Osahání a manipulace se zbraní v obchodě se zbraněmi

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#16 » čtv 18. srp 2022, 12:12

Jo, ale ty tyčky mají odpruženou zápalku jako máš na sušilkách. Zrovna v CZUB mají ten zvláštní zvyk, že chtějí položit ZP někam na pult.S tím jsem se jinde nesetkal. Ale zase hodně vysvětlí, někdy až příliš (když stojíš ve frontě a zákazníkovi před tebou hodinu vysvětlují....)
Jinak k tématu - mám zkušenost, že není problém o cokoliv poprosit a cokoliv si zkusit. Je to jen o domluvě. Cvaknu jen, když se zeptám a mám to dovoleno.
Pro pobavení - v oční optice, kam chodím, chodí i nějaký tacticool expert, který si při zkoušení brýlí vytáhl AR-15 a běhal s ní po prodejně... To jen na okraj.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#17 » čtv 18. srp 2022, 12:43

V Top-Guns to samé... ošahal z pultu a pak mi donesli novou zabalenou zbraň ke kontrole. Zaplatil a odnesl...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#18 » čtv 18. srp 2022, 14:15

nn píše:Můžu se zeptat, proč se kroutí? Glocku škodí rána naprázdno více než jiným zbraním?

Protoze to jsou nymandi, co nerozumi zbranim. Pri prodeji tlumice se me snazili presvedcit, ze to nemuzu mit doma v trezoru nasroubovano na ARku, nedejboze takovou zbran v teto konfiguraci pouzit na obranu.
Jestli si nekdo mysli, ze to zbrani nejak vyrazne ublizi, tak at pak doma nevybiji, protoze to pak dava taky ranu jistoty. To same zavody-co stage, to rana jistoty.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#19 » čtv 18. srp 2022, 14:31

Spíš nerozumí legislativě. Zbraň s nasazeným tlumičem nemůžu nosit, ale můžu ji mít takto doma připravenou pro HD a můžu z ní střílet na střelnici. Dokonce ji i mohu takto transportovat, stejně jako jakoukoliv jinou zbraň.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#20 » pát 19. srp 2022, 08:52

Jak to tak tady čtu tak jsem asi jediný co mu dali zbran z pultu pod sklem a ani neukazali rozborku ani čištění:-(



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#21 » pát 19. srp 2022, 09:52

Záleží na prodejci, někteří, světě div se, rozumí zbraním, které prodávají a když si u zbraně, nejsou jistí rozborkou, tak nemají problém zavolat dovozci a zeptat se. Já mám vytipovaných pár prodejců, kteří mi vyhovují a za ty roky se i nějaká slevičk vyloupne. Na druhou stranu mám vytipovány obchody, kde bych si už nekoupil ani čepici, protože už po otevření dveří jednají se zákazníkem jako s blbcem,který je obtěžuje.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#22 » pát 19. srp 2022, 19:00

stanleyVolf: Na to jak se mát prodávat zbraň neexistuje žádné směrnice ani vyhláška, nebo nařízení. Vychází se z toho, že prodavač i zákazník mají společný zájem a je v jejich zájmu se dohodnout. To, že ti někde neukázali rozborku může znamenat, že ses na to jenom nezeptal. Třebas vypadal jako ostřílený střelec a prodavač si netroufal ti to nabídnout ;-).

Samozřejmě, kdybys to po nich chtěl, a oni by odmítli, tak by ses prostě sbalil a šel jinam. Nicméně, zatím ve všech prodejnách, kde jsem byl, jsem měl pocit, že se mohu zeptat na cokoliv a prodavač se snažil mi maximálně vyjít vstříc, byly to tedy prodejny v Praze (a Habresto).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#23 » sob 20. srp 2022, 16:33

Dost! Mlátite prázdnou slámu.
Když si půjde rádoby elektrikář něco koupit do Elektro prodejny, a bude chtít max služby pro svůj žádný mentální knowhow, taky ke spokojenosti transakce nedojde.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#24 » ned 21. srp 2022, 14:40

nn píše:Můžu se zeptat, proč se kroutí? Glocku škodí rána naprázdno více než jiným zbraním?


Je to samozřejmě fáma. Neškodí. Ale nebuďme off topic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů