Pistole nebo revolvér (levák)

Co jinam nepatří...


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#16 » sob 6. srp 2022, 09:21

Nevymyslej hovadiny a jdi do te Delty. Za ty prachy nema konkurenci.
Q100 ... trpi na nedostatky konstrukce - sice ma jiny system uzamykani, ktery by mel min kopat,ale na bezkladivovou konstrukci ma zaver zbytecne vysoko, takze ve vysledku si chovanim zbrane nepomuzes. Na svoji velikost ma nizkou kapacitu zasobniku. Na dnesni pomery rucka klouze, ani ze 4 prilozenych hrbetu rucky jsem si nebyl schopny vybrat. Driv byly GP aspon levne, ted uz nejsou.
Makarov je uplne mimo. Konstrukce nekdy z obdobi krale klacka, drahe naboje,dynamicky zaver=kope a o oboustrannem ovladani nemuze byt rec.
A nedej se, dnes je na trhu moznosti plno, abys dostal plnohodnotne ovladani pro levaka, tak proc se uskromnovat, kdyz nemusis.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#17 » sob 6. srp 2022, 10:01

Tu Deltu důrazně doporučuji opravdu vyzkoušet předem, není všechno zlato co se třpytí a ikdyž ovládání na obě ruce, tak se to moc ovládat nedá.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#18 » sob 6. srp 2022, 12:57

To ja mam opacny nazor. Hur se mi natahoval akorat zaver, ale zbytek byl ok. Nechapu kritiku tlacitka zasobniku. To asi jeste nemeli v ruce Grand Power bez zvetseneho tlacitka.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#19 » sob 6. srp 2022, 13:15

Nejde o to se uskromňovat. Jde čistě o univerzálnost. Naučit se používat co nejmíň vymožeností pak znamená být schopen bez "přeučování" rychle pracovat s mnohem větším spektrem nástrojů a to extrémě spolehlivě. Představ si situaci, že máš jednu zbraň na něco, jinou na něco jinýho... v klidu budeš sice obě ovládat bravurně, ale v stresu, než si uvědomíš co máš vlastně v ruce... a nenech se mást, lidská mysl je strašnej prevít. Proto je nejlepší se naučit co nejuniverzálnější postupy a ty drilovat a používat. A budeš za vodou. Navíc... zdaleka ne vždy budeš mít k dispoziti 100% silnou ruku a budeš nucen použít slabou. Co pak? Opět je pomoc v tom mít nadrilováno univerzálně s jakoukoli zbraní.



Gatling71
Příspěvky: 28

Příspěvek#20 » sob 6. srp 2022, 14:13

V souvislosti s pistolí pro leváka...
Narazil jsem na tento komentář u jednoho videa na HK VP9 (SFP9) https://www.youtube.com/watch?v=7t7bLyEEO9A
:
Protože jsem levák, hledal jsem značku pistolí, která by mi pomohla. Před lety jsem narazil na HK a nikdy jsem se neohlédl zpět. Mám P30, P30sk, VP9, VP9sk, HK 45c a 3 USP Compacts (jeden v 9mm, jeden v .40 cal, a jeden v .45acp). Chystám se vyzvednout HK 45 a dalších 45c. Musím je mít!



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#21 » sob 6. srp 2022, 15:37

HK bych bral hned, jenže skladová dostupnost je hrúza.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#22 » sob 6. srp 2022, 16:29

Makarov. Ráže a pistole zastaralá.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#23 » sob 6. srp 2022, 17:05

Přebíjení revolveru levákem není žádná věda,
Levý palec přesunout z pravé strany na levou a zatlačit na tlačítko
Pravym palcem vyklopit na valec, pravým ukazovákem vybít přes tyčku vyhazovače,
Levačkou přebít a prstenikem s prostředníkem pravé ruky zaklopit válec, zatim co levá už jde do úchopu.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#24 » sob 6. srp 2022, 17:36

audis píše:Makarov. Ráže a pistole zastaralá.


To ano, ale spolehliva, levna a s pazbickou od FAB vhodna pro levaka



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#25 » sob 6. srp 2022, 19:45

Cim vetsi, tim lepsi ! Zacni timto Taurus 444 : https://www.prodej-zbrani.cz/revolvery/ ... 1064p.html



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#26 » ned 7. srp 2022, 06:17

A proč ne rovnou SW500? Aspoň v šestipalci... :-D A pistoli DA .50AE... :-D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#27 » pon 8. srp 2022, 06:53

Řekl bych, že u caniků jde otočit záchyt zásobníku. Záchyt závěru už oboustranný je a jiné páčky to nemá. Takže pro leváky jako pro praváky...



Ozzy1
Příspěvky: 104

Příspěvek#28 » pon 8. srp 2022, 07:01

Jak se ovládá revolver pro leváka už bylo popsáno. Jako levák ovládám pistoli tak, že vypouštění zásobníku a závěru ovládám ukazovákem. Jde to skvěle, jen se člověk musí koukat na zbraně, které mají shazování závěru u rozborného čepu (CZ75, 1911). Naopak když chytnu zbraň do pravé, tak na ty záchyty palcem nedosáhnu a bez změny úchopu nepřebiju.
Jinak podepisuji radu všech - ber to, co se Ti líbí a co chytneš a řekneš jo, to je ono. U mně to byla 1911. Pro leváka je nutnost jenom oboustranná pojistka, jinak ergonomicky super (na přes sto let staré železo :-).
Dobře se mi držela i P07, ale zatím jsem z ní nestřílel.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#29 » úte 9. srp 2022, 07:00

Makarov není špatná volba je levný přesný a spolehlivý.Mám ho s tím gripem pro leváka a vypouštěním zásobníku palcem na pravé straně.Jediná nevýhoda je realativně nízká kapacita 8+1



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#30 » ned 23. říj 2022, 18:10

Ahoj tak po delší době mám trochu dilema. Na střelnici jsem si půjčil Arex Delta a Grand Powera K 100. Už vím, že Arex Delta nechci. Střílí se s tím dobře, ale ta kvalita plastů ve mě nevzbuzuje vůbec důvěru.

Dále jsem si půjčil cenově jinde CZ Shadow 2 s kterým se mi střílí velice dobře standartní mířidla mi sedí atd. Tak uvažuji o pořízení něčeho primárně určeného pro terčovou střelbu na střelnici.

Co byste si vybrali vy primárně pro střelbu na střelnici?

- CZ SP 01
- Shadow 2
- Tactical Sport II

Nebo něco jiného? Co byste doporučili vy?

Chtěl bych něco na co lze sehnat v případě problému náhr. díly. Popřípadě i nějaké tuningové díly, které zlepší chování zbraně nebo celkovou ergonomii zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik, velkovezir a 10 hostů