Nastřelování pistole?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#31 » pon 13. kvě 2013, 16:17

Urdo von Fuj píše:Je jedno přísloví: Kam puška, tam muška

Nebo to má být kam muška tam puška? Takový pomůcky mám nejradši :lol:
Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to neví, ten je nešika. Nebo vpravo fáze...?
Cívka je jako dívka, nejdřív proud a pak napětí (jestli ta kráva nekecala s neplodnýma dnama).

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 13. kvě 2013, 16:39

No někomu ty přísloví pomůžou , ale já se svojí horší představivostí potřebuji víc nakopnout :lol:
Jsem rád že jsem vůbec zjistil že mi ta zbraň střílí doleva a pak přemýšlím co s tím dál. Zase na druhou stranu jsem rád že si tím procházím sám a alespoň se to naučím. Co si sám ošahám tak potom vím co a jak. Je to jako s kytarou: Když ti jí naladí někdo jiný tak stejně pak nevíš co s tím , ale když se jí naučíš ladit sám tak není co řešit :lol:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#33 » pon 13. kvě 2013, 17:18

to znamena, ze kdyz to vystreli a dirka se objevi moc vlevo, tak musku musis sklepnout doleva

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » úte 14. kvě 2013, 04:53

S muškou hýbat nemůžu. Dá se ťuknout do hledí a to byl ten oříšek , ale dal jsem ho doprava a snad to bude OK.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#35 » stř 20. dub 2016, 09:08

Kluci mohl by mi někdo znalý věci prosím sdělit, jakou metodou (normálně zbraň v ruce ? upnuté na nějaké stolici ?) se zastřelují nové pistole předtím, než jdou od výrobce do prodeje, případně i na jakou vzdálenost ?

Zajímá mě například Glock, ČZ, Walther, Grand Power.

Jedná se mi o to, jestli má smysl zbraň z více kusů vybírat i s přihlédnutím k nástřelnému listu. Pokud to fláká frajer na páteční šichtě za 5 padla z ruky na 10m a vydává se to za nastřelení ze stolice na 25m, tak na to nemusím ani koukat :) Nevím, neznám, proto se ptám. Díky



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#36 » stř 20. dub 2016, 11:35

Nevím, ale tipnul bych si, že pro potřebu nástřelného listu tu pistoli prostě přesně změří na nějakém speciálním měřícím přípravku a pak vypočítají dráhu střely na počítači za pomoci nějakých pseudonáhodně vygenerovaných ovlivňujících faktorů, aby to opakovaně nešlo pořád jenom do jednoho místa. Je to pohodlnější a bezpečnější než opravdu střílet, eliminuje to lidskou chybu, ušetří to střelivo a nedělá to hluk.
Tím samozřejmě netvrdím, že tu pistoli vůbec nenastřelují.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#37 » stř 20. dub 2016, 12:37

To jako že by z ní nestříleli a generovali to na počítači ? A není lepší z ní párkrát opravdu vystřelit ?



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#38 » stř 20. dub 2016, 13:06

To bych pochyboval. U nové zbraně bylo vidět, že z ní bylo stříleno.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#39 » stř 20. dub 2016, 13:13

Osobne jsem si teměř jistý, že se zbraně reálně nenastřelují. Dostalo se mi do rukou už několik nových zbraní, které nebyly díky továrním závadám střelbyschopné a nástřelné listy měly...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#40 » stř 20. dub 2016, 14:01

Ono taky nastřílet ty statisice kusů by ani nešlo. Mám pocit, že nekde se psalo, že realne se nastreluje vybrany kus z každé serie, nebo tak něco. a pak speciální kousky.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#41 » stř 20. dub 2016, 14:12

Blacky : Nesouhlasím. Auta se vyrábí rovněž v obrovských sériích a před opuštěním fabriky JSOU testovány jízdou. Troufám si říci, že v rozhodně větších, než pistole v jedné fabrice. No dobře, vezmu si do huby zase Brod...Takže, že něco nejde je alibismus továrny/výrobce. Navíc mi přijde zcestné NEVYZKOUŠET v plném rozsahu funkci zbraně. Její případné selhání při prvním výstřelu může ohrozit zdraví stejně "dobře" jako závada na brzdách nového auta. A to se může stát. Zajímalo by mě, kdy by tedy teoreticky v tomto případě zjistili například vadnou celou sérii hlavní...Asi až podle reklamací od mnoha zmrzačených zákazníků :D

Vím, je to malinko mimo téma, ale zkrátka se mi nechce věřit, že zbraň není po konečné montáži vyzkoušena výstřelem :(

No..Každopádně tedy výběr nové pistole bude o to výživnější :) Máte prosím někdo info o prodeně kdekoliv na Moravě (od Ostravy po Brno - je mi to fakt jedno), který by mě nechal novou pistoli z pultu vzít a vyzkoušet před nákupem na střelnici ? Ostrava ? (asi jsme naivní...kdyžtak prosím SZ, abych nedráždil moderátory plevelením vlákna. Děkuji)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#42 » stř 20. dub 2016, 17:41

Viděl jsem video z výroby Walther, je to sice masovka, ale na konci videa byla vidět i zkušebna, bylo to nevím kolik boxů vedle sebe, v každém nějaká uchycovací lavice na pistoli, seděl u toho maník a nástřely dělal. Ono by to asi ani jinak nešlo, protože podle výsledků osazují mířidla, píší, že každé číslo mířidel dělá na těch 15m, co zbraň nastřelují, změnu o 2cm. No a například u PPS M2 mám mušku č.4, hledí č.2, nevím, jak by to dělali bez nastřelení. A je fakt, že zásahy do terče ze střelnice polohou hodně souhlasí se zásahy z nastřelovacího terče. Tak nevím...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#43 » čtv 21. dub 2016, 06:57

jirka87: jak sem nakoupil, tak prodávám. Nemám představu, kolik se vyrobí aut, a kolik ks zbraní, ale v automobilce na to bude tutově víc lidí. U tý zbraně probíhá kontrola funkčnosti mechanismu průběžně při montáži ne? To nastřelování je právě spíš pro zjištění přesnosti a osazení mířidel. Nevím kolik výstřelů by se provádělo, ale pak čistit každej kus? hmmm

Bylo by ale dobrý, kdyby někdo ze zbrojovky (pokud to není tajné) řekl, jak to tedy je. Nebo napsat dotaz.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#44 » čtv 21. dub 2016, 08:22

viewtopic.php?f=9&t=6951
V tématu fotky z CZ Uherský Brod hned v prvním příspěvku, je na obr.29 vidět pracoviště střelců, sice se tam téma točí ponejvíce okolo Brena, ale zbrojovka udává že každá zbraň je nastřelena. Takže pokud tomu tak opravdu je, tak nejspíše v těchto prostorách. Nějaký držák tam je vidět. Myslím že už tu někdo psal že obvykle to bývá z ruky s podepřením. U vzdálenosti nastřelení mě zbrojovka také překvapuje, třeba Rami je nastřelena na 25m a P-07 na 15m, zajímavý. Jedna paní povídala že když se tovární střelec nevejde do 100mm rozptylu tak se zbraň vrací do výroby na zjištění důvodu. Jestli dorovnává mířidla střelec nebo je mění někdo jiný nevím.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#45 » úte 17. kvě 2016, 17:15

Takže mi z toho vychazi nastrelit to na 15m z ruky s oporou a max. si poridit za pet stovek laserovy naboj na hrube serizeni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů