pistole a kabelka

Co jinam nepatří...


kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#16 » čtv 14. úno 2013, 23:52

Me osobně by skoro přišlo nejjednodušší dát si na zbraň trigger guard

Obrázek

a přidělat k něčemu pevnému šňuru, případně se dá do každe kabelky našít jenom oko a třeba přes karabinu mít možnost si to hezky uchytit pak do jakýkoliv kabelky (ženská přeci nemůže mít jenom jednu univerzální)

a pokud neplánuješ nosit v komoře, tak je to skoro jedno pokud zbraň bude držet na jednom místě alespoň trochu například v příhrádce tak žádný pouzdro řešit nemusíš protože vlastně ta kabelka už pouzdrem je :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 15. úno 2013, 00:44

Moje oblíbené video, které doporučuji dámám, které říkají "nemám to kam schovat", je toto:



Umí to schovat skoro na všem :)



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#18 » pát 15. úno 2013, 09:17

to by me zajimalo kolik bylo odpovedi od zen......

shrnu to do jednoho....chlap absolutne netusi jaky zenska ma probelm s nosenim....ta ktera nosi volnejsi veci a hlavne pasky tak to ma docela vyresne....jelikoz mam velke boky a dat si zbran za bok...tak je u me spis uzasne videt nez aby byla skryta....

a jelikoz trh naprosto nic nenabizi, nezbyla mi jina moznost, to jen abyste si nemysly, ze jsem nehledala

jak velke procento zen ma asi v kabelce zbran? hm rekla bych ze dosti velke



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#19 » pát 15. úno 2013, 09:27

mark: jo pekne video....to rozhodne....ale nejsem stejne postavy jako ta krasotinka, a navic kotnikovy pouzdro..je taky docela daleko, podpazni veci jsme tez zkousela a nevyhovujou mi, jelikoz stejne pod trickem je to videt, navic ma docela malou pistolu, ja bych mela Dutynu



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#20 » pát 15. úno 2013, 09:33

kuba: ano zadna univerzalni neexituje..ale jsou takove ze mi tam zbran bude drzet...protoze ta kabelka je sama o sobe naplnena, v prazdne by zbran padala, ale tak to ne....spis ted resim vnitrni osobni dilema...zbran chci, bohuzel do kabelky....a resim..jsem schopna psychicky se postarat i pak fyzicky o to, ze kabelku budu mit porad u sebe???....jo 99% jo, 1% jsou pripady, ze jsi v praci a bez skrinek....a co?..skrinku lze take vykrast....na druhou stranu ono mi vlastne nic jineho nezbyva....



karlos1
Příspěvky: 1

Příspěvek#21 » pát 15. úno 2013, 09:48




Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#22 » pát 15. úno 2013, 12:40

velmi zajimaveeee !!! ale dle obrakzu to vypada, ze ej to v kuse tilko av kuse spodary....to je dosti nepouzitelny...to aby toho mel clovek plnou skrin, na kazdy den ciste

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#23 » pát 15. úno 2013, 12:49

Kam_ca píše:to by me zajimalo kolik bylo odpovedi od zen......


Nejsem sice žena, ale doma tento problém taky řešíme. Od ledvinky přes fobus na opasek jsme se zatím dopracovali ke kožené etuji, která vypadá jako pouzdro na doklady. Jenže je na pistoli velikosti Glocku 26 nebo CZ 2075 Rami. Je v tom pistole s náhradním zásobníkem. Dutyna je trochu jiná velikost. Ještě chceme zkusit zádové vnitřní pouzdro na opasek. Tomu širší boky nevadí a pistole se dá schovat pod trochu volnější tričko nebo sako od kostýmku. Až přijde, můžu dodat fotky. Pistole v kabelce je mi pořád nějak proti srsti i když jí tak určitě nosí hodně žen a určitě si jí ohlídají...



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#24 » pát 15. úno 2013, 13:10

Zacal bych prehodnocenim te zbrane. Nekam smerem ke Kevinovi, Waltheru PPK, ... Jedna vec je, co chces, druha, co diky podminkam muzes.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#25 » pát 15. úno 2013, 13:39

Doporučoval bych ze všeho nejdříve absolvovat kurz obranné střelby, pár tréninků pod vedením někoho zkušenějšího nebo pár závodů LOSu. Nejlépe od každého trochu. Pravděpodobně zjistíš, že:
- malou pistolí nic netrefíš
- než to z kabelky vydoluješ, průměrně zdatný úchyl tě znásilní třikrát
- při troše štěstí tě rozhodčí nebo instruktor vyhodí dřív, než si stihneš ublížit

Pokud nenosíš kombinézku jak Sáblíková na závody, určitě se dá kolem pasu najít kousek místa, které se dá zakrýt mikinou, trikem, vestou apod. Uvědom si, že pokud chceš denně nosit, pistole se stává součástí tvé osoby, a musíš vhodně oblékat sebe s pistolí, ne sebe bez pistole, a pistoli si k tomu přibírat.



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#26 » pát 15. úno 2013, 14:00

joe: naprosto s tebou v tech trech bodech souhlasim....

a jiste mas pravdu....problem je ze nenosim pasek u kalhot....nemam ani na zadnych na ne poutka...nosim textilni spolecenske kalhoty... a ano zkousela jsem to pouzdro vnitrni mezi telo a kahoty..jako ma manzel..takze jsme to mela moznost moc dobre vyzkouset..stejna zbran, pouzdro atd.

i sam manzel uznal ze to u me nejde

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#27 » pát 15. úno 2013, 14:24

Samozřejmě, že to s Tebou jde. Nejde to s Tvýma aktuálníma kalhotama. Přečti si mou poslední větu.

Pokud trváš na kabelce, opět, musíš přizpůsobit kabelku zbrani, ne naopak. Takže kabelka musí být dost velká, např.
http://www.kabelkovyslon.cz/SLON/CAROL- ... cerna-0101
http://www.unikabelky.cz/detail-zbozi-c ... .html-3063
a uvnitř musí být vhodně umístěné vnitřní pouzdro, které bude krýt lučík zbraně a zabrání Ti prostřelit si nějaký ten výraznější bok ;) S úpravou by si měl poradit nějaký sedlář, nejlépe kdo pouzdra na zbraně dělá - má s tím zkušenosti, zná vychytávky a k nim slyšel spousty připomínek.

Preferoval bych nějakou, která se dá dát křížem přes rameno (aby nebylo snadné ji strhnout), a opravdu bezpečné umístění zbraně, aby se dalo nosit v komoře - v okamžiku přepadení můžeš mít ruku zpocenou, roztřesenou, zaměstnanou odstrkováním protivníka, nebo taky zlomenou, a s tím se blbě natahuje závěr. Navíc, někdy může být taktické mít ruku na zbrani v kabelce, zbraň tajit, ale mít ji připravenou k okamžité střelbě.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#28 » pát 15. úno 2013, 14:34

Joe píše:- malou pistolí nic netrefíš

Tak v tom by s tebou asi mnozi nesouhlasili. Tim spise, pokud se budeme bavit o strelbe na vzdalenost beznou pri obrane, tedy velmi malou.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#29 » pát 15. úno 2013, 14:54

kamca: ty jsi to spatne pochopila :) bylo to mysleno tak ze pokud bys nosila s nabojem v komore tak takhle vyresit pouzdro je nejjednodussi protoze se to da jednodusse prehodit z kabelky do kabelky.

joe: zavod losu ti moc praktickejch zkusenosti v noseni neda protoze je to hrozne omezene. ty kurzy nejsou spatne, problem jedinej je ze je vsude asi vedou muzi, v hledani vhodneho noseni bych hledel na zapad.

a nemuzu souhlasit s tim ze zbran musi bejt nutne na opasku v pouzdre. I s velikostí pistole, Je dávno dokázáno že je lepší .22 v kapse než .44 v trezoru. S malou zbraní nebudeš samozřejmě chodit na mířenku a pokud se na 5m netrefíš s kevinem tak se netrefíš ani s fullsize. je to o treninku a radsi limit v menší pistoli než v žádný pistoli.



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#30 » pát 15. úno 2013, 15:13

ja prave velmi rada nosim kabelky pres rameno....a prave i proto jsem to i do ni zkousela....rozepnuta kabelka a ruka na zbrani pripravena ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů