pistole a kabelka

Co jinam nepatří...


nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#46 » sob 16. úno 2013, 15:35

S takovym chovanim bych ti nesveril ani nuzky na papir.



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#47 » sob 16. úno 2013, 15:40

jenze ja jsme si vedoma vseho mozneho , kdybych si toho nebyla vedoma...tak sem vubec nepisu...a rovnou ji dam do kabelky....ale jelikoz jsem se to snazila nejak resit..a vyslo najevo ze to resit nelze....tak nema cenu o tom dale mluvit...


jo chapu, ze ji vytrhli kabelku...jenze proste to tak je...to ty klice mame nosit misto nausnic nebo co??? ty to vidis jen z jedne stranky, ale uz nenavrhnes jak to resit.....kde ted ma tvoje segra klice , a kde ma penezenku??? po kapsach na prdeli???



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#48 » sob 16. úno 2013, 15:42

btw. a na policii taky delaj chlapi, tak se nedivim :-D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#49 » sob 16. úno 2013, 18:14

Milá kolegyně, opravdu nevidím rozdíl mezi chlapem a ženskou, možná že žena má těch zákoutí více, kam to uschovat. Nevím, co jsi asi čekala, jakou odezvu? Vyzkoušej si všechno v klidu sama a sama posuď, když si nenecháš poradit. Na jiném vlákně je spousta námětů, jak zbraň skrytě nosit, potom možná zjistíš, že každému typu oblečení a zejména k ročnímu období se hodí úplně něco jiného. Já už jsem všechny rady vyčerpal a proto tě nebudu dál " nasírat "
Na závěr, jestli Nico neměl trochu pravdu ?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#50 » sob 16. úno 2013, 23:23

Opravdu jsem neviděl lepší video pro ženskou, než které jsi sem dal Marku.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#51 » ned 17. úno 2013, 07:22

Podívej se ještě na gundigeststore.com/tactical :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Evogunit
Příspěvky: 69

Příspěvek#52 » úte 26. úno 2013, 23:14

Jak radila většina kolegů ... kabelka je nesmysl, ať si to zdůvodníš jakkoli. Moje žena (střelec a velkej elegán :)) měla obdobný názor na věc, jako ty, ale simuloval jsem s ní několik hypotetickejch situací NO/KN a sama uznala, že to není cesta. A dilema, přizpůsobení šatníku vs. kvér u sebe, bylo vyřešený. Zbraň raději nenosí a sprej má na volno v kabelce (pokud si ho nezapomene přehodit), takže taky k hovnu. Je to jen o prioritách a přístupu.... Já osobně zatím jsem na každodení nošení zvolil zbraň slabší ráže, jednořadou a lehounkou (venčim s pistolkou na vostro za kalhotama na spaní) a ani i ní nevim. Váží nabitá cca 600g a je na 8+1 7,65, což mi přijde dostačující. Záleží spíš, co s ní dokážeš trefit a za jaké situace, než na ráži. Nežijeme v Bejrůtu ;)



Millitia
Příspěvky: 4

Příspěvek#53 » ned 8. zář 2013, 12:58

Také dosud řeším opravdu "skryté" nošení zbraně. Zatím nosím pistoli (velikosti Glocku 26) v opaskovém vnitřním pouzdře (nejsou problém ani sukně bez pásku, pokud nejsou "na gumu" a pistole mi ji nestáhne až na zem :-D, jen šatům se musím vyhýbat), ale jelikož mám 50 kilo, tak je to na mě dost vidět. Vyřešila jsem to dost prozaicky tím, že jsem si koupila velkou kabelku, která mi právě zakrývá oblast kde mám pistoli. Takže v případě potřeby loktem odsunu kabelku a můžu tasit. V zimě je tohle řešení horší, protože prohrabávat se několika vrstvami oblečení, které ženy nosí aby si nenachladily ledviny apod. (já jsem na to dost citlivá) je dost riskantní, takže jsem si koupila delší kabát a pod něj už asi rok sháním stehenní pouzdro. Bohužel, pánové, v naší republice je opravdu problém sehnat tento typ pouzdra pro ženu "ženské" postavy, jelikož mužské varianty jsou většinou taktické, zbraň je umístěna na vnější straně stehna, což mi udělá takovou bouli, že vypadám jako postižená a navíc velikost i když je "univerzální" tak na mou postavu nejsem schopna zbraň pevně přitáhnout a nošení je velmi nepohodlné. Slečna z videí má pěkné stehenní pouzdro, ale v ČR bohužel nedostupné. Jediná varianta je si pouzdo nechat ušít, jenže kožené není praktické na holé tělo a běžte za švadlenou, vytáhněte pistoli a poproste ji aby vám ušila pouzdro :-D v nejlepším případě po vás hodí peněženku a uteče :-D



Millitia
Příspěvky: 4

Příspěvek#54 » ned 8. zář 2013, 13:03

Nadchlo mě ještě jedno pouzdro a to do podprsenky (http://www.youtube.com/watch?v=77TGGEYhPnM) jenže na mou pistoli ho bohužel nevyrábí a zase by mi ho musel někdo dovést z USA...

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#55 » sob 1. bře 2014, 13:31

No já nechci nějak moc rozdmáchávat už tak dostatečně žhavou debatu, ale jelikož bych chtěl jednou přesvědčit svou polovičku k nošení, trošku jsem brouzdal a koukal na videa ženskejch, který dělají recenze na youtube a vcelku mě zaujala kombinace tohoto: http://www.youtube.com/watch?v=4izM0fiz6kk
s tímto: http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... e/glock-42
Nad tím bych se docela vážně zamyslel. Myslím, že kapacita G42 (6+1) i výkon .380 Auto k případné sebeobraně stačí bohatě. Tohle by snad schoval bez problémů i Habera do těch svých slavných jeanových šortek uřízlých v půlce prd.le.
Žena taky ráda nosí samé módní slušivé oblečky, které dle mého skromného názoru nejsou úplně vhodné ke skrytému nošení zbraně (jako zmiňovaná Duty nebo třeba můj PPQ), což mě přivádí k myšlence, že by se nejspíš výrobci v ČR mohli začít zamýšlet nad tím, jak tuhle mezeru na trhu vyplnit, udělat je spokojenými a přitom na tom trhnout nějaký ten zlaťák. Ve spokojených státech by se dalo určitě něco splašit, jenže ne každý obchod z USA zasílá do evropy potažmo do ČR. Ale to bude dáno taky tím, že se v evropě celkově hledí na zbraň jako na cosi špatného a zlého. Je to jednodušší, než se zamyslet nad tím, že lidi jsou čím dál větší zmetci. Sorry, to už je OT.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#56 » sob 1. bře 2014, 23:51

držte se tématu

Uživatelský avatar
BriiaanGr1
Příspěvky: 3

Příspěvek#57 » pát 12. úno 2021, 11:26

To není možnost, zbraň by měla být v samostatném vaku, mimochodem, je to legrační, že jste o nové zbrani psali 14. února :D



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#58 » pát 12. úno 2021, 21:20

Kam_ca píše:a vyslo najevo ze to resit nelze....


Dovolim si shrnout predchozi 4 strany, jestli tomu dobre rozumim:
* Full size pistoli za mensi menit nechces, protoze mensi by nemela dostatecny zastavovaci ucinek
* Delku casu taseni z kabelky jsi ochotna akceptovat
* Nutnost pouziti obou rukou pro taseni za kabelky jsi ochotna akceptovat
* Satnik menit nechces
* Ztratu pistole spolu s kabelkou jsi ochotna akceptovat

Pak je to snadne. Pouzij kabelku!

Osobne jsem si do tasticky na noseni zafixoval kydexove pouzdro (nacvaknul jsem ho na vnitrni prepazku stejne jako na pasek), ale realne jsem to pak nikdy nenosil, prislo mi hodne divne a neprakticke pokladat zbran na stul / pod stul...

Osobne doporucuju udelat si takovy maly testik. Dej si do kabelky atrapu zbrane a zkuste si s manzelem doma sehrat par realnych scenaru, pri kterych myslis, ze bys zbran pouzila. Mne tohle v rozhodovani jak nosit dost pomohlo.

Nevyndas + Nenatahnes = Nevystrelis / Tahas to sebou zbytecne.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#59 » pát 12. úno 2021, 22:00

Téma je z roku 2013...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů