nošení - stavitelná mířidla

Co jinam nepatří...


vivous
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » sob 9. čer 2012, 18:56

Dobrý den, máte někdo zkušenost s nošením zbraně se stavitelnými mířidly?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#2 » sob 9. čer 2012, 19:09

Jasně, není problém.

Ale asi tak trochu záleží na typu zbraně a konkrétních miřidlech. Já mám třeba stavitelná miřidla na glocku, a z toho pochopitelně vychází má odpověď ;)



vivous
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » sob 9. čer 2012, 19:55

Mám možnost koupit CZ 75 , která má namontovaná mířidla od Zendla. Chci ji i nosit. Proto sháním informace,jestli s tím nebude problém.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 10. čer 2012, 02:10

To záleží na tvém způsobu nošení a daných mířidlech. Některá stavitelná mířidla jsou větší a mají ostřejší hrany než obvyklá mířidla na nošení, tudíž se mohou zachytávat o oblečení. Jinak - pokud to pasuje do pouzdra - problém není.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#5 » ned 10. čer 2012, 12:54

Jak píše Mark, může to být jisté omezení. Zendl dělá několik miřidel na CZ75:
http://www.zendl.cz/index.php?option=co ... &Itemid=23
Basic nikam nevyčnívají, a vypadají fakt dobře.
Target by chtěly asi nějaké pouzdro, které je bude trochu chránit; třeba si nechat ušít z kůže. Ale i tak jsou to terčová miřidla, přinejmenším za horších světelných podmínek je budeš očima těžko hledat. Na nošení bych je nechtěl.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » pon 11. čer 2012, 01:27

Uprimne receno, na 3 az 5 metru (typicka obranna vzdalenost) miridla nepotrebujes. Takze jde jen o to, aby se zbran dala hladce vytahnout.



vivous
Příspěvky: 4

Příspěvek#7 » úte 12. čer 2012, 20:26

Pánové, díky za rady . Řeším to pevnými mířidly!



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#8 » stř 28. srp 2013, 23:16

Zdravím, trochu oživím tohle téma. Mám G19 4G a potřebuju něco udělat s těma mířidlama, mám tam ty originální, ale vidím s nimi prt. Dlouho mě trvá než je najdu a to mám oči jak orel. Přemýšlel jsem o tritiových a nebo těch stavitelných. Joe se zmínil, že je má (měl), tak by mě zajímalo jestli se něco změnilo za tu dobu.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#9 » čtv 29. srp 2013, 07:03

A jeste prakticka, az pujdes na nejaky kurz, kde te primejou zkusit nadrcnout o botu, tak to tim stavitelnym hledim urcite udelas s radosti ;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » čtv 29. srp 2013, 07:13

Tritia jsem měl na G36 a byly super. Čitelný a v noci hezky svítily :)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#11 » čtv 29. srp 2013, 08:30

Stavitelná miřidla glock mají úplně stejné barvy a obraz, jako originál, a jsou to jedny z nejkontrastnějších miřidel. Těma si nepomůžeš.
Můžeš zkusit světlovody. Na slunci nebo když stojíš pod zářivkou, tak pěkně svítí, o to více jsou naprd v šeru...
Podle mne nejlepší možností je hodně trénovat (v krajním případě i sušit ;) ) tasení, zapíchnutí, zamíření. Pak Ti ruce samy nastaví miřidla přímo před oči.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#12 » čtv 29. srp 2013, 08:30

@Valda83: na G17 mám TFO a jsem spokojen. Obraz se skvěle chytá, i když máš zaostřeno na terč. Ve světelné škále od přímého slunce po pozdní soumrak fungojou na 100%. S mířenou se ale můžeš rozloučit



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#13 » čtv 29. srp 2013, 19:12

Na noseni tritia. Mam je na SW MP 9c a nemá to konkurenci (mam s cim srovnávat, mam na ruznych zbraních snad všechny varianty miridel :) ). Nemam je ovšem na zadnem revolveru, coz je chyba, kterou se bezuspesne snazim napravit. :evil:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#14 » ned 9. kvě 2021, 18:04

Spočetl jsem si správně, když při střelbě z pistole (vzdálenost hledí muška 0,15 metru) na 15 metrů mám soustřel o 0,05 m vlevo a chci to srovnat, posunu hledí o 0,5mm?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#15 » ned 9. kvě 2021, 20:14

Áno, ale vpravo :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů