Světlice

Co jinam nepatří...


aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#61 » úte 17. pro 2019, 08:03

marinakus: vždyť píšu: třecí roznětku a trochu černého prachu



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#62 » pon 11. led 2021, 12:45

Jak to dopadá, když někdo střílí ROSky:
https://trinixy.ru/206467-semya-iz-sara ... ht-40.html



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#63 » pon 11. led 2021, 22:01

iloveguns píše:
robokop píše:Šli byste do odpalu světlic (třeba v rámci všeobecného ruchu o Silvestru)? Jde o vojenské, 26.5mm, kratší s barevným pruhem, delší s bílým pruhem.
Ale jak? Jsou totiž zřejmě na elektrický odpal, koukají z každé dva drátky. Nic dalšího k nim nemám.


V dávných dobách, kdy ještě policajti nedělali manévry po každém prdnutí a kdy se na Silvestra ještě běžně střílelo i vojenským střelivem do vzduchu, jsem tyhle světlice normálně odpaloval jen tak z trubky. Na ty drátky jsem připevnil dvoulinku a odpaloval jsem to běžnou devítivoltovou baterií. Nábojnice to vydržely přestože nebyly v té trubce natěsno, mezi nábojnicí a stěnou trubky byla velká vůle. Dokonce se ani nenafoukly.


Tech padakovek mam jeste bednu. A taky bednu oranzovyho dymu, vsechno s palnikama, asi od PSaku. Za ty roky jsou zpozdovace v tech vymetnych kontejnerech padakovek potrhany, takze to sice vystreli, ale celej ten kontejner zase spadne na zem. Zapali se tak jedna z krabice. Ty dymovky fungujou jeste dneska dobre, protoze nemaji zpozdovac a tahnou stopovku hned po vystrelu.

Ty svetlice se daji bez problemu strilet z tenkostennych ocelovych trubek. Problem spis je stabilita, protoze to prece jen kope. Takze solidni stojan, ne jen hrc frc nejaka trubka k necemu privazana. Odpal potrebuje proud, napeti je fuk. Ty vojensky palniky chodi spolehlive od 1 A, v nouzi i 0,6 A, ale uz to trva treba sekundu, nez se palnik nahreje. Jmenovity proud pro odpal behem 1 ms je 4 A. Vzhledem k odporu palniku cca 1,5 Ohmu pak staci i jakakoli mala baterie (ovsem nezapomenout na odpor vodicu, ze...).

Veda to neni, ale nestoji ty kramy za to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů