Moderní jednořadé subkompakty aneb co si dnes můžu pořídit

Co jinam nepatří...


Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#91 » pon 13. úno 2017, 13:20

CZ RAMI 2075 sem asi úplně nepatří, protože je to double stack, na druhou stranu se jí musím zastat:

ad ergonomie: individuální záležitost - pro mě naopak ideální
ad střelba: perfektně zvladatelný zpětný ráz i při střelbě jednou i slabou rukou, velmi přesná
ad tloušťka: asi opět dle individuálních preferencí - nemám problém s ukrytím zbraně, výhoda je kapacita 10+1

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#92 » pon 13. úno 2017, 14:31

jasan, Rami je geniální jednořaďák,
který trumfne stejně valký Taurus PT145 kapacitou 10+1 ale ve 45acp !!!
a navzdory ráži i lepším chováním, potažmo přesností

zkuste si třeba MP shield, je to jednořadý, placatý, lehký a fajn se z toho střílí
pokud kapsa či manželka dovolí pak něco od Kahru



Bender01
Příspěvky: 72

Příspěvek#93 » pon 13. úno 2017, 18:04

@4mike: Nic takového netvrdím - pokud si přečtete můj příspěvek ještě jednou, určitě si všimnete, že zmiňuji, že RAMI je double stack a popisuji svoje osobní zkušenosti; spíše bych jí srovnával s HK P2000sk. Děkuji za doporučení, nicméně striked fire pistole raději ne.

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#94 » ned 12. bře 2017, 08:12

Hm, tak jsem se rozhodl pro koupi pistole výhradně na nošení, přečetl si vlákno a zjistil, že mě nic nezaujalo.
Myslíte, že se dělá nějaká zbraň, která má jednořadý zásobník, nejlépe je v 9mm Luger a má spoušť SA\DA a vnějším kohoutem? Uprednostnil bych ocel před plastem, ale podmínka to není. Zatím mě zaujal pouze PM.
Uvítal bych rád moderní pistoli, ale striker, či SA mi nechce jít pod nos. :)



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#95 » ned 12. bře 2017, 09:02

Jediný jednořaďák, co mě napadá, je taurus 709 slim. Pak budou nejspíš nějaké malé klony 1911



Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#96 » ned 12. bře 2017, 09:07

2Prasor: měl jsem úplně stejné požadavky a vyšel mi z toho Sig P239, který je v podstatě nedostupný.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#97 » ned 12. bře 2017, 09:17

A co Sig P232?

A nebo...sice to není moderní a spíš kompakt, ale co PPK v 9 Br?

http://www.guns.com/2015/08/14/5-reason ... carry-gun/

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#98 » ned 12. bře 2017, 12:24

Ten Taurus 709 myslím nemá kohout a vzhled není zrovna můj šálek kávy.
Sig P239 vypadá jako možný kandidát, ale pokud je problém ho sehnat (nezjišťoval jsem), bude problém si z něj i prásknout, nehledě potom na vyšší pořizovací cenu.
O PePkovi jsem uvažoval, ale tam by to asi vyhrál Makarón.
No, můžu hloubat dál...ale ta P239 mě zaujala. :D



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#99 » ned 12. bře 2017, 12:46


Uživatelský avatar
Tonda Blaník
Příspěvky: 3

Příspěvek#100 » úte 4. dub 2017, 06:38

Také bych přispěl svou troškou do mlýna. Když jsem pořizoval svoji první, byl jse jednoznačně rozhodnutý pro Shielda nebo PPS. Po zkušenostech s dřívějším nošením různých plynovek Ber. 92 a pod. mi bylo jasné, že musí být co nejlehčí a nejplacatější, jinak ji po čase kvůli (ne)pohodlí přestanu nosit denně a skončí doma v trezoru. Když jsem přišel do obchodu a nechal si obě ukázat, překvapilo mě, jak jsou ve skutečnosti velké. Fotky na webu fakt citelně zmenšují. Nakonec jsem koupil Ruger LC9 S pro. Malá, plochá (o 7 mm v závěru tenčí oproti třeba Glocku a to už je při nošení znát), bez zbytečných pojistek. V kombinaci s vhodnými pouzdry se skrytě nosí fakt dobře a není moc vidět pod oblečením. Ne, že by mi to vadilo, ale lidé se na vás koukají jak na vraha, když se vám pod trikem rýsuje obrys pistole. Díky použitým.materiálům i celkem lehká a stále 9 Lug. Pokud ještě použijete zakončení zásobníku bez botky pro malíček (vyměnitelné, součást balení), skoro o ní nevíte.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#101 » úte 4. dub 2017, 07:05

A nekouše tě při střelbě? Já o ní uvažoval, na předváděčce jsem se dostal k Rugerovi LCP, tak jsem ho vyzkoušel. Pistolka překvapivě přesná i pro mé nezkušené ruce, ale strašně mě hryzala do ruky a po 4 zásobnících jsem měl i docela slušně odřený ukazovák. A to byl jen 9mm Browning.



Lukin 6
Příspěvky: 6

Příspěvek#102 » stř 19. dub 2017, 22:53

Nezahlíd jsem tady S&W Bodyguard. Má někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#103 » sob 7. říj 2017, 07:21

Ahoj, oživuji tohle téma... nějací další kandidáti? Mě se výběr zatím zužuje nejspíš směrem k Walther PPS M2...



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#104 » sob 7. říj 2017, 07:29

To jhora: mě osobně připadá, každá 9 mm Browning hryže víc než Luger

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#105 » sob 7. říj 2017, 07:54

Springfield xds. Ale v Čechách jako nová zbraň je několik let nedostupný a ojetá se prodává jednou za několik let. Jako Walther, ale jejich Sao systém a navíc dlanova pojistka. Čekám na něj.

Glock 43. Polovině střelecké obce nevyhovuje vč mě (střílel jsem). Kope nepřesné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů