Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


golfík
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 21. pro 2009, 22:06

Chtěl bych spíš začít tím vánočním,
........jelikož tuto zbraň mám dostat teprve pod stromeček a ......a jelikož jsem ji "zasral"(potajnu)
,tak jsem ji vám všem vyfotil jak si sňou dávám práci k vyčištění aby se ježíšek "nezasral od prachu" :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#2 » úte 22. pro 2009, 00:59

Tyhle bouchacky potrebuji daleko mene cisteni ,nez kazdy tvrdi a hlavne tento system ...blow-back ....tam ani neni nic co by mohlo selhat . :lol:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 22. pro 2009, 19:09

alibabo, to už snad nemyslíš vážně. Kažná zbraň potřebuje čištění. Každá zbraň může selhat. Některé k tomu inklinují více, jiné méně, ale vždy tam ta šance je. A zvlášť u obranných zbraní se nesmí údržba zanedbat.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 22. pro 2009, 20:13

Alibano, já Ti nevím. Chápu Tvoje příspěvky nějak míň a míň ... :(



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#5 » stř 23. pro 2009, 01:20

Cim je zbran konstrukcne jednodussi ,tim mene potrebuje cisteni ke svemu provozu ,no jasne muzeme ji cistit kazdy den kdyz si prejeme. Jestli neco chcete co neselze, tak je to revolver a ten nemusime nijak moc cistit . Na Aljasce tam je urcite "krajni nouze" proti medvedum a tak tam kazdy nosi pouze revolver ,nebot ten neselze pri utoku medveda.Ne ze bychom jej museli zabit ,vetsinou staci strelit pred nim do zeme a ten "blast" petactyricitky jej zastavi. Tedy vetsinou. Takove brokovnice na jednu a dve rany je zbytecne moc cistit staci pouze davat pozor aby nezrezivela. Pakarna cisteni vz-58 byla praktikovana /pro mne/ v pakarne v Plzni, kde my bazanti jsme "samopal " vycistili asi 20krat, nez jsme se dostali na prvni strelby.

Jo a potom jsme z toho vystrelili 9 ran a cistili dalsiho pul roku, nez jsme zase vystrelili 9 ran a byli jsme vycviceni zabijaci proti Natu. Makal jsem s jednim co byl ve valce ve Vietnamu a nosil M-16 ,kdyz jej tam poslali podruhe sebral si z bojiste AK-47 a nikdy jej necistil ,pouze ze zacatku jej musel nakopnout jako motorku ,nebot rukou to neslo, ale jak vypalil prvni davku usedliny se uvolnily a cele fungovalo jak by melo. Ja se smeji kdyz dnes vidim jak zoldaci cisti stale ty sve bouchacky zubnimi kartacky 30krat denne aby to fungovalo......

Neni to tak dlouho co jsem delal jednomu zoufalci 2 noze ,nebot v pisecne bouri je nejlepsi zbran nuz, americke rucni zbrane nefunguji .

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » stř 23. pro 2009, 02:59

Samozrejme, ze je blbost cistit zbran po kazdem vystrelu. Ale i ta kosa se po strelbach musi vycistit, protoze vojenske naboje maji zapalky na bazi rtute, ktera zelezo dost rychle koroduje.

Konec koncu i ten nuz musis aspon obcas ocistit, i kdyby treba o kalhoty, nejses-li totalni prase. ;)



golfík
Příspěvky: 4

Příspěvek#7 » stř 23. pro 2009, 21:26

......ale jinak se přiznám,že zas až takovej "čistič" nejsem,..čistím zbraně jen tehdy,když plánuji výlet na střelnici a nechci aby chlapci o mě řekli,že jsem čuně :oops: .....nijak jsem si stejně nevšim,že by se jim po dvou měsících od střílení něco stalo.(rez,nefunkčnost a ták) ;)



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#8 » čtv 24. pro 2009, 02:17

........tady mluvi zkusenost a ne teorie preucenych profesoru..........

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » čtv 24. pro 2009, 14:53

golfik: To je asi jako bys tvrdil, ze myt si ruce je zbytecne, protoze jsi zatim zloutenku nedostal. :roll:
Sam k zurivym cisticum taky nepatrim, ale aspon striknout do hlavne po strelbe WDcko a protahnout ji hadem je otazka 20 vterin.

alibaba: Vyjadrovat se k Tvym duchaplnym komentarum fakt asi nema cenu. :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 24. pro 2009, 16:10

Ze jsem si tady zkusene mistry neprecet driv a cistil dneska dve hodiny AR15tku po vzoru preucenych profesoru :lol:



midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#11 » čtv 24. pro 2009, 16:25

Ahoj všichni,
jak teda vlastně čistit zbraň ?

Nebo spíš čím, kdy a jak čistit zbraň ?
Pokud se tohle vlákno jmenuje čištění zbraně, možná by bylo vhodné se podělit o to, co používáte na čištění.
Používáte různé "speciální vodičky" a "opičí kapky" ?
Mne by to dost zajímalo.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 21:57, celkem upraveno 1 x.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 24. pro 2009, 17:52

admix: Ty seš fakt blbej, copak nevíš, že M16 (čili i ARko pokud jej máš v plynovém provedení) byla vyvinuta jako samočistící? :roll: :twisted:

midlos: To taky záleží na tom, co chceš čistit. Krátká chce jiné čištění než dlouhá, dlouhá samonabíječka na kropení něco jiného než kulovnice pro přesnou střelbu. Brokovnice chce taky něco jiného. Něco jiného na lauf od olova a něco jiného od plášťového střeliva. Korozivní nebo nekorozivní střelivo ....

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » sob 26. pro 2009, 22:51

Já čistím zbraň vždy po střelbě, snažím se co nejdříve, někdy hned, někdy to pár hodin počká. Stačí mi k tomu originál čištění dodávané s vz. 58, kus hadru a konkor 101. Podle mě je to úplně to samé jako WD40, je levnější a český.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 27. pro 2009, 07:56

WD 40 je ČISTÍCÍ olej, tzn. trocha vazelíny v moři rozpouštědla.
KONKOR je KONZERVAČNÍ, tzn. troška rozpouštědla, v moři oleje.
WD 40 se má používat na čištění a uvolnění mechanismů, tomu odpovídá její složení které vyzlíná do všech spár a štěrbin, natáhne tam trošku maziva a poté vyschne. Tím uvolní např zarezlé součásti. Na konzervaci se nehodí protože po aplikaci vyschne a zanechá vcelku zanedbatelný film maziva. Po aplikaci WD 40, následném vyčištění hadříkem, by měl následovat nástřik KONKORem, nebo jiným konzervačním olejem. Na dlouhodobé uložení je zaručená vazelína a voskovaný papír.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 27. pro 2009, 11:56

Já třeba na uložení zbraně v běžném panelákovém bytě používám na ochranu vývrtu hlavně WD40.

ALE je potřeba si uvědomit, proč to dělám:
- v panelákovém bytě je vlhkost kolem 30-40%
- WD40 neobsahuje silikon a po vytření do sucha mi nemění vlastnosti první rány
- používám jej JEN na vývrt hlavně a komoru. Všechny ostatní pohyblivé části a části které chci chránit před venkovní vlhkostí chráním pomocí Break Free

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti