Skryté nošení - kde nosíte ZP a průkaz zbraně?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » úte 22. úno 2022, 19:14

Taky v peněžence (jako ostatní doklady), takže mám asi taky neobyčejnou :-D
ZP + 2x PZ. Mít více zbraní, tak PZ už nechávám v trezoru a sebou jen se zbraní.

Nosím ve vnitřní kapse (nikdy v kalhotách či vnějších kapsách), v létě v brašničce přes rameno (křížem).



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#17 » úte 22. úno 2022, 20:28

Jestli schválí navrženou velkou novelu zákona, tak všichni o zbrojáky a průkazy zbraní příjdeme. Přesune se to do kyberprostoru a PČR bude stačit občanka. Nebo čip pod kůží. Nebo tak nějak. Oni si nás vygůglí na místě.
Zbroják a průkaz zbraně mám v pouzdře s ostatními doklady.



557
Příspěvky: 3

Příspěvek#18 » úte 22. úno 2022, 23:33

Asi jsem jeden z mála, komu zbroják do peněženky taky nevleze. Velkou peněženku jsem už před časem zahodil, protože mi v přední kapse riflí zavazela. Mám teď peněženku ve velikosti kreditky (občanky, řidičáku) a na zbroják a PZ musím používat kapsičku na krk od Deuthera, kterou zasunu pod tričko... (jinak ji mám u zbraní). Asi bych uvítal, kdyby měl zbroják stejný formát, jako řidičák. Ta papírová průkazka zalaminovaná ve folii, navíc v dnešní době docela nestandardního formátu by už chtěla změnu :-)



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#19 » stř 23. úno 2022, 07:28

Taky nosim zbrojak v penezence. Vybíral jsem, aby mela jeste místo na ni, ale už se teším bud na zmenšení nebo zrušení fyzického. BTW podle Zákon č. 12/2020 Sb. stačí říct policistovy jen jmeno a narození. V systému je vaše fotka. problem s tímto zákonem je zatím, že je proti stavajícímu zakonu, kde se vyzaduje mít doklady u sebe.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#20 » stř 23. úno 2022, 08:34

Když to přestřihneš napůl, tak se oba vejdou do přihrádky na karty.
Ale vážně - já mám peněženku, kam se to vejde.
A k tomu, co píše bbobb nebo JirkaCV: Nemyslím si, že někdy přijde doba, kdy to bude stačit mít nahrané na čipu v občance. Policajti budou pořád chtít mít možnost ověřit si, že máš u sebe zbraň legálně, i když zrovna nebude mít dobité baterky v nějaké své služební čtečce, nebo nebude mít z jakéhokoliv důvodu momentálně přístup do systému. To, zda máš u sebe zbraň legálně, je celkem zásadní otázka, a musí mít možnost zjistit si to i při jakémkoliv výpadku. Starý dobrý analogový papír, fyzicky přítomný u kontroly.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#21 » stř 23. úno 2022, 08:43

To jo, ale muzou to upravit do velikosti obcanky.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#22 » stř 23. úno 2022, 09:04

Proč ne? Já mám dojem, že jsem to nedávno četl, možná to už je v nějaké připravovené novele, jak říká Jirka.
Když u sebe může mít funkční čtečku karet každej revizor, proč by to nemohla mít policie. Navíc kdy tě takhle "takticky okamžitě" někdo kontroluje na ulici?

Posledně, když jsem byl přihlašovat zbraň, zapomněl jsem si papíry doma a ničemu to nevadilo, PZ jsem dostal na počkání, natož aby s tím byl nějaký problém. Počítač v autě mají.

Pokud chceš ty doklady připravovat na to, že jednou za život dostaneš do situace, že tě fakt někdo bude někde kontrolovat a ještě navíc vypadne systém, tak možná. Chápu třeba myslivce někde v háji bez signálu?

Stejně kontrola legálnosti zbraně v situaci, kde by to bylo fakt nutné, jenom kartičkou, která kvalitou odpovídá něčemu, co si doma vytiskneš a zalamínátuješ, je trochu optimistická..

Každopádně to jsme mimo otázku "kde nosit ty papíry". Já jen doufám, že je nosit nebudeme muset as tím, jak to funkčně kontrolovat, si poradí. :)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#23 » stř 23. úno 2022, 09:47

Panska kabelka toho pojme... Dobra vec na veskery edc :-)

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#24 » stř 23. úno 2022, 10:09

bitkar: Jojo, souhlasím :-)
20220223_100637.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#25 » stř 23. úno 2022, 11:35

Ten návrh zákona se stručným popisem MVČR zveřejnilo tady: https://www.mvcr.cz/clanek/navrh-noveho ... anich.aspx



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#26 » stř 23. úno 2022, 12:21

HLAP píše:Nemyslím si, že někdy přijde doba, kdy to bude stačit mít nahrané na čipu v občance. Policajti budou pořád chtít mít možnost ověřit si, že máš u sebe zbraň legálně, i když zrovna nebude mít dobité baterky v nějaké své služební čtečce, nebo nebude mít z jakéhokoliv důvodu momentálně přístup do systému. To, zda máš u sebe zbraň legálně, je celkem zásadní otázka, a musí mít možnost zjistit si to i při jakémkoliv výpadku. Starý dobrý analogový papír, fyzicky přítomný u kontroly.

Ta doba už je tady. Policista má povinnost si všechno ověřit z občanky. A jestli si nedokáže pohlídat ani baterky do vysílačky, je to jeho problém a po mně nemá co chtít. Zalaminovaná kartička, kterou si dokážu vyrobit doma, nic nedokazuje. Stejně by číslo ZP a PZ musel ověřit v systému. Doklady obecně jsou přežitek z dob R-U císařství, ale i fosilie, které se jich držely zuby nehty, pomalu dostávají rozum.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#27 » stř 23. úno 2022, 18:59

Normalne v penezence, myslel jsem ze v bezny pansky penezence neni problem :) Ale je fakt ze dneska jsou in ruzne klipy a mini penezenky, hodi se do saka, ja mam od Fjallravenu.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#28 » čtv 24. úno 2022, 19:13

Sud píše:genu: A jo, sorry, jsem to blbě pochopil. No, u mě platí, že zvyk je železná košile. Ze začátku na to myslet, pak už je to automatický. Beru sebou doklady dokonce i když kvér je doma.
:lol: má to stejně.

JirkaCV píše:Jestli schválí navrženou velkou novelu zákona, tak všichni o zbrojáky a průkazy zbraní příjdeme. Přesune se to do kyberprostoru a PČR bude stačit občanka. Nebo čip pod kůží. Nebo tak nějak. Oni si nás vygůglí na místě.
Zbroják a průkaz zbraně mám v pouzdře s ostatními doklady.

Tak tak. ZP a PZ bude moci být jen elektronický (kdo bude chtít kartičku, bude mít možnost). Taktéž zmizí ŘP a elektronický bude i OP.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/i ... omika_misl



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#29 » čtv 24. úno 2022, 19:59

Hlavně to není zbožný přání. Cítím snahu poslanců (na rozdíl od jiných problémů) to prosadit napříč "politickým spektrem". Asi i ten největší .... chápe, že je to zjednodušení státní správy a tím zlevnění. No a pro ty největší psychopaty je to 1984 jak vyšitý.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#30 » čtv 24. úno 2022, 20:49

Určitě to dělají kvůli zjednodušení a zlevnění :-) . Byrokratický aparát se neustále rozrůstá a vše zdražují.
1984 už tady máme. Každý to pozná, až o něj stát projeví zájem.
K tomu nošení dokladů. I když občas udělám čistku v peněžence, stejně je nepohodlně bachratá. Ale mám tam vše, takže nic nezapomenu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů