Vhodná zbraň pro skryté nošení?

Co jinam nepatří...


Rubak1
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » pát 5. srp 2022, 13:31

Ahoj, vím že je to velmi subjektivní otázka, ale i přesto bych rád slyšel nějaké doporučení či rady na vhodnou zbraň, případně i pouzdra a opasku, který by byl vhodný pro skryté nošení. Momentálně jsem držitelem CZ 75. Na střelnici je to parádní zbraň, ale nevím jestli je pro mě vhodná na skryté nošení, jak vzhledem k velikosti tak i váze plného zásobníku. Mladý, vysoký něco přes 180 cm a 80kg. Vzhledem k okolnostem práce bych docenil, aby se mi podařilo zbraň co nejvíce skrývat. Dále by mě zajímalo, kde by jste doporučovali zbraň nosit, jestli na apendix nebo na 4 hodině. Děkuji za rozumné a smysluplné komentáře.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#2 » pát 5. srp 2022, 15:05

Jdi do nejakyho gun storu a tam se optej, co maj a prohlidni a vyzkousej. Na trhu je spousta moznosti.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3 » pát 5. srp 2022, 15:08

Nosit se dá skoro všechno. Když se ví, jak na to. Snad to nebude bráno jako reklama. ale mě se hlavně jejich vysvětlení moc líbí: https://www.youtube.com/watch?v=Tuu7vhH28C4 , https://www.youtube.com/watch?v=ICt_zFNFPRQ&t=1220s , a speciál o pouzdrech: https://www.youtube.com/watch?v=y9sFz0k45rM



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#4 » pát 5. srp 2022, 16:39

najvhodnejsia na skryte noseni je pistole. da sa to aj s brokovnicou, pripadne aj s puskou, ale ten komfort tam uplne neni.

Rubak1 píše:... jak vzhledem k velikosti tak i váze plného zásobníku.


Velikost je v pohode, ale pohodlnejsie urcite bude nieco mensie. Co sa vahy tyka, tak plny zasobnik bude rovnako tazky u ktorejkolvek pistole s rovnakou kapacitou. Problemom je vaha samotnej zbrane.

Obecna rada - plastovy striker fired kompakt/subkompakt (pripadne ak sa to odlisuje, tak moderny mikrokompakt), cimkolvek okolo G19/P10C dolu k Hellcatu a celemu tomuto segmentu doublestack subcompactov chybu nespravis a zbran budes nosit castejsie a pohodlnejsie nez archivnu cizu.

Rubak1 píše:kde by jste doporučovali zbraň nosit, jestli na apendix nebo na 4 hodině.


Podla tvojich osobnych preferencii. Postavu mas na obe moznosti - ja apendix kvoli pupku nedavam, zvyknuty som odjakzive zhruba na pol stvrtej.

Ked kupis Hellcata so sidecar AIWB kydexom, budes mat zaciatok nosiacej kariery o dost ulahceny proti pokusom s fullsize a kompaktnymi zeleznymi kvermi v nylone a ked si nosenim spravis vlastny nazor, oboje mozes menit, ale pri tom vybere je pravdepodobne, ze nic menit nebudes, akurat doplnovat.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#5 » pát 5. srp 2022, 21:42

Nosím Canik SFx na čtvrtý zvenku v kydexu a schová ji volný tričko. A mají i krásný menší,no já mám rád velkou pistoli. A ne,fakt nemám mindrák. Ale to si musíš skusit sám,v tom nejde radit.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#6 » pát 5. srp 2022, 21:44

pardon,samozřejmě na třetí.



Rubak1
Příspěvky: 12

Příspěvek#7 » sob 6. srp 2022, 20:44

Tak jsem si toho hodně načetl a přišlo mi, že by bylo vhodné si vybrat něco z těchto zbraní HS H 11 HELLCAT (četl jsem že měla nějaké problémy s nepřesností) / Glock 43 (malá kapacita zásobníků) / Glock 43X a nebo Glock 26. Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#8 » ned 7. srp 2022, 08:33

Ano h11 doporučuji. Problémy s přesností nejsou. A pak ještě p365 ale jiná cenová liga.

G26 má vyšší šířku, jiná velikostní liga (přežitek)

G43x tuhle velikostní ligu jsem nikdy nepochopil,co je záměr.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#9 » ned 7. srp 2022, 14:17

Já taky zvazuju nákup microcompactu v 9mm luger - mám zatím jednoradak v 9mm Browning a pak "až" G19, tak prostě chci "něco mezi".

Mám to tu celkem pročteno, H11 jsem měla možnost si vyzkoušet, přesto s nákupem ještě váhám...

A tak by mě zajímalo teoreticky, co myslíte - chytne se na téhle vlně microcompactů v 9x19, dvouradaku s malými rozměry ale relativně velkou kapacitou, časem více výrobců?

Aneb - má smysl ještě chvíli počkat na rozsireni nabidky na trhu, pokud na to tak úplně nespěchám, nebo to už lepší nebude?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#10 » ned 7. srp 2022, 14:23

Lepší bude to, co je vyzkoušeno, popř. má již vychytané mouchy, než novinku.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#11 » ned 7. srp 2022, 17:00

Ne nemá cenu čekat. Na výběr 9x19 slim 25 mm vyšší kapacita zásobník je h11 p365 a gx4. Vzhledem k tomu, že první dvě je známo, že jsou kvalitní pistole (taurus nemám info nehledal jsem), nabídka je kvalitní a není na co čekat.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#12 » ned 7. srp 2022, 17:32

Espezetka: Jestli na to úplně nespěcháš, tak na to prostě nespěchej, a až na to budeš spěchat, tak se znova zeptej a pak něco kup. Čekat na uvedení nové pistole ale nemá smysl. Pak budeš čekat, až se začne prodávat, pak budeš čekat, až budou první recenze, pak budeš čekat, až budou druhé recenze (protože první budou k ničemu), a až to konečně bude relativně ověřená pistole, bude za rohem zase něco nového, na co by šlo čekat.

Kdybys chtěla nějakou speciální edici, nebo sportovní speciál, tak bych to chápal, ale na nošení bych bral něco, co už je, a pokud možno už nějakou dobu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#13 » ned 7. srp 2022, 21:40

Espezetka píše:Já taky zvazuju nákup microcompactu v 9mm luger - mám zatím jednoradak v 9mm Browning a pak "až" G19, tak prostě chci "něco mezi".

Mám to tu celkem pročteno, H11 jsem měla možnost si vyzkoušet, přesto s nákupem ještě váhám...

A tak by mě zajímalo teoreticky, co myslíte - chytne se na téhle vlně microcompactů v 9x19, dvouradaku s malými rozměry ale relativně velkou kapacitou, časem více výrobců?

Aneb - má smysl ještě chvíli počkat na rozsireni nabidky na trhu, pokud na to tak úplně nespěchám, nebo to už lepší nebude?

S&W,Ruger,Sig,Taurus,HS. To je ti malo?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#14 » pon 8. srp 2022, 05:23

Honzajan - u těch SW a Rugeru, jaké konkrétně máš na mysli? Shield a LC9s?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#15 » pon 8. srp 2022, 06:13

Shield plus
Max9

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů