Nedovolené ozbrojování

Co jinam nepatří...


ZdeněkP
Příspěvky: 2

Příspěvek#16 » pát 23. říj 2020, 11:30

Dobrý den pánové, chtěl bych se zeptat na přesnější výklad zákona ohledně skladování prachového nastřelovače (pro stavebnictví) a prachových nábojek do něho. Máme na skladě nějaké a nejsem si jist jak se má správně skladovat jak samotný přístroj a pak i nábojky. Bylo by případně možné na tento typ stroje aplikovat výjimku:
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje, s výjimkou přenosných upevňovacích zařízení a jiných rázových strojů určených výhradně pro průmyslové nebo technické účely,?
Děkuji. Zdeněk



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#17 » pát 23. říj 2020, 20:06

Nepatří to spíš pod báňský úřad?



ZdeněkP
Příspěvky: 2

Příspěvek#18 » pon 26. říj 2020, 13:34

cipis píše:Nepatří to spíš pod báňský úřad?

Nevím...
Má někdo na ty prachové hřebíkovačky a nábojky pro stavebnictví fundovaný názor? Jsou to ruční stroje, kterými se přistřelují např. prkna do betonu nebo plechy a pod. Jde mi o skladování hřebíkovaček a nábojek.
Děkuji ZP.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#19 » pon 26. říj 2020, 13:38

No u nás v práci na to je aplikace, je na to dohled a předpisy, jak se co má skladovat, kdo je za to zodpovědný a co musí mít. Ale skladujeme věci i na trhání atd. Pod zbroják to ale nepatří, tím moje tehdejší bádání zkončilo, takže nevím, co na to všechno mají ... Já se zajímal z opačné strany, z pohledu zbrojáku.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#20 » pon 26. říj 2020, 16:35

tak jestli jsou volně prodejné a i nábojky jsou volně prodejné, tak v čem je problém ?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#21 » ned 31. led 2021, 23:09

Nejvyšší soud odmítl dovolání Václava Bureše, jenž čelil obžalobě z nedovoleného ozbrojování a nelegálního obchodování s vojenským materiálem. Podle pravomocného verdiktu si má odpykat čtyři roky ve vězení. Nejvyšší soud rozhodoval nedávno bez veřejného jednání. Dovolání obžalovaného odmítl jako zjevně neopodstatněné, sdělila Jana Durná, mluvčí Krajského soudu v Plzni, který se případem zabýval jako první instance.

Bureš nakoupil v letech 2010 až 2015 na Slovensku 225 zbraní, převážně samopalů a několik desítek pistolí. Zbraně, které Bureš podle verdiktu nakoupil, byly znehodnocené nebo upravené na expanzně akustické. Na Slovensku spadaly do kategorie zbraní D, které nepodléhají registraci, přísnějším českým normám to ale neodpovídalo. V Česku zbraně patřily do nejpřísnější kategorie, tedy mezi zbraně zakázané a zbraně podléhající povolení.

Podle odborníků mohly být zbraně znovu uvedeny do provozu. Bureš se provinil také tím, že bez povolení přechovával množství rozbušek, střeliva a dalšího pyrotechnického materiálu. Muž měl pouze zbrojní průkaz pro nošení zbraně při výkonu povolání, ochranu života nebo zdraví, nikoliv průkaz pro nebezpečnější kategorie zbraní ani povolení k jejich převozu v EU.

U plzeňského krajského soudu Bureš nákupy přiznal, uvedl však, že jich bylo podstatně méně. Hájil se i tím, že šlo o zbraně, které nebyly střelbyschopné ani nebylo snadné je reaktivovat. Prodejci na Slovensku mu prý také řekli, že normy pro zbraně jsou stejné v celé EU a že s nimi tedy nebude mít v ČR problémy. Zbraně prý prodával dál zájemcům z Ukrajiny a Švédska nebo na burze.

https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/za- ... .seznam.cz

Tak buď hodně odvážný, nebo úplně blbý :roll:



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#22 » pát 4. čer 2021, 10:07

Ahoj všem, mně se stala úsměvná příhoda s vyhazovacím nožem , když jsem šel něco řešit k soudu a zapomněl jsem, že ho mám v kabele. Při vstupu do budovy soudu a projetí detekčním rámem jsem si připadal jak nějaký "živel", který chce někoho zamordovat. Nakonec se to podařilo vysvětlit, ale na začátku to nebylo k smíchu, když vystartoval ozbrojený dohled ke mně. :)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#23 » pát 4. čer 2021, 15:09

Oni se totiž u soudu vždy ptají, jestli nemáte nějakou zbraň u sebe. Pokud se pravdivě sdělí, že ano, uschovají ji. U střelných býval problém, ale po novele už mají povinnost, tak to vcelku funguje.
Jestliže ovšem nesdělíte, že máte zbraň, je to špatné a může jít o přestupek dle zákona o soudech.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#24 » pát 4. čer 2021, 21:08

K soudu chodím v určité pozici celkem dlouho pravidelně a můžu procházet bezpečnostním rámem bez kontroly. Ale nezapomínám nechat své zbraně a náboje doma v trezoru. Jen jednou jsem si před budovou soudu uvědomil, že mám v tašce pepřák, nahlásil jsem to justiční stráži, ti ten můj poklad uložili u sebe, dali mi nějaké potvrzení a při zpáteční cestě ho vrátili. Kdo nedělá blbosti, ani s justiční stráží nemá problémy...
Din

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#25 » pát 4. čer 2021, 23:05

Na soudu říkám "Dobrý den, mám u sebe a potřeboval bych odložit."
Vždy bez problémů a s úsměvem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#26 » čtv 21. dub 2022, 07:09

Ahojky dotaz. Měl jsem objednanou MDT pažbu na CZ455, ale Ukrajinskej shop, kterej to měl dovest z Kanady přez Francii to stornoval, tak řeším, jinou cestu. MDT mimo Kanadu neposílá. Dcera je ted ve Vancouveru, tak by to šlo poslat jí a ona by mi ji přivezla. Možnosti jsou poštou, nebo v kufru v letadle (letí sem v červnu na zkoušky). A muj dotaz teda je, jestli máte někdo zkušenost, nebo kde se mám ptát, zda to může převést. Je to proste kus hliníku asik 0,7kilo, ale tvar je jasnej.

A je to lepší v odbavenem zavazadle v nakladovym prostoru, nebo se dá i proste v příručním do kabiny? Aby jí nekde nezabásly za nedovolené ozbrojování. Dosud mi jen kamarád (z USA) privezl botky zasobniku a předpažbí s bipodem a to v poho prošlo. Tohle je ale krapet nápadnější.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#27 » čtv 21. dub 2022, 08:01

Z kanady nevím ale z USA jsem dovezl celou airsoftku, v krabici v odbaveném zavazadle, jen jsem to při odbavování nahlásil na TSA a vyplnil jsem lístek, že to není Firearm.
No a ve Vídni jsem se tvářil, že nemám nic na proclení a šel jsem rovnou k autu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů