Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#541 » pon 12. pro 2022, 08:57

1911 se nosi v rezimu cocked and locked. Tedy s natazenym kohoutem na pojistce. Jen je tam jeste dlanova pojistka, ktera se uvolni uchopem zbrane.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#542 » pon 12. pro 2022, 08:58

Jaký je důvod nevěřit číze?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#543 » pon 12. pro 2022, 09:01

Dlaňová pojistka ve mě vždy budila pocit, že když nevezmu zbraň do ruky optimálně, což se právě při NO stát může snadno, tak nevystřelím. Nemluvě o tom, že ještě je nutné odjistit.



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#544 » pon 12. pro 2022, 09:03

To uz je na zvazeni kazdeho. Ja jen reagoval na natahovani kohoutu pri NO u 1911.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#545 » pon 12. pro 2022, 11:16

Jarda.Jezek : "Jaký je důvod nevěřit číze?"

Historicky pustili do výroby nijak přesvědčující plasťáky. Zde na fóru milion stížností na zákaznickou podporu (ne, že by na tom byl ten Heckler lépe, že...). Vycházím z informací zde- jiný validní zdroj nemám. Bohužel, či možná bohudík vlastní zkušenost nemám.

Proti klasické celokovové fullsize CZ75 nemám námitek. Ale 1000+ gramů a tuto velikost nosit nebudu. Shadow apod. fungují dle okolí výborně a jsou to kvalitní zbraně.

Aktuálně jsem se dovolal do : https://nocompromise.house/

Chtěl bych veřejně poděkovat za nesmírně milý, svtřícný a chápající přístup. Bohužel nevím jméno dotyčného, což mě mrzí (nezapamatoval jsem si). Bylo mi vše vysvětleno i přesto, že dotyčný věděl, že u nich kupovat nebudu.

Jsem nyní plně rozhodnut pro Heckler Koch P30 V3. S díly prý problém není a internetové diskuze jsou divočejší, než realita. P30 je vnitřní konstrukcí mnohem jednodušší, než SFP9 a pokud mi nevadí "vidlácká" spoušť, bude to pro mě dobrý sluha.

Dnes to už nestíhám, ale ve středu si pro toho krasavce dojedu.

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#546 » pon 12. pro 2022, 13:54

Tak to už je potom lepší malý revolver, ne ? Tam máš pod kontrolou všechno :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#547 » pon 12. pro 2022, 14:10

Asi jsi mluvil s Jakubem Dražanem, to je přínosné už samo o sobě.

O té spoušti to řekl správně.

ČZ dělá 75 v kompaktní podobě s hliníkovým rámem a vypouštěním kohoutu. Ta má přesně necelé kilo plná i s pouzdrem. Tedy, je hmotností blízko plasťákům a na opasku se už dá nosit. Ergonomie bez kompromisů, pro moje ruce není lepší tvar. Není třeba nosit velkou těžkou železnou 75ku.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#548 » pon 12. pro 2022, 14:53

MakeaNui - nebo tupej nůž a ještě bez špičky :-D

Bez legrace - děkuji všem. Chápu, že to může vypadat, že jsem tady zaplácal stránku a přitom jsem si poradit nechtěl nechat. Není to tak. HK P30 opravdu BYL veliký favorit, ale kdyby mi to někdo bod po bodu rozebral, že je to srajda, tak si poradit nechám.

Jak ale píše Jarda.Jezek - ten hovor s https://nocompromise.house/ me dost uklidnil, ze ty dily proste nejsou zas nejaky extra problem, spis nafoukla bublina a jinak se mi P30 libi, ackoliv velikostne je na hrane.

Spoust asi nejak ustojim. Ja jsem typ strelce, ktery i na strelnici prilis nehraje na mirenou strelbu a beru celou zalezitost tak, ze se musim na 10-15metru trefit do "vitalni" zony. Nepotrebuju umet nekomu ustrelit nausnici z ucha pro vystrahu. Stejne jako kazdy soudny majitel zbrane doufam, ze to NIKDY nepouziju. Ale kdybych to nekdy musel vytahnout, bude mi stacit, ze trefim toho, kdo mi usiluje o zivot. A je mi skoro jedno kam. Chapu, ze jini lide to mohou videt zcela odlisne.

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#549 » pon 12. pro 2022, 16:02

V pohodě :) Sice úplně nechápu v čem je revolver srovnatelný s tupým nožem bez špičky, ale budiž.

Právě malý revolver máme doma v ložnici, protože zrovna u něj není nutné nad ničím přemýšlet :D

Důležité je, aby jsi se cítil dobře ty. Jsem zvědavý co vybereš :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#550 » pon 12. pro 2022, 17:04

Přeci už vybral, ještě než napsal. HK P30 v3.

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#551 » pon 12. pro 2022, 19:08

Kolega psal že si P30 vybral, to neznamená, že ji koupil :)



Vladimir9
Příspěvky: 26

Příspěvek#552 » pon 12. pro 2022, 19:50

Revolver .22LR

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#553 » pát 16. pro 2022, 11:14

Vladimire, děkuji...Dvaadvacítkou bych se bránit nechtěl. Teda asi radši, než rukama, ale jinak určitě ne. Předpokládám, že šlo o recesi.

No..Tak ten Německý obrobek je doma. Pocitově v ruce ? Tzv. "součást". Prodloužená ruka. Opravdu fantasticky mi to sedí do ruky. Zbytek (pocit ze střelby) uvidím zítra. Co vím už teď je, že jazýček spouště by mohl mít jiný tvar, protože to zakřivení je dle mého až příliš velké a zbytečně nutí prst tlačit se směrem nahoru k rámu pistole.

Grand Power P1S - prázdná komora, bez zásobníku : 648g
Heckler P30 V3 - prázdná komora, bez zásobníku : 654g

Rozměrově je rozdíl jen v délce rukojeti, což je benefit pro úchop a dále tedy pro kapacitu zásobníku, která je u Hecklera 15, místo 12 u Grand Poweru.

Grand Power má i přes svou kompaktní velikost poněkud sportovnějšího ducha a vnitřek, což jde poznat zejména na spoušti a resetu, který je citelně, ale citelně kratší, než u Hecklera. Pro mé použití to asi nebude hrát zásadní roli.

U Hecklera potěšil mnohem hezčí kufřík a celkově je to takové pěkné :P
IMG_20221214_193203_418.jpg

IMG_20221214_193623_533.jpg

IMG_20221214_194125_597.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 194

Příspěvek#554 » sob 17. pro 2022, 16:57

jirka87 píše:Kluci a panove,

p
Velice...VELICE se mi zalibil Heckler Koch P30. Padne to do ruky jak ulite.....Zneklidnuji me jen zminky o slozitem servisovani znacky HK.... Zminky o nevalne spousti HK P30 jsem cetl a asi to preziju. SFP9 a SFP9 SK si osaham taky, ale davam prednost p30.

Chtel bych vlastne jen uklidnit,ze jsem si nevybral zle. Chci mit naprosto spolehlivou pistoli. Na noseni asi zvolim tovarni strelivo, ale doma mam pro potreby treninku slusnou porci profesionalne prebijenych naboju (4Shooters) se kterymi nema nikdo z meho okoli problem, majitel obchodu,kde hodlam pistoli koupit mi toho mnoho nerekl, Glocka tituloval jako zbran vybiravou na strelivo (coz jsem slysel tedy opravdu poprve),takze jeho postoje neberu prilis vazne. Stejne se vyjadruje i o Heckleru a "kazde moderni pistoli".





Ahoj,

já mám HK P30L, nemám ji teda na nošení, kupoval jsem ji protože s ní ve filmech běhá Keanu Reeves, takže na tom mám nasazenej úplně zbytečnej kompenzátor, kupoval jsem to kvůli "cool faktoru". Nicméně to byla moje úplně první zbraň, takže za rok na ní mám nastříleno někde mezi 800 - 1000 ran. Vše bez závady, jakékoliv, žádnej double feed, žádný selhače, snad ani zaseknutí závěru hliznou si nevybavuju, nic. Zatím mi sežrala úplně všechno 80% byly tovární SB, ale střílel jsem i přebíjený, nějaký jihoamerický náboje, STVčka, FMJ, JHP. co se týče hmotnosti střel proháněl jsem skrz ní jen 7,5g a 8g střelivo

Vypíchnul bych zejména perfektní ergonomii (jak píšeš padne do ruky jako ulitá), velké ovládací prvky, závěr se dobře chytá ať už v zadní nebo přední části, někteří lidé mají problém s trošku originálním řešením vypouštění zásobníku a velkou pákou výpusti závěru (ze začátku se mi stávalo že jsem tam odkládal palec a závěr se pak nechytal vzadu), ale je to vše o zvyku. Co se týče spouště, je prostě trochu gumová, ale je to o preferenci, mě se s tímhle typem tovární spouště střílí mnohem lépe než s tou co má jasně definovaný "práh" jako třeba CZ nebo moje Jericho. Mířidla jsou přehledná, zbraň poměrně lehká. Patrony mi nikdy nelítaly na hlavu, všechno odhozeno hezky do strany.

Je pravda že HK co se civilního trhu týče jsou trochu lemry, ale myslím že třeba v nocompromise house se o tebe a tvoje HK v případě problému postarají. Ze mě tahle zbraň udělala milovníka HK, můžu ji jedině doporučit.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#555 » sob 17. pro 2022, 18:19

Dnes jsem vystrilel 100ks, tovarni Seliery, ctyrikrat jsem ji u toho rozebral a protahl hlaven boresnakem, coz bylo jedine na co jsem se zmohl v tom chladu, ale nemyslim,ze je to zasadni rozdil v neprospech treba vuci tomu,kdybych pouzil kartacek

Zbran je presna, ale strhavam. Dale mi nezachytaval zaver v zadni poloze po poslednim vystrelu. Vyreseno - to padlo je tak velke, ze muj obvykly uchop po poslednim vystrelu vzdy zpusobil navrat zaveru dopredu,takze toto si musim hlidat.

Zakriveni jazycku mi v praxi nevadi.

Reset funguje vskutku "nesportovne". Vystrelis, spoust tedy zcela zmackla, cca 5mm uvolnim,cvak...nasledne jeste tak 3mm zmacknu a teprve pak dojde k dalsimu vystrelu,coz je proti P1S,ktera ma zjevne nejaky ten sportovni gen hodne jinde. S nicim jinym porovnat neumim, protoze z niceho jineho jsem poradne nikdy nestrilel.

Nicmene "overall" jsem velice spokojen se svym vyberem a ackoliv mam vystrileno opravdu takrka nula, troufam si rict,ze touto pistoli nemuze byt nikdo zklamany, paklize ji ma na pouziti pro ktere byla urcena.
Naposledy upravil(a) jirka87 dne sob 17. pro 2022, 18:41, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů