Čtyři bezpečnostní pravidla Jeffa Coopera

Co jinam nepatří...


Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#61 » úte 25. úno 2014, 21:08

Vždyť to říkám.. Od střeliva mimo zbraň se dostáváme k prstu mimo spoušť... To už mi přijde jako opravdu chabá "pojistka"... Zejména při "hraní si na vojáky"... Pochopím to v opravdové akci...

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » úte 25. úno 2014, 21:20

No tímto jsi mi jasně ukázal, že další debata s tebou je kontraproduktivní PRST MIMO SPOUŠŤ je právě že ta jediná a základní pojistka všech pojistek aby nedošlo k výstřelu...OK končím tuto debatu.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#63 » úte 25. úno 2014, 21:30

Ok... V tomto případe navrhuji zamknout toto vlákno, protože z toho, co jsem se tu dočetl (a dost dlouho jsem to nečetl vůbec, pak jsem se do toho čtení pustil a zakázal si sem cokoli napsat... No nedodržel jsem to, to se nedalo) soudím, že hned od prvního příspěvku nešlo o to zjistit nějaké názory ale o vyvolání FLAME!!

Kařdý si jistě obrázek o AREYOU udělá sám, jistě i za prostudování dalších materiálů veřejně dostupných, případně ho jistě i někdo zná osobně, třeba je to fajn člověk... To já soudit nemohu, nechci, ani to nedělám...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » úte 25. úno 2014, 22:36

Aniž bych chtěl AY jakkoliv obhajovat: Zrovna si listuju knihou "Manuál obranné střelby" od Pavla Černého a Michala Goetze. Na straně 139 nepřímo připouští míření vybitou a zkontrolovanou pistolí na kolegu...
Závěry žádné nečiním, jen mě to zaujalo ;) .
Naposledy upravil(a) johnnyjak dne úte 25. úno 2014, 22:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#65 » úte 25. úno 2014, 22:38

AREYOU píše:... PRST MIMO SPOUŠŤ je právě že ta jediná a základní pojistka všech pojistek aby nedošlo k výstřelu...OK končím tuto debatu.

NENÍ PRST MIMO SPOUŠŤ jako PRST MIMO SPOUŠŤ. To, že jej dáš mimo spoušť ještě neznamená že je to ta nejpojistkovatelnější pojistka ze všech.

AREYOU píše:....panebože myslel jsem, že tady jsou lidi co střílí LOS lidově obrannou střelbu ....

Zase dotaz:
střílel jsi někdy LOS ? Myslím osobně. Já ano. Sice jen asi 5x, ale to jen proto, že je to pro mne záležitost posledních asi 9 měsíců. Nikdy se však nikde zbraní nemířilo na lidi. Na nikoho. Nikdy. Fakt. Ani na LOSu ani na jiných závodech. Takže LOS prosím vynech. Dík.

Int1m1thy : švestky (a nejen v Jihlavě) už dávno dozrály, vykvasily a dnes si z nich máme dobrou slivovičku. Tvá zmínka o zahrádkářství je tedy naprosto mimo :lol:



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#66 » úte 25. úno 2014, 22:55

Mě ještě tak napadá.. není na rouře videí s úrazy zaručeně vybitou zbraní docela hafo?

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » stř 26. úno 2014, 02:14

Tak, abych to shrnul myslím si a to naprosto vážně, že by většina z Vás co zde psali měli navštívit nějaké kurzy (vím není to levná záležitost) nebo si alespoň přečíst nějaké knihy a podívat se na různé DVD, ale ty kurzy budou na prvním místě, protože tím, že jste udělali ZP neznamená, že jste skončili je potřeba se dále rozvíjet.
Když si přečtu, že prst mimo spoušt vlastně není tak důležitý a že se prázdnou, nenabitou zbraní můžeme zastřelit, protože něco přehlédneme (jinak toto vypovídá o tom, že Vaše bezpečností návyky a manipulace není v pořádku, protože pokud máte něco najeto a děláte to automaticky např. když jdete srát sundáte si kalhoty a nestane se Vám ani po tisíc jedné, že si naserete do kalhot a je fuk jestli jste se zrovna probudili nebo máte horečku prostě je to najeté) tak stejně by jste měli mít najeté i vybíjení a kontrolu zbraně, tak mám z toho co čtu opravdu hrůzu kdo všechno má zbraň.

Tak zpět k tématu jelikož jsem zde nedostal odpověď jak doma sušíte (a pokud nesušíte měli by jste začít) ptám se znovu jak doma sušíte? Vybijete a zkontrolujete zbraň a pak cvakáte na zeď pokud trénujete i přebíjení zkontrolujete a nabijete si do zásobníku sušilku tady jasně všichni porušujeme 1 a 2 pravidlo!

Georg
ptal ses odpovím mám za sebou z LOSu atp. cca 5 klubovek co dělají kluci (Jirka, Honza) asi tak cca 10 Losíků (což byla vždy sranda s klukama jsme se dost pobavili...jednou dokonce až moc :-)) a 1 pohárový závod LOS v Otrokovicích (k tomu bych se mohl vyjádřit, ale bylo by to na delší povídání a bylo by to dost OT).
Ten LOS jsem zmínil, protože jsem si myslel, že lidi z LOSu mají základní návyky jako vybíjení zbraně najety jako standard proto jsem ho nemohl vynechat a o to více mne šokuje, že čtu co čtu.



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#68 » stř 26. úno 2014, 07:37

To že vybitá zbraň nemůže nikoho zabít je svatá pravda.Jeďiné co můče zabít je když tomu začneš věřit a žít podle toho.Jednoho dne pak na vlastní kůži pochopíš jak přesně funguje Marphyho zákon -každá nenabitá zbraň odčas vystřelí-.Doufám že u toho budeš sám a neskurviš tak život i někomu jinému.Jakykoli kurz kde se míři ostrou leč nenabitou zbraní je hloupy a amatersky,od toho jsou makety a hračky.Pokuď by na mne někdo jen tak ze strandy namířil udělám maximum pro to aby stihl večeři přes kapačku. Pouze muj názor.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#69 » stř 26. úno 2014, 08:00

Areyou, už si začínáš i sám odporovat a motat různé věci dohromady. Nikdo tu neříká, že by se po získání ZP neměl rozvíjet, ba naopak. Myslím, že dost lidí tu čte, sleduje a hlavně vidí, co všechno se může stát. Pár lidí si i doma prásklo. A to nesušili, jen vybíjeli. Pak jsi to sušení zmínil. Ano, sušíme. Se sušilkami. Obdoba toho Tvýho dřívka. Ale hlavně, není u toho nikdo další, nemíříme tím na jinou osobu. A s tou automatikou srrovnanou s kalhotami: To máš tak, že v okamžiku, kdy je v místě víc, než jeden člověk, to riziko že se něco semele roste geometrickou řadou. Stokrát mohu mít naautomatizované návyky, ale s počtem účastníků roste riziko, že se ostrá zamotá mezi dřívka. A pravidlo jedna a dvě? Sišilky při sušení a nemíření na jiné lidi - jsme v místnosti sami.

Mimochodem... nějak matně si vzpomínám, že jsem viděl záběry z výcviku profi jednotek a tak nějak jsem koukal, že používají modré zbraně (většinou jen modrý závěr) a něco z toho lítá. Není to nějaký speciální cvičný systém? Ale ono to asi není jen tak za pár kaček, že... Obcházet to tak, jak tu čtu a jak jsem viděl... Auuuuu....



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#70 » stř 26. úno 2014, 08:03

Věřit vykastrovaný sa58, že je na 100% zajištěná, když má náboj v komoře a je jen na pojistce, bych se neodvažoval. Zvášť bych s ní nerozrážel dav lidí, kdy jim hlaveň míří na bradu, jejich život v tu chvíli visí na jednom malém ozubu na listové pružině, u které byla její druhá část odbroušená.
Navíc ty součástky jsou ve většině zbraní starý a opotřebovaný, takže geometrie už je často jinačí, než z výroby a rám zbraně je vevařením kostky pro zamezení automatiky taky často hnutej.

Věříš tý zbrani?
Věříš zbraním, který si lidi přivezou na kurz?



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#71 » stř 26. úno 2014, 08:24

AREYOU: Prst mimo spoust neni zakladni pojistka a uz vubec ne jedina. Zakladni pojistka je to co mame mezi usima a na to navazuje ten zbytek. Prst mimo spoust je jeden z mnoha navyku, ktere snizuji riziko nechteneho vystrelu, stejne jako zbyvajici 3 pravidla Jeffa Coopera. A pisu ze snizuji, nikoli eliminuji!!!

V jedne veci mas pravdu, nenabitou zbrani se opravdu nejde zastrelit. U pravidla 1 jde o to, ze u kazdeho z nas je jista pravdepodobnost (nizka, ale nikoli nulova), ze kdyz si myslime, ze drzime nenabitou zbran, tak to neni pravda, a potom zastrelit lze. Pro mne i riziko 0.00000001% nestoji za to, abych cvakal na cloveka.

Co se tyka suseni, tak ano susim. Susilku pouzivam a cvakam na prazdnou zed. Nikdy na lidi nebo zvirata. Pravidlo 1 rozhodne neporusuji, porad se ke zbrani chovam jako by mohla vystrelit a i kdyz ji odlozim treba na 5 minut a znovu vezmu, tak ji opet zkontroluji.

A co se tyka manipulace s kosou na videu, tak spolehat na pojistku je hodne riziko. Ta pojistka pouze prerusi mechanicke spojeni mezi spousti a zachytem, bohuzel proti padu, ktery muze lehce pri behani a skakani prijit, nechrani a vykuchane streva civilni kosy tomu jenom napomuzou.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#72 » stř 26. úno 2014, 09:33

Lze se tu do nekonečna bavit o tom, zda je člověk neomylný tvor, jestli prst může sklouznout, pojistka je bezchybná a její materiál nepodléhá únavě a opotřebení.

Důvod, proč se podobné věci nedělají, je však nakonec velmi jednoduchý.

"shit happens"


Pravděpodobnost nezná jisté ani nemožné, ale pouze málo či vysoce pravděpodobné. Už prve jsem chtěl zmínit tu ohranou věc o opicích, které ťukáním do psacího stroje napíší kompletní Shakespearovo dílo, pokud jim dáš dostatek času. Nebo pokud použiješ dostatek opic. A k tomu se, bez urážky, při blbnutí ve větší skupině začínáte přibližovat. (Carloss již zcela relevantně zmínil nárůst průserovosti v závislosti na počtu zůčastněných subjektů.) Také mě napadlo, že skutečnost, že vůbec chodíš po světě, se stala na základě neměřitelně menší pravděpodobnosti (větší náhody), než která tě drží od průseru. A díky tomu jsem si vybavil jedno hezké video. Takže na odlehčení:

http://www.youtube.com/watch?v=4qLqP7xOm-0

Doporučuji pustit zvuk, dokoukat do konce, uronit slzu a začít si vážit života.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#73 » stř 26. úno 2014, 10:16

Mě tak ještě napadá jedno obligátní: Není otázkou, jestli se něco může stát. Je otázkou, za jak dlouho se TO stane. A opět platí, čím méně pojistek, nebo čím více subjektů je na věci zainteresováno, tím rychleji se ten čas (počet "pokusů") zkracuje. A v případě "hraní si na vojáky" civilama to riziko vnímám jako příliš vysoké, troufám si říct, kandidující na Darwinovu cenu.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#74 » stř 26. úno 2014, 12:51

tema je pravidla bezpečtnosti to jen tam mimochodem
každý se tu už jasně vyjádřil k tématu

navíc padl dotaz čím sušíte VY (já se přiznám že na makety-modrásky nemám dost peněz)

a přidám svůj dotaz kdo z Vás tam byl (já ano několikrát aa mohl jsem si to udělat bezpečně , nevím kolik je lidí vidět na videích ani mě to nezajímá, ale podle videa areyouA se jaksi nepozná jak dlouho střílí ani jak zvládá vyžadovanou bezpečnost jinde než na svích akcích, na videích dělá to co ON zvládá.
Soudím a NENÍ TO Z VIDEA že nějaké základy má měl za sebou.

Všeobecně jsem se shodli a upozornili ,že to co dělá se nepovažuje za bezpečné.
Takže si v klidu odpovězte na položené dotazy třeba v jiném vláknu.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#75 » stř 26. úno 2014, 13:16

je úplně jedno jak to zvládá a jak dlouho střílí, pokud mává nabitou vz.58 proti lidem, tak je něco špatně

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů