Pistole nebo revolvér (levák)

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#31 » ned 23. říj 2022, 18:27

Pro tercovku zmíněný Ts2



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#32 » ned 23. říj 2022, 23:31

Přidám se k volbě ts2. Zvlášť na terčovou střelbu způsobem - přijdu na střelnici, vybalím kufřík, dám deset desítek a zabalím kufřík. Podle mě by se ale pistole měla dát nosit s nábojem v komoře se spuštěným kohoutem a vystřelit jednou rukou, takže s2 bych hned nezatracoval.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#33 » pon 7. lis 2022, 17:55

Ahoj, zatím nemám ZP, čeká mě zkouška. Ale už se začínám rozhlížet, co bych si chtěl pořídit. Chodím s kamarádem minimálně 1 týdně na střelnici, kde vystřílíme cca. 100 nábojů a vždy si něco půjčím, abych byl v obraze, co si po absolvování zkoušky pořídit. Protože na pár střelnicích mi bylo řečeno, že je vlastně jedno, co si nováček pořídí vše střílí dopředu. Tak tady napíšu své dojmy co se mi na jednotlivých zbraních líbilo nelíbilo.

CZ Tactical Sport 2 : asi nejlepší z čeho jsem zatím střílel. Zařadil bych to do kategorie, tohle chci vlastnit. Bavilo mě z toho střílet.

CZ Shadow 2 : podobné jako u Tacticalu, prostě tohle bych chtěl vlastnit.

Grand Power K100 : Také to nebylo špatné o něco horší než předchozí 2, ale stále celkem fajn (dal bych tomu druhou šanci a půjčil si to znovu.

Arex Delta 2 ve velikosti M : Nebylo to špatné co se týče střelby, ale kvalita plastů to hodně srazila dolů. Takže vlastnit bych to nechtěl

P10C : tu bych podobně jako Glock 48 dal do skupiny nenadchne/neurazí prostě odvede si svou práci, ale vlastnit bych to nechtěl.

Dále jsem měl zapůjčen revolvery:

Taurus v 38 ve 4 palci. Nevím co to byl za typ, ale dal bych to do kategorie nenadchce neurazí.

Taurus Tracker 357 Magnum také ve 4 palci. Také bych ho zařadil do kategorie nenadchce neurazí.

Pokud máte někdo na konkrétní typ revolveru např. ve 2 palci nebo v 6 palci budu určitě rád, protože zatím mě ty půjčené revolvery vůbec nebavily.

Myslíte si že SW, Ruger nebo Colt by byl na tom, co se týče zábavnosti střelby lépe?


Budu určitě rád když mi dáte nějaké typy co si třeba na střelnici půjčit a vyzkoušet. Určitě bych rád ze začátku vlastnil 2 pistole. První na takovou tu zábavnou střelbu na střelnici a druhou na denní skryté nošení, tam mám větší dilema, protože potom co jsem vyzkoušel Shadow 2 a zmíněný Tactical, mě ty plasťáky moc nebaví.

Máte někdo nějaký typ na zbraň na denní nošení s kterou je zábava i střílet na střelnici? Klidně plasťák, ale prostě musí bavit. Je mi jedno jestli to bude revolver nebo pistole.

V budoucnu bych rád vlastnil pistoli a revolver určenou výhradně na střelnici a pistoli a revolver na denní nošení.

Jinak co si myslíte o různých klonech ČZ např. turecký Sarsilmaz K12 Sport a podobně

Budu rád za vaše rady.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#34 » pon 7. lis 2022, 18:01

Rada? Poslechni to, co ti říkali na střelnici:D



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#35 » pon 7. lis 2022, 18:20

Sarkafarka.Loupeznik: Rada ze střelnice, že je to jedno, že vše střílí dopředu je dost chabý argument. Stačí si vzít do ruky Shadow 2 nebo Tactical 2 a vedle toho si vzít např. P10C je to prostě rozdíl. A prostě tím, že ve většině případu nemůžeme vlastnit vše co bychom chtěli, tak bych rád vlastnil něco co budu rád vlastnit. Protože s něčím co tě nebude bavit, nebudeš chodit trénovat střílet na střelnici a zbraň bude jen v šuplíku a bez treninku je člověk se zbraní prostě nebezpečný bez urážky. Samozdřejmě nejlepší zbraň je ta kterou nikdy v životě člověk nebude muset použit v realné situaci. Ale i tak, když už tu zbraň budu mít chci prostě chodit střílet na střelnici.

Mimochodem zkoušel jsem i Aliena od Laugo Arms a ten mě třeba nezaujal, lépe se mi střílelo s Tacticalu 2 a přitom pořízovací cena Aliena je někde jinde.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#36 » pon 7. lis 2022, 18:29

Myslíte si že SW, Ruger nebo Colt by byl na tom, co se týče zábavnosti střelby lépe? Ne

Máte někdo nějaký typ na zbraň na denní nošení s kterou je zábava i střílet na střelnici? Klidně plasťák, ale prostě musí bavit. Je mi jedno jestli to bude revolver nebo pistole. HS product H11. Tvůj smysl měření zábavy neumím použít, takže ani odpovědět na podotázku.

Jinak co si myslíte o různých klonech ČZ např. turecký Sarsilmaz K12 Sport a podobně Ano. Za méně peněz středně muziky. klidně bych to koupil při omezeném budgetu a kdyby se mi líbila.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#37 » pon 7. lis 2022, 18:47

audis píše:Myslíte si že SW, Ruger nebo Colt by byl na tom, co se týče zábavnosti střelby lépe? Ne

Máte někdo nějaký typ na zbraň na denní nošení s kterou je zábava i střílet na střelnici? Klidně plasťák, ale prostě musí bavit. Je mi jedno jestli to bude revolver nebo pistole. HS product H11. Tvůj smysl měření zábavy neumím použít, takže ani odpovědět na podotázku.

Jinak co si myslíte o různých klonech ČZ např. turecký Sarsilmaz K12 Sport a podobně Ano. Za méně peněz středně muziky. klidně bych to koupil při omezeném budgetu a kdyby se mi líbila.



Myslel jsem to tak že s některé zbraně tě prostě baví střelba klidně vystřílíš 200 nabojů i víc a prostě pořád tě to baví a z některé prostě dáš jeden nebo dva zásobníky a přestane tě to bavit.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#38 » pon 7. lis 2022, 18:52

|To Jeronimo: A co po nás chceš? Abychom ti radili s tím, co tě baví? Jeden pan Vajíčko tu už je, nemusí nastoupit další. Kup si co se ti líbí, nebo vyzkoušej co se vyzkoušet dá, ale nezdržuj se otázkami, na které není kloudná odpověď.



Trpaslo
Příspěvky: 70

Příspěvek#39 » pon 7. lis 2022, 20:01

Hele řešil jsem před nějakou dobou podobnou situaci.. a shrnu Ti to.. univerzální odpověď neexistuje.. vždy najdeš lidi kterým voní to a nebo ono a nenávidí něco jiného. Co se mě osvědčilo:
1.) stanovil jsem si hned že chci zbraně dvě (kupovat univerzál je dobré jen pokud na 2 nemám finance nebo mám nějaké jiné omezení) - prostě jednu na nošení a jednu na zábavu (potažmo bych ji vzal jako home def.)
2.) Stanov si finanční limit.. pokud máš peněz dost tak bež klidně do TS2 hned z kraje.. ale důležitý je uvědomit si že většinu peněz pak dáš za střelivo, kurzy, střelnici, doplňky a určitě lepší koupit si zbraň za 25 a 25 vrazit do výcviku než koupit zbraň za 50 a pak jít střílet jednou za měsíc 100ku..
3.) neuspěchej to a běž si někam vyzkoušet hromadu zbraní.. pořádají se akce kde si můžeš zkusit třeba 100 kousků když na to přijde.
4.) Preference se časem mění.. takže teď Tě může bavit terč, ale to Tě možná brzo omrzí.. a nebo ne.. ale nezapomeň že kohoutová zbraň je na kurzy docela opruz kvůli kohoutu.
5.) Na nošení je těch zbraní milion.. já skončil u G48, ale jsem dost malé postavy, takže třeba G19 jsem měl velký problém mít "na sobě".. někdo kdo je 2x tak velkej naopak toto nemá a má v tom výhodu.. těch zbraní kolem G19 jsou miliony dva..Ideální je se zbraní co budeš nosit trénovat, ale pokud stejně koukáš na TS2, tak na rovinu pak budeš na střelnici nosit spíš ten
6.) Na odreagování jsem si koupil Canik SFX Rival.. vyzkoušej.. Canik mě docela nadchnul.. ale taky mě celkem nadchla Massada a i ten Shadow a dalších asi 5 zbraní..
7.) většina z toho je stejně na nic, protože důležitý je jakej z toho budeš mít pocit a když ti to nebude sedět, tak vyzkoušíš něco nového.. prodáš, koupíš (není to konec světa) - nezhuntované zbraně se prodávaj tak se ztrátou 25% proti nákupce. Jen bych poradil nenakoupit si hned milion příslušenství - k tomu to dost láká, ale dej tomu pár měsíců se zbraní, jestli si ji fakt budeš nechávat.
8.) Snad jsem pomohl.. GL ke zkoušce odborné způsobilosti a výběr a nákup si hlavně užij :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#40 » stř 9. lis 2022, 17:39

Jeronimo.

Na nošení si vezmi to, co celé dny zvládneš nosit. Mně se nejlíp nosí Kevin. Plný s pouzdrem má půl kila, dá se dát do zadní kapsy u džín, do kapsy u kabátu, schová se v dlani a vypadá jak zapalovač. Ale hůř se tahá z pouzdra než větší pistole. Kdo má dlouhé prsty, jako já, riskuje, že si ustřelí levý ukazovák, když Kevina špatně vezme do ruky. Ale ještě jsem o takovém smolaři neslyšel. Střelba je velmi nepohodlná a nepříjemná. Vyžaduje si prostě zvyknout. Větší subkompakty přidají pár cm, pár set gramů a pár ran navíc. Kompakty zase. Velké pistole se blíží dvěma kilům plné s pouzdrem. Ono nosit celé dny plastového menšího kompakta s hmotností necelého kila, pošupovat na opasku podle polohy těla, hlídat, aby nevykoukl nebo neprintoval, dá taky zabrat, pokud se ti nezapustí mezi tuky v pneumatice. Nemožnost v zimě dát takovou nebo větší pistoli do kapsy může být taky někdy limitující. Naštěstí můžeme nosit zbraně dvě, takže to řešit jde, ale za cenu dvojí péče.

Dobré je si uvědomit, že zbraň se nosí, aby se střílet pokud možno nemuselo, ale mohlo, kdyby nebylo zbytí. Pohodlí střelby je podle mě mnohem méně podstatné než pohodlí nošení.

Takže bych poradil koupit malou na nošení, co nejmenší, a velkou co nejpohodlnější na blbnutí na střelnici. Když si koupíš něco mezi a budeš to se střílením brát vážně, budeš nakonec stejně pro každý účel vybírat samostatnou pistoli.

A protože je to i o revolverech, tak se přidám k tomu, že ani mně k srdci nepřirostly.

Tip není typ. Bacha na to.

Držím palce na zkoušku a nepospíchej při střelbě.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#41 » stř 9. lis 2022, 20:40

Jarda.Jezek píše:...Velké pistole se blíží dvěma kilům plné s pouzdrem...

Mno, tak jsem schválně zvážil svého EDC Glocka 45, tak jak jej nosím, tj. s plným zásobníkem (17x 115gr) a s pouzdrem (OWB kydex s full sweetguardem). Ceklem to vše má přesně 1050 g takže víceméně kilo. Na pořádném opasku (Kore) se to nosí naprosto v pohodě.

Dvě kila snad nemá nic, co bych znal (myslím pochopitelně modely na normální nošení, ne nějaké sportovní či lovecké speciály či výstřelky typu DE 50AE, 500S&W atp. ;-) )



Ozzy1
Příspěvky: 104

Příspěvek#42 » stř 9. lis 2022, 21:30

Héfaistos: No a moje 1911 s 8 knedlíkama v zásobníku má kilo a půl. :-D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#43 » stř 9. lis 2022, 22:06

Zapoměl jsi dodat - necelé ;-) 1911 váží s prázdným zásobníkem 1100 g. 8 knedlíků (tedy se střelou 240gr) váží 160 g. (20g 1 náboj). Celkem tedy nabitá zbraň 1260 g. Kydexové pouzdro cca 140 g, tj celkem 1400 g. Do kila a půl ještě něco zbývá... ;-) Furt ale nejsme zdaleka u těch dvou kil, jak psal Jarda.Jezek ;-)

Mimochodem, ve svých jalových letech jsem také nosil celkem dlouho (přes rok) 1911A1 jako EDC, v koženém pouzdře. A dalo se to na pohodu.



Ozzy1
Příspěvky: 104

Příspěvek#44 » čtv 10. lis 2022, 07:49

jj, tak to mi asi nadvažuje kuchyňská váha. :-) Na té jsem měl 1450g bez pouzdra (nebo že by měl zásobník 200g?). Ona je 1911 sice těžká, ale v koženém IWB pouzdru se tak krásně schová. :-)



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#45 » čtv 10. lis 2022, 08:18

Subjektivní názor a závisí na tělesné konstituci. Já bych si s 1911 v IWB třeba nesedl a vidět by to bylo stejně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů