Spolehlivost jednotlivých značek zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1 » pát 22. dub 2022, 20:10

Zdravím všechny, prosím o vaše názory.
Vybírám "záložní" zbraň, a pěkně se v tom plácám.
Zatím mám Glock.

Poměr cena zbraně versus užitek versus spolehlivost ...je vždycky subjektivní...

Jako další "záložní zbraň" jsem si vybrala zase Glock, s tím, že na zvážení bude hlavně ráže, ve vztahu k tomu co už mám/co nastřílím...

Ale - nemůžu si pomoct - i když ty Glocky beru jako spolehlivé zbraně (výjimky se vždycky najdou), tak mi občas zahlodá, jestli fakt to musí být další "kopyto" (teď bez ohledu na ráži), jestli si nepořídit pro změnu něco "hezčího"

Ale - pořád je ta spolehlivost u mně no.1. - prostě spolehlivost, pak dlouho nic, a pak líbivý vzhled

V překladu - dám přednost zbrani která je obecně považovaná za jednu z nejspolehlivějších, ale kdyby jich na stejné úrovni bylo víc a některá byla i hezká, bylo by to fajn.

Takže - zajímaly by mně vaše subjektivní názory (objektivní asi ani v tomhle být nemohou) - každý kdo se nějakou chvíli pohybuje "okolo" - co máte za spolehlivou zbraň , a proč?

Glocky jsou obecně považované za dosti spolehlivé - mají v tomhle srovnatelného konkurenta?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2 » pát 22. dub 2022, 20:23

Za spolehlivé považuji i plasťáky Walther, např. PPQ M2 4'" v 9mm Luger. Troufnu si odhadovat, že se to bude dát říct i o odvozených konstrukcích.
Mám na ní 7 500 ran a počet závad = 3 (jeden selhač náboje a dvě zádržky, vše s přebíjeným střelivem).
Zbraň nijak nadměrně opotřebená, přijde mi od prvních pár set ran, že je na tom stejně.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#3 » pát 22. dub 2022, 20:49

Z pistoli Glocky, Walthery, Sigy, Beretty, CZ, M&P, H&K a mozna jeste neco.
Revolvery minimalne S&W, Rugery a Colty.
Pokud chces byt extra safe, muzes si vybirat konkretni modely, ktere treba adoptuji ozbrojene slozky na zaklade 'prisnensich' testu. A vyhnout se vyjimecne modelum, ktere treba meli nejaky problem.

Sice se rika, ze treba Glocky jsou extra spolehlive, ale z tech 'renomovanych' znacek nemas moc sanci poznat pri normalnim vyuziti rozdil, pokud to vylozene netahas tydny blatem.
Normalni zbran od tehlech vyrobcu proste bude vzdycky fungovat. Jak na strelnici, tak pri taseni z kydexu, nebo z supliku.
Osobne jsem se s nejakyma zavadama setkal v jednotkach pripadu na zacatku, zpusobeno pravdepodobne jen spatnym drzenum zbrane. Strilim jen tovarni (mam ZP sice jen neco pres rok, ale myslim, ze jsem za tu tech par mesicu vystrilel pomerne dost, urcite blizko k nejakym 20 000, abych mel trochu vzorek). Selhac jsem mel za tu dobu presne 1.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#4 » pát 22. dub 2022, 21:38

Muj subjektivni nazor po nejake te desitce tisic je, ze muj G17 je spolehliva zbran.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#5 » pát 22. dub 2022, 22:09

S&W MP9. V podstate americky Glock, akurat je krajsi :D. Fakt som este nemal zavadu co som nezapricinil ja - aj tych bolo za ten cas len par (cez 10.000 ran). V ramci udrzby po 5.000 vymenena vratna pruzina. Inak nic.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#6 » pát 22. dub 2022, 22:40

Podle mě je třeba zvážit ještě jednu věc a tam asi prostě Glock navrh bude mít dlouhodobě, a to je dostupnost náhradních dílů, a pochopitelně i doplňků.

Ikdyž můj Sig Sauer 365 je dle všeho zbraň spolehlivá (nejde o první řadu), když jsem se preventivně dotazoval na dostupnost běžných náhradních dílů, bylo mi sděleno že 6 měsíců je norma. Možná se to zlepšilo, ale moc tomu nevěřim.

I spolehlivá značka, a bez ohledu na to jestli je to značka zbraně nebo auta, občas nějaký ten náhradní díl potřebovat prostě bude.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#7 » pát 22. dub 2022, 23:54

Glock. To v prvé řadě. V té druhé je to pak Glock, další je Glock a potom... Zapomněl jsem na Glock?

Náhradních i tuningových dílů plná prdel kam se člověk podívá. Většina k dodání do 2 dnů od tuzemských distributorů (o čemž si ostatní značky mohou nechat jen zdát). Když člověk chce fakt tunaj nedostupnou z specialitku a naprosto unikátní doplněk z USA, nechá si to přivézt Brownelsem za 2-3 týdny...

V dnešní době se spousta plasťáků dostala spolehlivostí Glocku na paty, nicméně jak už napsal třeba ToF, na některé díly či doplňky u jiných výrobců může člověk občas i čekat. U Glocku člověk nečeká, tam prostě jen nakupuje...

Ano, je to cihla. Spoušťák ve standartu katastrofický. Ale když se ta spoušť zmáčkne udělá to BUM. Pořád. Neřád... ;-)



Redsnake
Příspěvky: 309

Příspěvek#8 » sob 23. dub 2022, 06:04

Ja tedy ani po temer deseti letech vlastneni zbrojniho prukazu nenosim. Takze spolehlivost resim jen tak nejak bezne a nez mit doma dalsi glock, to asi radsi nic.
Pokud mas uz neco spolehliveho, proc si neporidit neco “pro radost”?
Ono jak to tak sleduju, u dvou zbrani stejne neskonci a budes casem chtit dalsi, zname to temer vsichni.

Mam v trezoru znacky jako cz, colt, s&w, ruger, dokonce taurus a norinco - vsechno to jsou velmi spolehlive zbrane, staci je udrzovat v kondici a doprat naboje v odpovidajici kvalite a neni co resit.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#9 » sob 23. dub 2022, 07:45

bbobb píše: nemas moc sanci poznat pri normalnim vyuziti rozdil, pokud to vylozene netahas tydny blatem

To mi připomnělo tohle video, na které jsem narazila v jiné diskuzi... až jsem s chvílema říkala - že se střelec nebojí že mu to v ruce havaruje, třeba kvůli písku v hlavni...?
https://www.youtube.com/watch?v=IAEbbhRJNYw

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#10 » sob 23. dub 2022, 07:46

Děkuju všem za názory, asi zůstanu u původního plánu, a "něco hezčího" to bude zase až příště.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#11 » sob 23. dub 2022, 08:09

samozřejmě Glock, ale v dnešní době je kdejaká služební zbraň z hlediska spolehlivosti zcela OK

spíš bych se ptal, co si od toho slibuješ...

dvě stejné zbraně? nebo má být větší, menší, dělat větší bum, být na mazlení, ležet x let schovaná, chceš se na ní naučit něco víc, sportovat, tunit?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#12 » sob 23. dub 2022, 08:23

Mac.42 díky za příspěvek, ale důvod pořízení další zbraně atd. jsem už pitvala jinde, a tohle vlákno bych nechala čistě o spolehlivosti různých značek, a nezabředávala tady do diskuze o dalších kriteriích výběru :)



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#13 » sob 23. dub 2022, 09:15

Za mně je to pořád GLOCK. Mám doma G17 a G43 a obě už prošly výměnou nějakého toho dílů, ale pořád to střílí a funguje tak jak já si představuji.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#14 » sob 23. dub 2022, 09:36

SPZ :
nezlob se ale ptáš se jako dítě. ZP máš tak víš, že spolehlive jsou všechny pistole v dospělé ráži. Kup si co se ti líbí. Já mám spolehlive Xd-m a xd-s s jakékoliv náboje. Glock prý nemusí střelivo komole kužele. :-)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#15 » sob 23. dub 2022, 10:02

audis - kdybych věděla tak se tu neptám
Jak už jsem psala - plácám se v tom, obvykle sama sebe přesvědčím že je to všechno srovnatelné, zvlášť při tom jak moc střílím já, a jak moc bude střílená ta nová zbraň.
Jenže pak se tady pokaždý začtu do nějakýho vlákna kde se řeší vada i na nový/málo střílený zbrani, kde padaj názory "jo já viděl tam a tam že tohle dělaj často" apod..., a zase mě to zviklá.
A vím, že vadný kusy se prostě objevujou a objevovat budou i u těch nejspolehlivějších značek.

Dík za poznatek o komolých kuželech :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 22 hostů