Laser nebo kolimator na pistoli?

Co jinam nepatří...


mph
Příspěvky: 16

Příspěvek#76 » úte 29. bře 2022, 19:03

Diky vsem za nazory a zkusenosti. Odnasim si z toho ze jednoznacna odpoved neni a je nutno vyzkouset v praxi. Bud pred koupi pistole a nebo koupit preventivne OR verzi ktera montaz kolimatoru umoznuje.

Pistole s kolimatorem se da pujcit na strelnici, s laserem je to horsi.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#77 » úte 29. bře 2022, 19:04

To Carloss: Pak by nemělo tedy smysl cokoli trénovat, jen sepnout ruce na prsou a čekat co přijde. Ale ve skutečnosti to tak není a právě jen trénink je to, co ti pomůže ze všeho nejvíc. A s čím si kdo natrénuje je druhořadé, ani nejlepší vybavení není záruka úspěchu. Ale nejen z mého pohledu má laser na pistoli víc nevýhod než výhod a to právě ve vztahu ke kolimátoru. Zkrátka když budu muset střílet od pasu, bude to taková vzdálenost, kdy už mířidla de facto nepotřebuji, jinak nemám důvod nemířit tak, jak míří všichni ostatní, kteří se svou zbraní zachází nejen v rámci hobby střelby, ale i svých pracovních povinností. Balistický štít pod postelí nemám, abych za ním vztyčil periskop s laserem.;-) A v takovém případě už jasně převažují klady Red Dotu.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#78 » úte 29. bře 2022, 19:06

mph píše:Diky vsem za nazory a zkusenosti. Odnasim si z toho ze jednoznacna odpoved neni a je nutno vyzkouset v praxi. Bud pred koupi pistole a nebo koupit preventivne OR verzi ktera montaz kolimatoru umoznuje.

Pistole s kolimatorem se da pujcit na strelnici, s laserem je to horsi.

Jednoznačná odpověď několikrát zazněla, ale ty jí zdárně ignoruješ. A to ta, že bez dalšího tréninku ti ta pistole bude pravděpodobně platná asi jen o malinko víc než házení pantoflem, fuk co na ní pověsíš za fičuru.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#79 » úte 29. bře 2022, 19:16

Sarkafarka.Loupeznik píše:To Carloss: Pak by nemělo tedy smysl cokoli trénovat, jen sepnout ruce na prsou a čekat co přijde. Ale ve skutečnosti to tak není a právě jen trénink je to, co ti pomůže ze všeho nejvíc. A s čím si kdo natrénuje je druhořadé, ani nejlepší vybavení není záruka úspěchu. Ale nejen z mého pohledu má laser na pistoli víc nevýhod než výhod a to právě ve vztahu ke kolimátoru. Zkrátka když budu muset střílet od pasu, bude to taková vzdálenost, kdy už mířidla de facto nepotřebuji, jinak nemám důvod nemířit tak, jak míří všichni ostatní, kteří se svou zbraní zachází nejen v rámci hobby střelby, ale i svých pracovních povinností. Balistický štít pod postelí nemám, abych za ním vztyčil periskop s laserem.;-) A v takovém případě už jasně převažují klady Red Dotu.

Ale má... ona přinejmenším psychická připravenost na nějaký nestandard, nácvik mnoha standardních situací, třeba něco standardního vznikne, nebo to pak lze operativně kombinovat... netrénovat je hloupost, ale to jsme tu už probrali.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#80 » úte 29. bře 2022, 19:25

Ještě nemám ani zbraň ani zbroják, ale řeším čím vytunit pistoli, abych nemusel trénovat a kdyžtak s ní jít do války. Nevím jestli jsem OT já, nebo nebo celé tohle vlákno ...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#81 » úte 29. bře 2022, 20:05

vidocqcz: On přece nepsal, že nechce trénovat. :-) Vem si, že ne každej prostě má čas, náladu nebo peníze chodit několikrát měsíčně na střelnici. Natož na nějaké taktické cvičení, aby zase jen nestál a nepálil do papíru. Znám lidi co mají v trezoru pistoli a nejdou na střelnici jak je rok dlouhej. Takový člověk, když si koupí kolimátor, tak ve stresu tu tečku ani nenajde.



mph
Příspěvky: 16

Příspěvek#82 » úte 29. bře 2022, 20:26

vidocqcz píše:Ještě nemám ani zbraň ani zbroják, ale řeším čím vytunit pistoli, abych nemusel trénovat a kdyžtak s ní jít do války. Nevím jestli jsem OT já, nebo nebo celé tohle vlákno ...


Duvod zalozeni vlakna byl ze trenovat chci uz na vlastni pistoli a nevedel jsem jestli OR nebo ne-OR verzi.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#83 » úte 29. bře 2022, 21:22

Odpoved je jednoducha. OR s listou. Da sa pouzit bez doplnkov, ale vies si na nu hodit kolimator, baterku ci laser.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#84 » stř 30. bře 2022, 10:57

čili Glocka MOS :-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#85 » stř 30. bře 2022, 11:40

4mike: nebo P10 nebo Whalter PDP ..... je víc možností. :-)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#86 » stř 30. bře 2022, 13:07

@mph: Jak jsem psal ja, i ten zaver se da na kolimator nechat upravit u puskare za nejakej peniz (par tisic). Uz jsem tim prosel jednou a tipuju si, ze me to ceka podruhy. Ano je to vydaj navic a ano je to celkem opruz to resit, ale pokud se ti proste libi konkretni zbran ktera OR verzi nema tak jina cesta neni. Pokud existuje OR verze tak je naprostej nesmysl si to nevzit. Nepouzit kolimator muzes vzdycky.



mozecek
Příspěvky: 4

Příspěvek#87 » úte 28. čer 2022, 10:04

Koukal jsem taky na kolimátory a lasery + baterky a teď o tom přemýšlím jinak. A tak to sem přihodím - a budu rád když mi to vyvrátíte.

Mám docela dobrou zkušenost s baterkou co má i stroboskop - sama o sobě funguje skoro jako zbraň - po blikanci do očí zvlášť ve tmě cíl nevidí vůbec nic a to ani několik sekund po té. Zatímco jako uživatel baterky vidím cíl docela dobře (pokud netrpíte epilepsií).
Takže prakticky v noci stačí mít baterku vedle zbraně, a v noci se i obyčejná baterka po ruce hodí. Pokud se do domu dostane lupič, mám proti němu zásadní výhodu že dům znám i poslepu - on ne. S laserem či zapnutou baterkou prozradím svou pozici (zde ještě dává smysl kolim).
V případě že se k sobě přiblížíme, bych zapnul baterku se stroboskopem - pro identifikaci. I kdyby měl zbraň bude střílet defacto zcela naslepo. A jelikož málokdo bydlí na hradě tak v průměrné místnosti se snad trefím i bez míření.

Tedy za mě na noční obranu domova je varianta baterky se stroboskop módem v levé ruce a případně pistolí, pepřákem či teleskopem v pravé mnohem efektivnější než drahé lasery a kolimátory. Pistol bez těchto hraček je příjemnější na nošení. Zkuste si takovou baterku a uvidíte sami - i ve dne je ten záblesk hodně nepříjemnej. A možná málo koukám na TV, ale nemyslím že běžný zloděj chodí s pistolí natož v ruce přípraven střílet.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#88 » úte 28. čer 2022, 10:23

Je tam až moc proměnných. Každopádně doporučuji nějaký kurz se svítilnou. Tam se moc stroboskop nenosí. Čím více funkcí tím více šance na chybu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů