi nikdy nepodařilo sehnat a při jednání s CZUB a poslouchání mouder berte co je, tohle není vůbec pro vás, tohle jsou neodbrané zbytky pro americké zákazníky, čech nemá nárok na podobné věci, jsem i ztratil chut to dál řešit. Dnes toho trošku lituju, protože tohle jediné mi za minimální ceny CZ75B asi dávalo smysl.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#64 » pon 24. dub 2023, 20:37

FiBe píše:A teď k odpovědi, vidím v tom dvě výhody
1) bude vytvořena "burza", kde bude možno obchodovat se zmíněnými pistolemi bez potřeby ověřování, zda-li se jedná o podvodníka či ne ...

To mi teda z toho FAQ neplyne, spíš naopak, žádná burza nebude, protože do 90 dní musíš poukaz "uplatnit" - rozuměj, zaplatit ještě za zbraň.
FiBe píše:2) zaplatíte 2x, poprvé za právo ke koupi a podruhé za samotnou koupi

To asi není nic proti ničemu, ale výhodu to nemá žádnou.

Aby šlo NFT použít jako autentickou reprezentaci zbraně (a tím pádem se s ním mohlo nějak obchodovat a platilo, že pouze jeden člověk, nejlépe skutečný majitel, s ním může nakládat), musela by CZUB provozovat příslušnou NFT "burzu" a garantovat její bezpečnost neomezeně dlouho. Bez této garance (a provozovatele) nemá NFT smysl.

Tohle vypadá spíš jako pokus, jak to udělat složitější.

Jinak, mám pocit, že předchozí limitované edice si v podstatě rozebrali známí a kamarádi. Žádný transparentní prodej resp. aukci, jsem nikdy nezaregistroval.

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#65 » pon 24. dub 2023, 21:26

ta výhoda č. 1 vyplývá z prvního odstavce druhé citace - Objevte burzu
Burza umožňuje přihazovat v aukcích, prodávat a nakupovat pistole Colt CZ Group z limitované edice dostupné prostřednictvím portálu Collector’s hub. Na portálu lze prodávat a nakupovat poukaz Right to Purchase, který lze následně použít při nákupu fyzické zbraně.
Jak jsem to pochopil já: a) vydražíš právo ke koupi za nejvyšší příhoz v aukci; b) musíš zaplatit v daném čase; c) získáváš právo aka token a můžeš ho dále přeprodat anebo směnit; d) po "aktivaci" (tj. žádosti o uplatnění) dostaneš instrukce k platbě (zálohy či plné částky za zbraň) a instrukce kde si zbraň vyzvednout a co předložit (ZP, NP); d) bude Ti vygenerován QR kód pro fyzický nákup + token je stažený a archivovaný; e) koupíš zbraň a zároveň je Ti vystaven certifikát autenticity (asi elektronicky)

výhoda č. 2 není výhodou pro kupujícího, ale pro prodávajícího

asi jsem měl zdůraznit, že jde o "výhody", tedy myšleno ironicky ...
složitější je to každopádně, popravdě občas se mi zdá, že si informace navzájem odporují ... jednou píšou o "Right to Purchase" jindy zase o tokenech NFT ... ta forma, kterou ty informace dávkují není moc šťastná

předešlé limitky se prodávali "klasicky" (nevím jestli byla možnost pro obyčejného člověka je koupit, anebo byly rozebrané díky známostem, to nemohu posoudit), ta aukce začala až s těmito dvěma (resp. třemi)

osobně se mi některé zbraně líbí, ale nejsem o nich přesvědčen jako o investici, ale jak jsem napsal, každé zboží si najde svého kupce, já jím pravděpodobně nebudu

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#66 » úte 16. kvě 2023, 11:10

Colt vrhl na trh bondy za miliardy. Dvě třetiny papírů prodal ještě před jejich vydáním

Zbrojařská skupina Colt CZ přichystala nadílku investorům. Na trh poslala firma balík dluhopisů v objemu až tří miliard korun splatných za sedm let. Výnos navázal Colt na momentální vývoj tržních úrokových sazeb. Konečný výtěžek tak bude záležet na tom, jakou strategii zvolí Česká národní banka v budoucím boji se stále palčivou inflací.
...„Management neuvedl konkrétní účel, na nějž jsou dluhopisy vydávány, ale Colt CZ má dlouhodobě v plánu provádět další akvizice,“ uvádí analytik J&T Banky Milan Vaníček.

https://www.e15.cz/dluhopisy/colt-vrhl- ... im-1398230



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#67 » úte 16. kvě 2023, 16:13

V posledních třech letech vydávají každý rok podobnou emisi. Takže to není nijak zvlášť překvapivé ani tentokrát.

Chápu, že za nabízených podmínek je upíšou raz dva, lidi dnes nehledí na riziko a snaží se aspoň nějak zhodnotit volné peníze. Navíc s pokračující válkou a vývojem zahraničněpolitické situace se můžou celkem spolehlivě domnívat, že se jim peníze snadno vrátí.

Uvidíme za pár let, jestli náhodou s takovými akvizicemi do zbrojovky nepřiletí nějaká pěkná Mrija.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#68 » úte 16. kvě 2023, 19:06

A ještě slovo analytika...

https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy ... su-colt-cz

Dokud budou moci (některými) novými emisemi dluhopisů vyplácet dluhopisy staré, bude to jistě fungovat dobře. Pak se uvidí, jakou reálnou hodnotu akvizice měly.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#69 » úte 16. kvě 2023, 19:14

Právě to co píšeš mě taky napadlo, že vytlouká klíny. Ale pokud by nový dluh byl jen na zaplácení starého, tak by na tom byli už teď hodně špatně. Uvidí se následující rok. Pokud do portfolia přibude další firmička, nebo jiná výhodná investice, pak je asi vše v pořádku.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#70 » stř 17. kvě 2023, 05:10

DesertEagle píše:Podobné sběratele osobně znám ve dvou kategoriích a mluvím o konktretních lidech. Jedinci snadno vydělávající na státních zakázkách si prostě udělají radost a cena zde nehraje příliš roli zda je cena 200-300-500tis. Druhou skupinou jsou Jelimani z Horni Dolni, co 2 roky nejedí koupí pseudo poklad typu Tubruk a v naivní představě rychlého zbohatnutí dají na Hunting za mega. Ano, zbožné přání.
Za sebe mi jediný smysl dávala trojkombinace těch nerezovek pro USA, matovka, kartáčovaný nerez a leštěnka. Bohužel 3 kusy se mi nikdy nepodařilo sehnat a při jednání s CZUB a poslouchání mouder berte co je, tohle není vůbec pro vás, tohle jsou neodbrané zbytky pro americké zákazníky, čech nemá nárok na podobné věci, jsem i ztratil chut to dál řešit. Dnes toho trošku lituju, protože tohle jediné mi za minimální ceny CZ75B asi dávalo smysl.

Věř že jsi o nic nepřišel, kvalita těch předražených luxusních kousků je stejná jako u klasických pistolí, jen jsou navíc ryté a pozlacené, ale šroubek plastové střenky je stejný jako z železářství za 2 Kč, jen je pozlacen. Co se týče komunikace a prodejem CZUB arogance a neochota je klasika, spíš výsměch českému zákazníkovy. I to je důvod a bude proč od CZUB nikdy nic nekoupím a nikdy bych už nekoupila.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#71 » stř 17. kvě 2023, 05:59

Letec 12 píše:Právě to co píšeš mě taky napadlo, že vytlouká klíny. Ale pokud by nový dluh byl jen na zaplácení starého, tak by na tom byli už teď hodně špatně. Uvidí se následující rok. Pokud do portfolia přibude další firmička, nebo jiná výhodná investice, pak je asi vše v pořádku.
Loňskou emisí kryli tehdy splatnou emisi. Třeba to udělají stejně příště taky, když je to tak snadné. A jestli budou držet tempo, tak z té letošní určitě ještě něco přikoupí. Až budou mít každý rok nějaký balík splatný, budou hlavně z nových emisí splácet. Když vyberou pokaždé trochu víc, než kolik bude splátka v daném roce plus duhová služba předchozích emisí, k tomu se přidá i nějaký ten zisk, bude to pro vlastníka sakra dobrý byznys.

Jenže žádný strom neroste do nebe a každé letadlo musí přistát, i kdyby mělo havarovat.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#72 » stř 17. kvě 2023, 07:21

Ty dluhopisy, to je jen o krapítek lepší než peníze. Potištěné papírky, které jsou kryté vírou, že jednoho krásného dne budou dluhy splaceny.
(Nejsem ekonom ani finančník a nečiním si nárok na absolutní pravdu.)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#73 » stř 17. kvě 2023, 08:26

Je to tak. Každý typ investování sebou nese jistou míru rizika. Je pak na nás, abychom se rozhodli, jestli je to pro nás zajímavá investice nebo ne. Samozřejmě pokud by před splatností dluhopisu CZ Colt krachla, tak věřitelé nedostanou nic.



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#74 » stř 17. kvě 2023, 10:53

Letec 12 píše:Právě to co píšeš mě taky napadlo, že vytlouká klíny. Ale pokud by nový dluh byl jen na zaplácení starého, tak by na tom byli už teď hodně špatně. Uvidí se následující rok. Pokud do portfolia přibude další firmička, nebo jiná výhodná investice, pak je asi vše v pořádku.


Nevytlouká protože příští splatnost má až v roce 2027, to by byla blbost si půjcovat na to teď. V těch emisních podmínkách píšou poměrně dobře jak na tom jsou atd.. Myslím že hlavní problém je v tom že jim banky prostě nechtějí půjčovat protože zbraně nejsou sexy business. S tím jak rostou se ale riziko nějakého strukturálního problému (zákazy zbraní atd) dost zvyšuje. Jinak jsou ziskoví žejo...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#75 » stř 17. kvě 2023, 13:24

Vzhledem k faktu, že továrna si dala 14 denní pauzu pro absenci odbytu, tak to bude obecně menší hitparáda než se čekalo. Americké zbrojní tendery evidentně nepřichází ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů