Čištění zbraní

Co jinam nepatří...


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1591 » pon 1. srp 2022, 15:24

Z jiného soudku - pokud jsi extra vnímavý přes pachy, tak silně doporučuju (pokud je možnost) čichnout k tomu co budeš používat. Já z tohoto důvodu přestal používat Ballistol. Ač to čistilo a mazalo obstojně, tak ten smrad byl pro mě fakt extrémně nepříjemný (někomu to voní) a já musel omezit čištění pouze na venkovní prostory - v baráku se to drželo strašně dlouho.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#1592 » stř 3. srp 2022, 13:38

No a já ty čistící prostředky střídám, každý je lepší na něco jiného, takže se to doplňuje.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#1593 » stř 3. srp 2022, 15:13

Na čistění používám Bore tech eliminatror + carbon remover nebo Breakthrought carbon pro + copper remover a na namazaní hlavně oranžový brnunox a před střelbou vytřít nábojovou komoru a vývrt do sucha .

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#1594 » stř 3. srp 2022, 15:28

Jednou jsem dostala typ a i zde to někdo doporučoval a to Konkor 315 , není to drahý je to levný a vyčistí to vše, navíc to neničí dřevo, plast a gumu a maže velice dobře. Co jsem já i osobně zkoušela, čistí to líp než produkty za skoro 1000 Kč :-) Navíc jsou tu i iteligenti co jsem se zde dočetla co strčí vytěrák do vrtačky a projíždí hlaveň :-)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#1595 » stř 3. srp 2022, 21:19

<GN>Já dostal také tip na typ prostředku. Ale pokud někdo dostane rovnou nějaký tYp prostředku, nic proti tomu.</GN>

Jakožto člověk zabývající se okrajově i tribotechnikou ale říkám, že NEEXISTUJE nic univerzálního a to už jsem zde i několikrát psal. Buď chcete čistit, nebo chcete mazat. Na každou s těchto separátních činností existují prostředky. Ale hledat univerzálního kočkopsa, který umí geniálně čistit a zároveň super mazat - sorry, nic takového neexistuje.

Zbraň nejdřív vyčistím prostředky na čištění, které sice umí dobře čistit, rozpouštět karbon, olovo, mosazné otěry atp. nicméně celkem mizerně (alespoň z hlediska tribotechniky) mažou.

No a poté (po vyčištění) zbraň namažu něčím, co opravdu perfektně maže a chrání proti korozi.

Není to žádná práce navíc oproti tomu, když někdo matlá vše nějakou univerzální předraženou srágorou, která ani neprojde testem na stabilnost olejového filmu v labině... ;-)

Pozn: - Na druhou stranu, zbraně snesou fakt hodně. Somálští piráti a jejich AK47 by mohli vyprávět. Glock také bude fungovat ať už ho napatlete (či i nenapatlete) čímkoliv. Jen mě to prostě, jako strojaře, občas trhá srdce...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#1596 » čtv 4. srp 2022, 11:05

Dělám to podobně.
Jen celé čištění začínám vyfoukáním stlačeným vzduchem.
Vlastně s hadem je stlačený vzduch taková první rychlá očista zbraně po střelbě.
Jen je nutné dávat pozor na naklonění láhve stl.vzduchu protože obráceně má cca -40°C



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#1597 » pát 5. srp 2022, 17:14

Nová pistole, vystřeleno cca 300, hlaveň vystříkaná CZ for gun, následně 5x protažena šňůrou, znovu vystříkaná, následně mosazný kartáček a dále patche na trnu s gunschield clp a nasucho, hadříky lezou uplně čistý, ale tohle se mně nelíbí.
4D569A5F-A387-4928-AA22-C43BF54F4777.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#1598 » pát 5. srp 2022, 17:50

Mosazný otěr, normálka.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#1599 » pát 5. srp 2022, 18:02

Díky za bleskovou odpověď, jsem myslel, že to má být jak zrcadlo. Čistím takhle po každé střelbě, tak msem se lekl, že dělám něco špatně.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#1600 » pát 5. srp 2022, 18:13

pokial fakt takto cistis po kazdych 300 ranach, tak to skutocne delas spatne, ale to je zas diskusia skor filozofickeho charakteru, tak to necham tak :)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#1601 » pát 5. srp 2022, 18:16

takhle čistím po 50 ti a teď má najeto 300 :)jinak rád přijmu i nejtvrdší kritiku, abych si nezažil nějakej blbej návyk, ono na YT a čtením fór se ze mě profík na čištění přirozeně nestane.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1602 » pát 5. srp 2022, 18:24

Nektere zbrane se cisti i za pomoci pripravku na odstraneni medi, ale u pistole bych to asi neresil...



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#1603 » pát 5. srp 2022, 18:30

tohle je konkrétně p10, beru ji jako lopatu, žádná leštěnka, je mi jedno jak jetě vypadá zvenku a už vúbec uvnitř hlavně, jen bych nerad něco zanedbal, abych v budoucnu nelitoval a používat agresivní přípravky jen abych měl lepší pocit bych právě nemusel



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#1604 » pát 5. srp 2022, 18:53

Cili neres... pokud bys strilel olovem tam muze byt situace ponekud, jina

Jinak
...čistím po 50 ti ..
... beru ji jako lopatu, žádná leštěnka...

Zni trochu usmevne. Ale nic ve zlem(glocka jsem taky kdysi cistil co 50 ran)



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#1605 » pát 5. srp 2022, 21:27

Bore tech eliminator to hravě rozpustí ,ale po 50 ranách to je zpátky. Škoda peněz.Přesně to jsem zkoušel na čuníkovi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů