Pistole nebo revolvér (levák)

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#46 » čtv 10. lis 2022, 10:12

Ozzy1 píše:jj, tak to mi asi nadvažuje kuchyňská váha. :-) Na té jsem měl 1450g bez pouzdra...

A nemáš nějakou modernu s railem? Já měl na mysli klasiku A1 a ta fakt prázdná váží +- těch 1100 g a plná cca 1260 g.



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#47 » čtv 10. lis 2022, 12:20

Nemám, mám úplně obyčejného norníka.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#48 » čtv 10. lis 2022, 13:46

Nojo, dospělé devítky s železným rámem mají sice obvykle 1,2-1,4kg prázdné a bez doplňků. Ale fakt velké pistole, jako třeba Desert Eagle mají ty dvě kila samy o sobě. Věřím, že když bude někdo chtít, může mít i těžší pistoli. Nechtěl jsem vyvolávat diskusi, jestli se dají nebo nedají nosit dva plné deserty v křížovém pouzdře. Chtěl jsem jen říct, že na nošení je lepší co nejmenší a nejlehčí pistole, přestože se z ní špatně střílí, zatímco na střílení v klidu na terč je zase lepší větší a těžší, protože je střelecky komfortnější. Sice kompromisů je mezi tím nepřeberné množství, ale vždy jim na obě strany chybí hodně. Cokoliv mezi je prostě na půl cesty a nic z toho pořádně. Přestože se takové pistole každému tak nějak hodí.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#49 » čtv 10. lis 2022, 23:34

Většina lidí bez problému nosí G19 a +- podobné zbraně. A ti si nemyslí, že Kevin je nejlepší volba, nebo že komfort střelby a s ním spojená přesnost není důležitá. Kolikpak se toho asi s tím Kevinem odtrénuje?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#50 » čtv 10. lis 2022, 23:54

Jarda.Jezek píše:...Chtěl jsem jen říct, že na nošení je lepší co nejmenší a nejlehčí pistole, přestože se z ní špatně střílí, zatímco na střílení v klidu na terč je zase lepší větší a těžší, protože je střelecky komfortnější....

Naprostý nesouhlas a snad nebudu sám. Nebudu a nemohu nosit to, s čímž se mi špatně střílí a nemohu s tím nic trefit!!! Nošení zbraně, ze které se mě "špatně střílí" je z principu zcela špatně!!!! Nosím zbraň, kterou na sto procent ovládám a vím, co s ní můžu trefit...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#51 » pát 11. lis 2022, 09:02

Mnoo on třeba myslel jen nošeni v batůzku .)

"Mnoo spíš měl napsat na nošení je fajn menší pistole, kterou ale dobře udrzis v ruce, bavi se sni trenovat a trefujes se". Pro někoho to muze byt G43, pro nekoho P10c a pro nekoho DE :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#52 » pát 11. lis 2022, 11:02

Kevinem se odtrénuje dost. Střílel jsem s ním Los a ne úplně špatně. Ještě letos jsem s ním po asi 15tileté přestávce a bez předchozího tréninku už prvním závodem plnil kvalifikační kritéria na mistrovství republiky. A pokud mě paměť neklame, tak kdysi jsem byl s ním na (prvním nebo druhém? ) mistrovství republiky druhý. Ale to už se mi možná po těch letech motá, takže to možná bylo jinak, nebo jiný závod, každopádně medaile jsem s ním sbíral. Ono taky tehdy v divizi záložní pistole moc konkurence nebylo.

Jasně, když budu mít Kevina a půjdu proti sobě s g19, budu s g19 asi lepší než s kevinem. A to glocky nejsou vůbec mé oblíbené pistole. Ale průměrný (statisticky) vlastník g19 lepší nebude.

Kevin je nepohodlný na střílení, ale mnohem pohodlnější na nošení než g19 a podobně velké pistole.

O kevinovi píšu jako o zástupci velikostní třídy, dnes jsou dostupné i jiné podobně malé pistole, dokonce ještě lehčí, plastové. Docela rád bych ale Kevina vyměnil za stejně velkou a lehkou či lehčí pistoli v lugeru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů