Vhodná zbraň pro skryté nošení?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#16 » pon 8. srp 2022, 07:01

Díky. Toho shielda ale pro sebe bych už nepocitala do stejné kategorie, i když nejsem drobná křehká ženuška, tak ten cca centimetr na výšku a pár mm na šířku už je pro mne dost znát. V ruce jsem ho tedy neměla, ale vím z porovnávání jiných zbraní, co dokáže pocitově i na skrytí udělat "blbej" centimetr.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#17 » pon 8. srp 2022, 07:03

MAX9 jsem porovnával proti H11 a seděla mi lépe. Čitelnější mířidla, lepší grip i úhel pažby. Ale je to dovoz z USA, těžko říct, jak na tom budou dodávky náhradních dílů.
Já nosím G43 s PG+1, menší kapacita ve srovnání s moderními (a módními) mikrokompakty mě nevzrušila natolik, abych uvažoval o změně.
Crossover G43x taky nechápu, délka závěru není na skryté nošení až takový problém, jako trčící pažba.



Rubak1
Příspěvky: 12

Příspěvek#18 » pon 8. srp 2022, 19:33

Tak jsem se rozhodl. Půjdu do HS H11. Ještě bych se chtěl zeptat jestli volit variantu OSP? Jasně při skrytém nošení ji nevyužiji, ale kdybych si někdy v budoucnu chtěl dokupovat kolimátor. Jde mi o to, jestli úprava OSP nebude při skrytém nošení nějak na škodu, jestli se do toho nemůže např. zachytnou oblečení atd...?



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#19 » pon 8. srp 2022, 19:48

Ničemu to nevadí a je určitě lepší mít na variantu RedDotu zbraň již nachystanou.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#20 » pon 8. srp 2022, 19:50

Honzajan píše:Shield plus
Max9

Jenže kde ten Shield plus koupit? Lira mi sdělila dodací lhůtu 6-24 měsíců, jinde jsem ho nenašel, určitě ne tu specifikaci kterou chci, tj. krátká hlavěň a OR.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#21 » pon 8. srp 2022, 20:45

Kolega na strelnici ji ma. Ja se o tuhle kategorii uz moc nezajimam, pac ji mam vyresenou, takze pro me zadne vzruso, abych zjistoval odkud a za co. Ma bez OR.

Uživatelský avatar
Sagittarius
Příspěvky: 17

Příspěvek#22 » sob 20. led 2024, 16:50

Zdravim!

Vzhledem k tomu, že jsem k tématu nenašel jiný vlákno, dovolim si to hodit sem.

Rád bych si koupil zbraň na skryté nošení. Rád bych jí nosil i v létě, čili bych měl zájem spíš o subcompact či microcompact.

Kde je ale kámen úrazu - pokoušel jsem se najít zbraň zmíněných rozměrů s manuální pojistkou (pro můj klid na duši) a zároveň s přípravou na kolimátor a nepodařilo se mi najít žádnou (pokud jsem se nepřehlédl), která by tyto parametry splňovala.

Pokud by někdo o nějaké věděl, budu moc rád za všechny rady.

Díky!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#23 » sob 20. led 2024, 17:25

Koukni myslím taurus g3c jestli má pojistku.

obecně nedoporučuji vázat na manuální pojistku ale rozmlouvat to nebudu. Každý svého pohodlí strůjcem (můj názor striker a nosit v komoře nebo ne. První je blbuvzdorně hned připraveno ke střelbě, druhé blbuvzorne bezpečné a připraveno ke střelbě zaokamzik blbuvzdornym natazenim závěru).



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#24 » sob 20. led 2024, 17:51

Tohle jsem si vcera prohlizel na strelnici. Pekna mala pistolka. Zpracovani a material na prvni dotek perfektni. Spoust dost dobra. Kdyby byla ve .45 ACP, tak ji hned koupim.
https://www.proarms.cz/pistole-sam-taur ... erna-15321

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#25 » sob 20. led 2024, 18:42

Sig P365X
nezávisle lze měnit variantu s pojistkou a bez pojistky (je demontovatelná), takže kdyby nebyla k mání varianta s pojistkou, lze snadno vyměnit s někým, kdo ji má a nechce, popř. si dokoupit grip a pojistku a mít možnost to dle libosti střídat

Uživatelský avatar
Sagittarius
Příspěvky: 17

Příspěvek#26 » sob 20. led 2024, 19:57

audis píše:Koukni myslím taurus g3c jestli má pojistku.

obecně nedoporučuji vázat na manuální pojistku ale rozmlouvat to nebudu. Každý svého pohodlí strůjcem (můj názor striker a nosit v komoře nebo ne. První je blbuvzdorně hned připraveno ke střelbě, druhé blbuvzorne bezpečné a připraveno ke střelbě zaokamzik blbuvzdornym natazenim závěru).


Díky! Tohle je přesně, co jsem hledal. Jinak mám ZP relativně krátce a bude to moje první zbraň na skrytý nošení. Postupně chci přejít na náboj v komoře a bez tý pojistky bych si to nelajsnul.

Jinak ale tip perfektní a asi do ní i vzhledem k cenový relaci půjdu.

Uživatelský avatar
Sagittarius
Příspěvky: 17

Příspěvek#27 » sob 20. led 2024, 19:58

tomas fuk píše:Tohle jsem si vcera prohlizel na strelnici. Pekna mala pistolka. Zpracovani a material na prvni dotek perfektni. Spoust dost dobra. Kdyby byla ve .45 ACP, tak ji hned koupim.
https://www.proarms.cz/pistole-sam-taur ... erna-15321


Zdá se mi, že nemá tu pojistku - snad bude tak dobrá jak ten taurus g3c :D
Naposledy upravil(a) Sagittarius dne sob 20. led 2024, 20:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sagittarius
Příspěvky: 17

Příspěvek#28 » sob 20. led 2024, 19:59

Mac.42 píše:Sig P365X
nezávisle lze měnit variantu s pojistkou a bez pojistky (je demontovatelná), takže kdyby nebyla k mání varianta s pojistkou, lze snadno vyměnit s někým, kdo ji má a nechce, popř. si dokoupit grip a pojistku a mít možnost to dle libosti střídat


Na sigy koukám pořád :D Ale jako student si na nějakýho asi chvilku počkám.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#29 » sob 20. led 2024, 20:37

Je to sice Tvoje volba, ale pojistka na SF pistole proste nepatri a nema tam co delat. Ze je nektere maji je jen kvuli USA hnupum, kvuli kterym se musi psat na ruzne vyrobky, ze zvirata se nesmi susit v mikrovlnce a nebo, ze obraz ve zpetnem zrcatku neodpovida realite. Jinak mam dojem, ze Taurus prave kvuli temhle USA hnupum delal nektere predesle modely s manualni pojistkou. Ale ta by v EU stala majlant. Vykasli se na pojistku u SF.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 23

Příspěvek#30 » sob 20. led 2024, 20:48

Píše, že ZP má relativně krátce. Měl jsem to také tak, nebyl jsem úplně jistý. Šel jsem do strikeru s tím, že ve startu nebudu nosit náboj v komoře, budu sušit a sřílet a až si "zvyknu" že mám u sebe zbraň, tak začnu nabíjet. Je třeba sušit tasení (hlídat ukazováček),vracení do pouzdra a při dobrém pouzdře (kryje spoušť) je to pak v pohodě. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů