Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#421 » čtv 6. úno 2020, 14:53

@Paza - ono je to s revolvermi fakt specificke. Maly revolver v DA pri snahe o rychlo strelbu je kapitola sama o sebe. Ak nie si natrenovany, riziko toho ze to doslova "urves" nadol (mala vaha zbrane vs. velka sila nutna na spusti v DA) je vysoke. Preto - vyskusaj. Bohuzial uz MPIci nemaju toho plastaka v predvadzacke, ale skus niekoho s nim pohladat. Pokial sa vyskytnes niekedy v sobotu v okoli CB, ozvi sa, ak nie som na nejakej sutazi, byvam na strelnici a mozem ta nechat skusit aspon to SPcko. Predstavu o malom revolvere ti da - a ak budes mat problemy s nim, tak potom ten plastak urcite nie.

Vzhladom k tomu ze uz 2017 si riesil revolver tak som myslel ze uz mas co-to s nimi nastrielane, inak by som ta varoval rovno - nie som si isty ci maly revolver je dobry zaciatok ;).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#422 » čtv 6. úno 2020, 15:05

No u mě záměr koupi revolver se táhne už opravdu dlouho, už jsem měl dokonce vyřízené nákupko, které nakonec propadlo, teď mě to zase chytilo a už jsem byl skoro rozhodnut, že některý z těch výše uvedených to bude, ale opět to odkládám, třeba se mi v Praze podaří si to někde vyzkoušet...
Díky za nabídku!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#423 » čtv 6. úno 2020, 15:07

No, já jsem taky pokukoval po Taurus Judge (co se z něj dají střílet i brokové náboje a 45 LC nebo .44 magnum. Ale pak jsem si zastřílel řádově 50 ks z revolveru .38 spec. s cca dvoupalcovou hlavní a přestalo mne to rajcovat.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#424 » čtv 6. úno 2020, 15:23

Keďže sa tu rieši ideálna zbraň a nie priamo len tie revolvery, dovolím si vsuvku ohľadne počtu nábojov a snáď nebudem off topic. Väčšina ľudí asi predpokladá - a správne - že jeden či dva výstrely proti jednému útočníkovi budú stačiť a že sa bude strieľať z tesnej blízkosti a trafiť nebude problém.

To je celkom rozumný predpoklad, je to väčšina prípadov. Ale chcem pripomenúť, ako už niekto spomínal, že niekedy je nutné strieľať na zviera - divočák, pes, medveď, na to dosť možno 6 nábojov, z toho 4 zásahy, nemusia stačiť. Tiež za zváženie stojí aj prípad, kedy by útočník mal taktiež strelnú zbraň a bol by vzdialený 10-20 metrov, poprípade by ich bolo viac. Alebo ak by mal útočník nejaké krytie, ktoré síce prestrelíte ale je dosť možné že projektil zmení trajektóriu a nezasiahne tam, kam má. (napadá mi napríklad čelné sklo auta pri malých kalibroch)

Ja sám väčšinou nosím 6+1 a bez náhradného, ale je to preto že som pohodlný nosiť viac a je to lepšie ako nič, nie preto že je to podľa mňa optimálne množstvo... Nehovorím že treba nosiť fullsize s 15 ranovým zásobníkom a k tomu 3 náhradné. Len argumentujem za názor že 6 nábojov nemusí byť dosť. Ak by som to mal aj na obranu domova a okrem mňa aj pre niekoho kto až tak presne nestriela, tak o to viac by som bol na kapacitu náročný.

@paza ešte spomeniem, že ak to má používať okrem teba aj niekto iný v domácnosti, tak revolvery sú na technicku manipulácie výrazne náročnejšie, ako pištole. Sorry ak sme ťa moc schladili, ale aspoň vyberieš určite správne s poriadnym premyslením :)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#425 » čtv 6. úno 2020, 15:53

Pro mě se stal ideální Glock 43. Naivně jsem koupil zásobníky ETS, které jsou stejně velké jako originální a mají pojmout o jeden náboj více, což se bohužel nekoná. 7. tam jde narvat jen s vyvinutím nezvyklé síly a poté jde závěr stáhnout velmi ztuha.
Ale objevil jsem na co se hodí malá kapsa v pravé přední kapse typická pro džíny. Akorát tam pasuje zásobník. Není příliš velký aby překážel, ale dost velký, aby šel rychle vytáhnout.
Takže nosím jeden ve zbrani a druhý vždy v kapse. Celkem 12 nábojů.

Dříve jsem měl CZ 75B, ale bohužel ji neumím nosit skrytě.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#426 » čtv 6. úno 2020, 16:46

No a já nosím (občas) PPS M2 s 8 náboji a myslím si naivně, že to stačí... To video od Arc je poučné a stojí za úvahu.
Jenže už u nás vidím, jak soudce argumentuje tím, že jsem nemusel vystřelit tolik nábojů (ten policista na videu jich vypálil minimálně 10), že jsem mohl útočníka paralyzovat jednou střelou do nohy, že takto to byl pokus o vraždu...
V něčem opravdu a bohužel nejsme USA, v hloupostech je kopírujeme a ve vážných věcech ne...
Jediné, co by mohlo pomoci, by bylo hafo svědků, kteří by dosvědčili, že útok průběžně trval a že bylo nutné použít více výstřelů. Ale i tak by si to asi soudce vysvětlit nenechal. Já mám takový nejasný pocit, že je na Právnické fakultě učí, jak to hodnotit a že je to učí nějací zavilí odpůrci zbraní a ne rozumně uvažující lidé, protože je zajímavé, že skoro všechny případy použití střelné zbraně jsou apriori souzeny jako násilí vůči chudákovi, kterého chtěl ten zlý majitel zbraně nějak poškodit...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#427 » pát 7. úno 2020, 15:23

Indian :
Uvazuju stejně. Teď mám malou. Až bude válka / zombie / denní násilí na ulici, kdy skryté nošení prakticky nebude použitelné ani reálně vymahano (neboť polisi budou mít jiné starosti) , budu nosit xdm-9 s hlavní 5,25" a kapacitou 19 nábojů :-D (kterou ještě nemám)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#428 » pát 7. úno 2020, 18:08

Já nosím P-10F s 19+1 plus jedem zásobník s 19, ale ten je primárně pro případ závady prvního. Proč? Protože to schovám a nevadí mi to.
Mě jeden právník říkal, že daleko hůř se obhajuje jedna dvě do hlavy, než když někdo mačká až vystřílí půl nebo i celý zásobník a pak zmáčkne na prázdno. Dá se pak tvrdit, že člověk měl obrovský strach o život a zpanikařil...
Testovat bych to ovšem nechtěl...



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#429 » pát 14. úno 2020, 13:14

Cest - na zaklade mejch (skoro nulovejch) zkusenosti sem si udelal tendle lajckej nazor...
Chce to nosit na tele a mit to na takovym miste, abys byl schopnej primerene rychle tasit za pouziti jen jedny ruky a to ve stoje, v sedu i v leze. – pro me pravej bok
Mit to v pouzdru, kde je to bezpecne fixovany a zajisteny proti vypadnuti při jakykoli cinnosti (i kdyby si chodil po rukách, delal kotouly a ja nevim co dalsiho ) - Kydex
Chce to se tim trefit do +-3 metru jednoruc a bez mireni, do +-10ti metru s mirenim a nad 10 metru zdrhat  S tim souvisi spousta věci jako ergonomie gripu, odpor spouste, zpetnej raz, trenink a nejen v pripade uteku taky fyzicka kondice 
Co se tyce kapacity, tak mam takovej názor, ze 1 vopice = min. 4 naboje, protože podle me i s vytunenim předchozího bodu, bude při „obranných ukonech“ proti pohyblivymu cili uspesnost zasahu tak 25%, navic s pochybnym okamzitym zastavovacim účinkem, pokud se teda nepovede nakej critical hit.. Takze ten petirannej revolver mozna v době klidu a miru pro nakej svůj dobrej pocit stacit bude, ale nic takového nas bohužel neceka…
S tim zastavovacim účinkem souvisi i raze – souhlasim s tim, ze cim vetsi, tim lepsi, kor tady u nas, kde se nesmi používat strelivo se „zvysenym ranivym účinkem“. Tipuju, ze i kdybych do naky zfetovany vopice vystrilel všech 7 ran z myho 351PD (22 WMR), tak me stejne staci zapíchnout dřív, nez pochopi, ze uz je mrtvej…
To byly takovy vseobecny blaboly, ale myslenka dne je ta – ze se kazdej k ty svy „idelani“ pistoli/revolveru na obranu stejne bude muset dopracovat na zaklade vlastních zkusenosti, testovanim, zhodnoceni „bezpecnostni“ situace svyho zivotniho prostoru, fyzickejch dispozic, atd., atd...
Jinak secko todle beru z pohledu obrance na keryho je vedenej utok.Za jinejch okolnosti muze bejt spousta veci jinak.....

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#430 » pát 14. úno 2020, 13:35

Upřímně já doufám, že NO nebude nikdy třeba, ale když už, tak si spíš myslím, že půjde o NO na pomoc někomu jinému, než vlastní. Těch svinstev kolem, kdy lidi ze strachu o vlastní zdraví dělají, že nic nevidí, je docela dost, takže statisticky na to člověk natrefí spíše, než že to potká jeho.
Jak už tu bylo psáno....je asi fuk jaká to bude pistole, podstatné je aby šla nosit bez problému a pohodlně (případně si tělo vždy nějak zvykne) a člověk s ní měl natrénováno, že to už bude přirozená součást těla :) Ale určitě by měla být přesná i na větší vzdálenost než 5-10m. V případě nějaké France-like záležitosti, kdy bude po městě pobíhat blázen s Kalachem a střílet co potká s ním asi na přestřelku na 5m nikdo nepůjde. Člověk může buď utéct, nebo ho odprásknout i z větší dálky a zachránit nějaký ten život pokud bude mít příležitost. Ale bez tréninku a přesnosti to nepůjde.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#431 » čtv 20. úno 2020, 07:11

Nadále pouze k tématu "Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?".

NO a KN jsou řešeny jinde. Analýzy událostí jsou řešeny jinde. Tři stránky OT!

Vyčištěno a za další OT budou na tvrdo odměny.



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#432 » čtv 20. úno 2020, 12:05

Nosím Makarova v kydexu a jsem spokojený-velikost ideální, žádná ostrá hrana o kterou by se někde zasekával takže pro mě ideál.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#433 » čtv 20. úno 2020, 13:48

zatím stále jako nejlepší volbou je LCP - nosím díky tomu neustále v kapse(a to už dobrých 5let), nikde mi nepřekáží a prakticky na něj můžu zapomenout, a to i v létě když má člověk jen kraťasy. Uznávám že případné tasení z kapsy je horší(záleží na hloubce), ale pořád lepší varianta než nemít protože zrovna nemůžu mít pásek.
Neboli nejlepší EDC je takový který můžeš nosit bez omezení prakticky všude(dle mezí zákona).

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#434 » pon 24. úno 2020, 11:05

electrickota: Přesně tak. LCP (model Custom) rulez. :-) Prostě ho beru do kapsy úplně automaticky, jako mobil nebo klíče, pokud nejdu třeba do bazénu. A nemusím řešit, jestli zbraň potřebuju nebo ne.
Není to žádnej kanon, ale střílí to a celkem se s tim dá i trefit. Moje přísloví je, že lepší LCP v kapse, než CZ-75 v trezoru.
Jako kdyby po mě šel gang vyděračům,možná bych začal nosit něco většího, ale dokud se cítím bezpečně, kapsní pistolka je pro mě ideální volba která nijak nepřekáží a nezatěžuje.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#435 » pon 24. úno 2020, 16:13

Jaké konkrétní náboje v těch LCP máte na nošení a jak rychle z toho 71mm laufu lítají?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů