Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#556 » sob 17. pro 2022, 18:27

Na nocimpromise mají díly na úpravu resetu spouště btw

https://nocompromise.house/nch-p30-cont ... jici-reset

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#557 » sob 17. pro 2022, 21:06

Vim o obou tech dilech na upravu spouste, ale nebudu to resit. Urcite ne po dobu zaruky zbrane a nejspis vubec nikdy.

Jeste zvazim nakup fullsize celokovove pistole a tam bych to chtel mit vic "friendly" na strelnici.

Ale je dobre vedet,ze je zde i nekdo s pozitivnim vztahem k Heckleru. Kazdy ma Glocka a nevim co jeste, ale sam prodavac mi rikal,ze ty Hecklery moc neprodava. Je fakt,ze napred mi tam nutil asi 3 jine znacky vcetne Steyera a nejakeho Izraelskeho derivatu Glocku...

Nechci prilis rozvijet diskuzi mimo tema vlakna,at je to tu prehledne

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#558 » sob 17. pro 2022, 21:43

Já mám doma i toho steyra, ale 1. Generaci ve 40sw :-)). Ta 2. Generace steyera je dobrá pistole, vychytali tam snad všechny neduhy co 1. generace měla. Je to takovej glock pro lidi co nechtějí glocka :-D.

Zkoušel jsi nakonec to SFP?

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#559 » sob 17. pro 2022, 22:28

Nene,neprijel planovany zavoz zbozi z Prahy a ja jsem toho ani nelitoval. Jak jsem psal - muj zamer a cil byl koupit spolehlivou (tedy lepe i technicky jednodussi) pistoli. A k tomu Glocku jsem se fakt nezvladl donutit ani napodruhe. Nemam tu pistoli nijak extra v oblibe. Je oskliva, ergonomicky nijaka etc. Nikomu to ovsem neberu. Jeden brunety, druhy blondyny....Me ta pistole moc nesedi a navic jsem stejne chtel sa/da.

Steyer je pádlo. Ma prilis velkou rukojet/pazbicku. Jeste to umocnuje samotny zasobnik a jeho botka. Je to celkove trochu sci-fi, ale nehanim to. A jestli mam dat 19tis za Glocka, 20 za Steyera,nebo 21 za Hecklera...tak to neni zadne rozhodovani.... :-)

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 182

Příspěvek#560 » ned 18. pro 2022, 01:04

Je to tak, bavili jsme se o tom v jinym vláknu s pár dalšíma lidma, ty ceny jsou u těch pistolí dneska už hodně srovnaný (až snad na SIGa) obzvlášť pak pokud člověk srovnává 9mm.

Já po tom SFP trošku právě pokukuju tak jsem jenom chtěl vědět jestli nemáš recenzi, no nic až budu v Praze tak si ho asi alespoň ohmatám.

Přesně, každému co jeho jest a souhlas Steyr je jak někde z robocopa, tu botku má jen 2. generace, ani nevím proč ji tam cpali, rukojeť je dost dlouhá i bez ní.



Gatling71
Příspěvky: 28

Příspěvek#561 » ned 18. pro 2022, 19:28

V Praze se dá s SFP9 střílet ve Střeleckém servisu, mají starší verzi s "pádlem" (vypouštění zásobníku).
Když jsem zde sbíral info o případných závadách/problémech, tak se nikdo neozval a jak jsem pročítal téma o SFP9 tak vyplývá že je tu několik lidí kteří mají nastříleno tisíce ran.
Bohužel jsem stihl jen cca 200 kousků kdy jsem střídal 115grs, 124grs, subsoniky a XRG (vše S&B) v různém pořadí kvůli ověření funkčnosti.



Lukas2023
Příspěvky: 1

Příspěvek#562 » ned 6. srp 2023, 17:32

Dobry den,
rad bych se zeptal. Je dobry pristup pouzivat dve pistole (Glock 43 / CZ75 COM.) ? Glocka bych chtel pouzivat pro bezne noseni a CZ na strelecke discipliny.

Je realne se dvemi odlisnimi zbranemi dosahovat dobrych vysledku ?

Diky za predani zkusenosti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#563 » ned 6. srp 2023, 18:09

Je to možné, ale budeš se muset učit nejméně dvakrát tolik a dvakrát tak dlouho :). Ty pistole jsou každá jiná, ale dá se na to zvyknout. Na druhou stranu v reálu tě pak tolik nepřekvapí, když dostaneš do ruky něco úplně cizího a budeš z toho mít vystřelit.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#564 » ned 6. srp 2023, 18:29

Je to stejné jako používat rodinný kombík pro běžný provoz a GT kupé na sportovní jízdy.
Člověk si musí vytvořit dvě sady odlišných návyků.
Obecně platí, že nejhorší je používat dva hodně podobné stroje/přístroje/nástroje, tam je pravděpodobnost chyby vyšší.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#565 » pon 7. srp 2023, 00:17

Je to v pohode. Podstata je stale rovnaka. Citanie mieridiel a praca na spusti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů