Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#1291 » čtv 20. srp 2020, 13:01

kk: ah dobry :D no to jo, protahuju, nekdy az 40 patchu mezitim treba stovka kartacovani a mezi kazdym cyklem strik ballistolu.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1292 » čtv 20. srp 2020, 13:04

@kk: tu dermatologii u Ballistolu potvrzuju, jedinej olej na zbrane, se kterym muzu delat bez rukavic, a to je co rict, mohl bych vydavat atesty :-D



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#1293 » čtv 20. srp 2020, 13:27

TheMlok: a neprehanis to? to tu hlaven driv vydres ;) ja to proste necham nastrikany odlezet, pak to nekolikrat (cca 20x) protahnu kartacem, vytru hadrem, znova nastrikam necham uz jen chvili pusobit a pak uz jen toaletakem asi 30x nez to je relativne ciste. Vetsinou vystrileno tak 100 naboju. Vetsi prdel je kdyz se cisti dlouha treba sa58, tam vydrbat jednotlive soucatky kartackem je prdel, u pistole zas ty pruzinky a kolem tahel spouste atd.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#1294 » čtv 20. srp 2020, 13:47

kk: jo prehanim :) je mi to jasny, ale me to neda :D si reknu, udelam to trochu a furt to leze spinavy, tak mi to neda. Kartackuju kluzny plochy pruzinky atp, takova komora u remingtonu M870 se cisti celkem slusne:). Nekdy je to ale peklo no.

Navic pistoli co nosim denne tak 1 - 2x tydne otru hadrem od ballistolu, kvuli ochrane pred potem a tak.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#1295 » čtv 20. srp 2020, 21:25

kk píše:tomas fuk: to chces rict, ze protahnes od komory skrz, odsroubujes z tycky, znova nasroubujes venku a znovu od komory? A to tu hlaven protahnes treba 20x ? ;) (jen se ptam)

Ano. Takhle to delam.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1296 » stř 26. srp 2020, 10:10

Nechapu, jak se vam ty kartacky muzou takhle rozpadat. Mam kartacky z Kolovece a pri nastrelu cca 3000 rocne z Glocka jsem zatim nemusel kartacky behem 3 let menit. Drzi perfektne. Jednou jsem se dokonce nastval a vzal hlaven aku vrtackou a porad je kartacek ve funkcnim stavu.

Antrega i Tantala cistim kartackama tam i zpet a nepozoruju zadny problem. Jsou to vojenske pusky. Neco musi vydrzet. A jestli rukou protahovany bronz ublizi povrchovce, tak by me docela zajimalo, co ta povrchovka dela na vojenske zbrani.

Revolver cistim kartackem zasadne od usti, protoze jinak ho tam nestrcim. Stejne Aliena. Ty zbrane jsou konstrukcne udelane tak, ze to ani jinak nejde.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#1297 » stř 26. srp 2020, 10:54

juraj1: kvuli tem revolverum si taky rikam sakra, proc se to musi za kazdou cenu od komory, prece kdyz nebudu do usti mlatit jak debil tak ho nemuzu poskodit.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#1298 » stř 26. srp 2020, 12:29

Když to tady čtu, skoro si teď připadám jako vrah svých zbraní ...



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#1299 » stř 26. srp 2020, 12:42

Destructor: no, vzhladom k tomu, ze tam, kde strielam oplastovane strely a nie ciste olovo hlaven necistim vobec a po strelbe s korozivnym strelivom je jedine cistenie preplach vriacou vodou, som pri debatach, ci kartacom jednosmerne alebo tam-a-spatky tez radsej potichu



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#1300 » stř 26. srp 2020, 12:47

ondrush: ale tak to snad aspon protahnes kvuli splodinam ne?



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#1301 » stř 26. srp 2020, 12:54

hlaven? ne, proc? hlaven cistim na perkuse, malorazke a brokovnici. kalach/kosa len vriaca voda, zbytok vubec. teda, klamem - obcas jo, aj na AR, aj na pistolich sa obcas stane, ale to len z toho dovodu, ze sa zrovna nudim a cistenie si trochu natiahnem

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1302 » stř 26. srp 2020, 13:03

V souvislosti s tím, jestli kartáčovat jen od komory a nebo tam i zpět asi bude taky záležet na tom, jak je udělané ústí ne? Tedy jestli ústí (hrana) je rádiusové, kuželové nebo sférické.
U sférického je ostrá hrana a při kartáčování tam a zpět bude dostávat více na zadek než u rádiusového/kuželového. Pokud tedy bronzový kartáček může dát na zadek podstatně tvrdšímu materiálu hlavně :D



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#1303 » stř 26. srp 2020, 13:06

Dva poznatky k čištění:

Nedávno jsem viděl nějaké video od jednoho US "AK guru" (Brandon Herrera) a ten říkal, že hlaveň nečistí vůbec nikdy a po desítkách tisíc ran na každém AK všechno v pohodě, včetně přesnosti.

A na jiném kanále zde (https://www.youtube.com/watch?v=a3V8mK5FadI) zkoušel chlap vyplnit hlaveň nejlacinější pistole bordelem, jestli to ustojí. Pistole vydržela bez problému úplně všechno včetně vylití celé hlavně po okraj BETONEM.

Dejte si ty dvě informace dohromady, jestli se vyplatí strávit celé dny čistého času života na drhnutí hlavně, co stojí pár tisíc (mínus spotřebované prostředky na čištění) a stejně to pravděpodobně nehraje žádnou roli. Pokud to není sniperka nebo sběratelský kousek, tak já na to kašlu, hlavně jenom projedu plastovým kartáčem párkrát nasucho, pak jednou balistolem a hotovo.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#1304 » pát 9. říj 2020, 12:43

Vy tady resite ruzne spreje a jak cistit a ted mi prisla mosinka z ZS, .... tam o cisteni asi neslyseli.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1305 » pát 9. říj 2020, 12:52

Mosiny se naposledy čistili v Berlíně ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti