Jak dělat, když mám "normální" ženské ruce?

Co jinam nepatří...


alza
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » čtv 17. črc 2014, 12:23

Ahoj potřebovala bych nějaký typ, trik...
Včera jsem vyletěla od manipulace ze zbraní cca po 2 minutách. U zkoušky jsem dostala jinou zbraň, než se kterou jsem si čistě pro jistotu týden před tím zkoušela na střelnici "manipulovat", ta před tím šla lehce, takhle zkoušková velmi těžce a navíc byla po někom předchozím dost upocená, takže jsem čekala jiný odpor a když jsem stahovala závěr, tak se mi napoprvé vysmekl.
Hlavní problém ale nastal, když jsem chtěla zajistit závěr v zadní poloze.. Abych dosáhla na záchyt závěru, tak musím zbraň v ruce trochu vytočit (pořád ale mířím bezpečným směrem) a to už bylo zle. Komisař totiž chtěl, abych držela zbraň v ose ruky a po celou dobu měla ukazovák na těle zbraně (nad lučíkem). Když ji tak chytím, tak se palcem záchytu sotva dotknu.... Dozvěděla jsem se, že je vidět, že tu zbraň nemám vůbec zažitou v ruce, že je vidět že naučit se testy nestačí + další komentáře. Chtěla jsem vědět, jak to mám teda udělat, když takto předpisově to anatomicky evidentně vůbec není možné. To jsem se bohužel nedozvěděla.

Máte nějaký typ? Nerada bych od další zkoušky vyletěla zase dřív, než se vůbec k něčemu dostanu jen proto, že nemám tlapy.
Díky



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » čtv 17. črc 2014, 12:46

Mam jen jedinej typ. Hodne se zbrani manipuluj, at ti to prejdu do krve. Od veci nebude ani kdyz budes trosku posilovat s gumovym koleckem. :-) Pokud se ti z nervozity poti ruce, muzes pouzit tekute magnezium. :-) Pokud komisari vadi lehke posunuti zbrane v ruce. (Pri dodrzeni vsech zasad bezpecnosti) tak je s odpustenim vul. Pokud to teda fakt bylo jak rikas. Lehke posunuti zbrane v ruce pri manipulaci s ovladacimi prvky, je bezna i u některých spickovych strelcu Ipsc. Tech co maji malou packu... :-) Ps. Jestli mas problemy s vystavenim zaveru v zadni poloze, tak se to da udelat celou radou zpusobu, dokonce i slabou rukou, je to ale tak hajdalacka manipulace,ze to ani nedoporučuji...
Naposledy upravil(a) Chip dne čtv 17. črc 2014, 12:59, celkem upraveno 3 x.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#3 » čtv 17. črc 2014, 12:48

Já na záchyt závěru u ČZ 75 palcem taky nedosáhnu, kdyžtak ho zvednu prsty levý ruky, kterou stahuju závěr. Taky by tam šel dát prázdnej zásobník. Komisaři bych to normálně řekl a případně se ho zeptal, jak to chce, když tam palcem prostě nedosáhnu. Taky jsem se na zkouškách ptal, když mi nebylo jasný, co přesně chce a nebyl s tím žádnej problém.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#4 » čtv 17. črc 2014, 12:50

To co po tobě chtěl, je sice podle mě blbost - bezpečný směr je samozřejmost, ale zajištění závěru v zadní poloze bez přehmátnutí - to se mi zdá trochu přehnané.
Jediná rada (není to úplně pohodlné) je snad chytit závěr více vepředu - půjde to hůře, ale není to nemožné.
Takový "odvážný" fígl - kolega při manipulaci měl ten samý úkol (je menší, malé ruce):
měl vybitou zbraň a jednoduše zastrčil prázdný zásobník a natáhl, čímž mu to zůstalo vzadu. Vyšlo mu to.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 17. črc 2014, 12:50

Některé zbraně nemají dobrou dostupnost ovládání ani pro konfekční pánskou ruku - např. 1911, pro vyhození zásobníku ji musím mírně vytočit.

Co jsem tak zaznamenal (a osobně vidím jako vhodné), pro účely zkoušky doporučují neměnit úchop silné ruky a vypustit zásobník slabou. Obdobně bych tedy chytil závěr slabou rukou nadhmatem, stáhl dozadu a slabou rukou pozvedl záchyt (levé palcem, pravá asi ukazovákem).

Chip: hodně manipulace pomůže jen zčásti, když jí dají kdoví co... Optimalizaci pohybů bude řešit později a NA VLASTNÍ. Ale jinak souhlas, jestli to bylo přesně takhle, je komisař ...píp... :evil:

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#6 » čtv 17. črc 2014, 13:17

Tak koukám co komisař to "originál".
Já nedávno při manipulaci pouze vyndal zásobník,natáhl závěr,kouknul jsem do komory a spustil jsem závěr. Nakonec jsem spustil úderník přes palec,zbraň stále mířila do bezpečného prostoru. Při rozborce jsem vzal zbraň hlavní proti dlani a prsty za lučík ,abych srovnal rysky a vše v pohodě.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#7 » čtv 17. črc 2014, 14:24

Komisař je ........ Chyba není v tobě.
Mě naučil chlap z obsluhy střelnice, kde jsem dělal kurs, rozebírat tak, že jsem držíce pistoli v pravé ruce ji otočil na pravý bok, levou rukou chytil shora závěr, lehce ho stáhl, vyrovnal rysky, objal levou rukou celý závěr včetně těla zbraně aby se rysky nehnuly, pravou rukou povytáhl záchyt závěru .... atd.
Celou dobu jsem samozřejmě mířil do bezpečného prostoru a nedával prst na spoušť.
A jestli by tento postup komisaři vadil (jako že u zkoušky tomu mému nevadil), tak bych ho tam asi tím kvérem přetáhl po hlavě :D
Tvůj komisař je asi vymezen vůči babám.
Třeba někdo poradí, jak se dá zkouška opakovat s žádostí o jiného komisaře. :?:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 17. črc 2014, 14:57

Nejlepší by bylo domluvit se s někým zkušeným, kdo ti přímo ukáže, na co si dát pozor. Určitě se i přímo na těchto stránkách najde dost ochotných odborníků.
Třeba ti pomůže i odkaz na výborné stránky jedné střelkyně, kde najdeš návod i s názornými fotkami: http://www.corneredcat.com/article/runn ... the-slide/



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#9 » čtv 17. črc 2014, 15:26

Jistě se tu najde nemálo dobrých duší, kteří rádi pomohou a poradí... Těch grifů jsou spousty. Jinak předpokládám, že se zkoušelo s CZ75. Právě u ní záchyt závru opravdu na palec pravé ruky není, je spíše na palec levé ruky. Pro zajištění závěru v zadu je zase několik způsobů, jak toho poměrně snadno dosáhnout.



Návštěvník

Příspěvek#10 » čtv 17. črc 2014, 21:43

Komisař je idiot, bež jinam. Zajímalo by mne, co by mi dotyčný řekl při střelbě a obsluze levou rukou.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#11 » čtv 17. črc 2014, 21:48

Neměl by tam být "dozor nad komisařem"? Příště by to chtělo obrátit se na něj, pokud si myslíš, že bylo všechno v pořádku a komisař se nezachoval podle předpisů.



alza
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » pát 18. črc 2014, 09:50

Díky moc za rady, rozhodně vyzkouším, fakt ale je, že co nacvičím na něčem, nemusí 100% fungovat na něčem jinak ochozeném.

Co se dozoru týká bohužel, měla jsem pocit, že se komisaře spíš bojí nebo co. Jediné na co se jeden zmohl bylo, že si taky zkusil zajistit závěr v zadní poloze (stejnou metodou, kterou mi komisař před tím vytknul) a řekl, nooo jde trochu těžko, ale jsou i horší... a bylo. O tom, že jsou zbraně i z těžším chodem nepochybuju, ale takovou si přece nebudu pořizovat a když už nouze zavelí, tak si ji chytím podle potřeby...

Mám docela strach, že příště narazím zas na nějakého experta, a když mu nebude vadit, že nejsem Hulk, tak mu bude vadit něco jiného, a pak znova super a,b,c testík a tak pořád dokola...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#13 » pát 18. črc 2014, 09:53

o vikendu se chystam na strelnici do ČB a mam skoro neochozenou cz75, kdyby neco ;-)



Návštěvník

Příspěvek#14 » pát 18. črc 2014, 10:07

Zveřejni jméno a okres výtečníka, ať mu chodí co nejvíc žadatelů.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#15 » pát 18. črc 2014, 13:24

1. proc si chtela dat zaver do zadni pozice ? to chtel po tobe on ?
2. Prst mimo spoust je zaklad a hlavni co musis dodrzet ;)
3. to ze se ti vysmekne neni problem a nemuzu te za to vyhodit, pokud dodrzis bezpecny smer, rada pro vysmeknuti a vidim to u kazdyho novacka ve zbranich a hlavne u zen ze se bojite za kver poradne vzit protoze se bojite ze to rozbijete ;) nebat se...
4. neotacej zbrani ale sebou ;) to muzes... je to naprosto jednoduchy staci kdyz ti to nekdo ukaze

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů