Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1366 » čtv 5. srp 2021, 08:05

Ne, pokud čistíš moderní zbraň (bez dřevěných střenek) tak se jí nic nestane. Jen musíš po čistění vysušit. Stlačeným vzduchem, na rozehrátém radiátoru, nebo vystříkat WD-40 (vytěsňuje vodu).

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1367 » čtv 5. srp 2021, 08:31

Střelec píše:Netrpí tím povrchovka? Kdysi jsme zkoušeli čistit eloxované dílce v UZ pračce (ne zbraň) a vytvořilo to mapy.


Hele nic moc elox umí výkonný UZ měnič sundat když je dílec přímo nad ním ( ale stačí pod to hodit nějakou podložku- třeba plastovou aby nešly UZ vlny z měniče přímo na dílec). Ale černěni ani chromu neubližuje.. Viz moje pistole po mnoha a mnoha UZ seancích a už asi 10 letech..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1368 » čtv 5. srp 2021, 12:03

Možná bych měl dodat, že aktivně střílím IPSC takže to není trezorovka a naopak má pár desítek tis. ran..



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1369 » úte 10. srp 2021, 18:06

Mám dilema, prosím o radu.

Je lepší koupit pro Glock 43x vytěrákovou tyč z karbonu nebo stačí ta plastová od Glocku?
Pokud byste neposuzovali cenu, ale jen kvalitu a užitnou hodnotu.

Jestli se vyplatí karbonová, kterou byste doporučili?

ODEON OPTICS
https://www.iforester.cz/karbonove-vyte ... 5cm--5-mm/

Breakthrough
https://www.zbraneliberec.cz/pece-o-zbr ... elka-20-cm

MEGALINE
https://eshop.bestpatron.eu/karbonova-t ... -22-50-12/

Tipton
https://www.strobl.cz/tipton-luxusni-ka ... 0-cm_p8359

Karbonovou tyč zvažuji kvůli údajné abrazivitě plastových tyčí. Cituji: "Luxusní vytěráková tyč z uhlíkových vláken je absolutní špičkou ve své kategorii. Nejen že nevstřebává kovové špony jako plastové vytěrákové tyče, které se po čase chovají abrazivně, ale navíc také omezuje riziko poškození vývrtu hlavně, které hrozí při neopatrném používání ocelové varianty vytěrákové tyče."



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1370 » úte 10. srp 2021, 18:20

Dovolim si tvrdit, že to je naprostej nesmysl.
Ta zbraň vydrží bez problémů dost drsný zacházení.
Jestli se bojíš toho, co ti udělá plastová tyč v hlavni, tak by mě zajímalo, co z toho střílíš.

Nějaký další trn na vytěrák má smysl max pokud 1) si tuhle rozlámeš 2) změníš ráži k něčemu, na co se nehodí 2) pořídíš delší hlaveň, na kterou je krátká.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1371 » úte 10. srp 2021, 18:28

@bbobb: je mi jasný, že plast hlaveň nepoškodí, ale nevim, jestli je pravdivé tvrzení, že plastové tyče "vstřebávají kovové špony, které se po čase chovají abrazivně"... (text výrobce jedné z uvedených karbonových tyčí)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1372 » úte 10. srp 2021, 18:44

Ne.
(Plastové pantofle taky nevstrebavaji špony.)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#1373 » úte 10. srp 2021, 21:09

Tie tyce vyterakove su predsa medene ci mosazne. Kupil som konkretne tuto a som spokojny
https://armpek.com/Cistiaca-sada-Stil-C ... --357-4295 akurat ze z ineho obchodu.
Stve ma len ze som dal za nu 240 kc a na ali sa predavaju za 30 kc :-) takze dal som si velku objednavku vsetkeho z ali. Vcetne vyterakov, trnov, bavlnenych obruskov, vyterakovych tyci atd, atd... proste komplet.
Tuna v cr sa to neoplati preplacat.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#1374 » stř 11. srp 2021, 08:18

Myslím, že jsi se s tím karbonem krásně chytil na jejich reklamní kecy. Je potřeba u toho trochu přemýšlet. Jediná špona, kterou to tam může vstřebat :lol: je mosazná, nebo měděná. A ty hlaveň během vtírání fakt nepoškrábou. A dobrá, i kdyby tam udělaly malý mikroskopický škrábaneček, opravdu myslíš, že to něčemu uškodí? Já osobně si dávám hlavně pozor na různé ocelové, nebo zkrátka tvrdší kovy, které uchycují kartáčky, nebo jsou na konci některých tyčí.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1375 » stř 11. srp 2021, 08:22

Co jsem viděl u čistících sad z Decathlonu, tam jsou ty šroubované tyče z oceli, co si myslíte o tom?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1376 » stř 11. srp 2021, 10:43

Pokud cisits tak ze se nedotknes hlavne a zejmena usti tak pouzitelne, asi jako vojenske vyteraky

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1377 » stř 11. srp 2021, 12:21

rumburak18 píše:Co jsem viděl u čistících sad z Decathlonu, tam jsou ty šroubované tyče z oceli, co si myslíte o tom?

natáhni si na to smršťovací bužírku



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#1378 » čtv 12. srp 2021, 09:23

Souhlasím s tím, že kdo čistí správně, tak se tyčí hlavně v podstatě nedotýká.
Nápad se smršťovací bužírkou se mi ale líbí hodně, a rozhodně použiju.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1379 » čtv 12. srp 2021, 09:47

Také děkuji za nápad s bužírkou. Kosu čistím od komory a tyč se dosti ohýbá a občas dře o horní část, tak uvidím jak moc to pomůže, nebo raději začnu čistit od ústí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1380 » čtv 12. srp 2021, 09:58

Necisti od Ústí. Nebezpečí poškození konce vyvrtu. Je důležitý. Elementární znalost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů