Tabulka “Majitel objektu je držitelem střelné zbraně”

Co jinam nepatří...


Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#16 » stř 2. lis 2022, 14:16

Pokus to vezmete z druhé strany, tak trošku chytřejší zloděj ví, že není v USA, ale v ČR, kde jaksi není možný někdo za krádež střelit. Takže k čemu to vlastně je?



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#17 » stř 2. lis 2022, 14:45

Ví že ztrácí výhodu fyzické převahy. Že mu ten nůž v kapse může být prd platný. Trošku chytřejší zloděj si vybere dům, kde mu hrozí co nejmenší riziko, takže ho to odradit může.
Naopak drzejší zloděj si pro tu pistolku může dojít.
Jedno riziko se sníží, druhé vznikne.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#18 » stř 2. lis 2022, 15:23

Nj, jenže všichni okolo nás nejsou držitelé ZP s pochopením pro situaci. Průměrný člověk se ozbrojenců bojí a reálně hrozí, že takového jedince budou odsuzovat, pomlouvat, nebo se mu aspoň stranit. Prostě nevidím to jako přínos.

Ve firmě k nám nastoupila jedna mladá zaměstnankyně. Byla naivní a v životopise uvedla, že má ZP. Jen skutečně promile lidí mělo pro její otevřenost pochopení. Pro ostatní byla nebezpečný exot ochotný je postřílet hned od prvního dne. Překvapivě se toho báli i muži.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#19 » stř 2. lis 2022, 15:28

Nevím, jaká je psychologie dacanů. Možná si náhodný drban řekne, že kvůli tomu půjde vedle, takhle aspoň chápu tu racionální část očekávání majetele tabulky.
Jiný drban si ale může přijít pro tu zbraň a ještě jiný drban se na to patřičně nachystat.

A další věc je, jak ovlivní taková tabulka postoj nedrbanů, známých a sousedů. Řada z nich může brát držení zbraně neutrálně, nebo i jako normální věc, ale málokdo bere jako normu vytrubování takové skutečnosti do světa tímto způsobem.

Mně na tom trošku vadí to, že z vlastnictví zbraně tím dělá něco neobvyklého, nenormálního. Já většinou zastávám v debatě s lidmi pozici, že mít zbraň, včetně palné, není v principu žádné velké téma, natož excess z normy. Zbraní může být ledacos a palná je jen specializovaný předmět. Ale není v tom zase tak zásadní a prinicipiální rozdíl. A tyhle tabulky mi to trochu narušují. Asi jako teploušské pochody. Být homosexuál ještě neznamená exhibici s pavím pérem v zadku.

Je to tak trochu analogické debatě o skrytém-otevřeném nošení zbraně.
Tedy já na první pohled takovou tabulku interpretuju spíš ve stylu "ozbrojený exhibicionista".



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#20 » stř 2. lis 2022, 16:08

Tohle si o mně někteří mysleli taky, dokud jsem jim neřekl, že se to dá zvládnout rychleji a ve větším nožem, že výstřely uslyší, ten nůž, kancl po kanclu, ne. A že jich tu je, volně dostupných v kuchyňce. Vyvalili oči, no a ještě k tomu pusu otevřeli, když jsem dodal, že máme na patě firmy redučák středotlak/nízkotlak, tak že se to dá udělat i s velkým kráterem ... Od té doby klid, zejména když se některým připomnělo pár bývalých kolegů, co z firemních akciček či i normálně, odjíždělo ne s nulovou hladinou.
Od té doby bylo 90% lidí na střelnici se mnou a (bohužel zatím jen) jeden si udělal zbroják a přidal se k nám. Nejhorší bylo těch prvních 6 měsíců, než člověk zvládl se všema popovídat. Cedulku na kanclu mám tu od LL. A 10+ let je klid :D

Letec 12 píše:
Ve firmě k nám nastoupila jedna mladá zaměstnankyně. Byla naivní a v životopise uvedla, že má ZP. Jen skutečně promile lidí mělo pro její otevřenost pochopení. Pro ostatní byla nebezpečný exot ochotný je postřílet hned od prvního dne. Překvapivě se toho báli i muži.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#21 » stř 2. lis 2022, 17:00

Z mého pohledu ty dva případy mají zcela odlišné interpretace.
Nálepka na kanclu nemá odrazovat od vstupu, neříká, že uvnitř jsou připraveni na nejhorší. Má vzbudit pozornost, je to forma aktivismu, jakéhosi misionářství. Jsem tady, jsem ochoten si o tom povídat, ukážu a vysvětlím vám všechno, když budete chtít. Vedle bude třeba cyklista a dál člověk od Herbalife, co si chce povídat o výživě.

Toto ta tabulka na domě neříká. Ten majitel ji tam nedal proto, aby se kolemjdoucí zastavili na kus řeči nebo je vzal na střelnici.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#22 » stř 2. lis 2022, 19:27

Dobry dotaz a kdyz si proctes reakce tak mas i odpovedi. K tem nekterym odpovedim bych dodal ze me prekvapuji na streleckem foru. Coz znamena ze realita mezi lidma co nemaji ZP muze byt mozna az drobne hystericka... Zvazoval bych co ti prinese. Dobre teze jsou, odradi. Horsi, stanes se cilem a jeste se na to nekdo muze pripravit. Kdyz do toho pujde, nebude vahat, nemas moment prekvapeni v obrane. O to muze byt utok razantnejsi s rozhodnutim dopredu te usmrtit.

Ze sveho pohledu beru cedulku jako upozorneni podobne jako, pozor pes. Nechapu v tom spojeni sociopat, ani nic podobneho. Spis odhodlani se branit vsemi dostupnymi prostredky, coz zakon umoznuje... Ale ja bych si to nedal. Radeji kriminalnika co se mi vloupe do domu prekvapim. On to muze podcenit s vybavou. Ja rozhodne stejnou chybu neudelam :)

Ps.: Dat si na dvere od kanclu pozor zbran. V budove kde nejnebezpecnejsi je "sponkovacka" ve me vyvola spis "pozor, blaznivej militant". Nehanil bych, pokecal, ale presne naopak na me pusobi. Zatim co problemova ctvrt plna indianu, cedule muze patrit...



Úderník
Příspěvky: 28

Příspěvek#23 » čtv 3. lis 2022, 14:06

"Monitorováno kamerovým systémem" mi přijde efektivnější.
Páč, kdyby tam chtěl někdo, také ozbrojený, mermomocí lést tak tam vleze, už pro jistotu připravený se zbraní v ruce a nebude jí mít v pouzdře. Tedy mu tím dávám výhodu připravenosti a předvídavosti.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#24 » sob 5. lis 2022, 08:59

Pavelg: Luk od Vilema Tella bych chtel videt, hlavne, kdyz strilel kusi :D

K tematu. Osobne bych si to na barak nedaval. Neni treba tu informaci roztrusovat po okoli, stejne si sousedi sami vsimnou toho, se tam chodis s podezrelymi cernymi kufry a zelenymi krabickami s napisem “Strelivo Malorazove”.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#25 » čtv 17. lis 2022, 23:31

JirkaCV píše:To znamená, že má doma luk.
Teď vážně. Osobně bych se určitě takhle neodkopal. Je to pozvání pro darebáky, mírotvorce, notorické škodiče a podobnou verbež.


Souhlas. Smyslem nošení zbraně na obranu je přece hlavně moment překvapení. Což m.j. umožní i odrazit útok bez střelby.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#26 » pát 18. lis 2022, 11:37

Já jsem radši, když se obecně ve veřejném prostoru o zbraních nemluví. Aktivisti mají na starost práva incelů, manželství pro všechny, záchody pro všechny, green deal, obohacení všemi kulturami a sčítání veškerých pohlaví.... a do nás se plus mínus neserou, protože si na nás moc často ani nevzpomenou. Ať si radši bojují za něco jiného / proti něčemu jinému. Nerad bych, aby někoho taková cedule probudila k tomu, že je potřeba "něco řešit". Na mém domě/okně/plotě ji věšet nebudu

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#27 » pát 18. lis 2022, 14:10

Nevim, co soudruh to názor. Pro pachatele je to informace zautočit na majitele v situaci, kdy bude nejméně utok čekat, případně utočit rovnou ozbrojený. Za můj skromý názor naprosto iracionální.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#28 » pát 18. lis 2022, 14:17

Asi to má svůj význam v některých emerických státech ve smyslu: "Vetřelec byl varován a za následky si může sám!"



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#29 » pát 18. lis 2022, 14:23

No jasně, tam je to taky podpořeno Castle Doctrine a nakonec i takovým tím americkým extremismem.
Jeden soused si vylepí gun free tabulku a druhý zase tuhle.

Já bych u nás nejradši zachoval stav, kdy to není téma pro nablblé aktivisty, přičemž z obou stran.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#30 » pát 18. lis 2022, 14:27

Stačí si počkat, až majitel objektu odjede na dovolenou a barák mu vklidu i s bonusem vybílit.. Většina lidí co znám nechce být, pro svůj klid, obšťastněna informací, že jsem ozbrojený a nepřeje si abych tím dával najevo, žejsem víc než oni. Tahle cedulka působí arogantně. Líp ochrání dobré sousedské vztahy a skromnost (aspoň navenek).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů