Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...


Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#241 » čtv 19. srp 2021, 05:24

Řekli ti, že klidně můžeš iwb.... Takže na co se ptáš?

Hlavně ať je to kydex a ne hadrová dasta.

PS: lidi tam chodí i s iwb a je lepší se učit s tím co běžně používáš



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#242 » čtv 19. srp 2021, 05:40

Na mém kurzu v HT měl jeden kolega AIWB. Zdržovalo ho to. Já to prošel s půjčeným vybavením (OWB a G17).
Teď mám k P10c se světlem a kolimátorem hybridní IWB a drilování s ním dělám nerad. Tasení je sc ohledem na stejnou pozici 14:30 stejné, ale ukládání široké pistole je pomalé.
Dlouhodobě nosím v pevném koženém pouzdře single stack, tam je manipulace v pohodě. Pro ustrojenou P10 dokoupím ještě kydex OWB. S hybridem se na kurzy nechystám.
Zkus si hodinu trénovat tasení, zapichování a spouštění. Pak natáhnout a zase do pouzdra. Pokud to půjde jako po másle, pak s klidem IWB. Jinak zvaž OWB.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#243 » čtv 19. srp 2021, 06:29

Ono také trochu záleží na tom, na jaký level kurzu jdeš a na jaké jsi úrovni :-)

Začni s normálním pevným vnějším pouzdrem na zbraň a zásobníky, protože 100% skrytým nošením výuka začátečníků fakt nezačíná. Ono pro instruktory není žádná pohoda, když někdo uklízí zbraň na apendix ...



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#244 » čtv 19. srp 2021, 08:50

Pokud máš v plánu zbraň nosit, doporučuju IWB. Potřebuješ natrénovat co nejvíc opakovaní tasení.
Důležitý je to dělat správně, ne rychle. A dvojnásob to platí při zasouvání zbraně do pouzdra! Co vím tak není olympijská disciplína a tak není kam spěchat(jak tu naznačují jak je to pomalý atd...)
Hlavně žádný prsty v cestě, hadry nebo tkaničky.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#245 » čtv 19. srp 2021, 09:49

Nejlíp respektovat, co Ti doporučí instruktor.
Taky vždycky řeším, že vymýšlím, proč je tohle konkrétně lepší pro můj případ a řeším, zda to jde nebo nejde. Ale někdy je fakt lepší vzít přesně to, co Ti doporučí on - a neřešit.
Až se naučíš ty základy, pochopíš, proč to pro tebe bylo třeba lepší, než to, co sis původně myslel.
Většinou jsem k tomu tak poté došel, názor jsem si udělal podle svého, ale výjimečně to bylo bokem od toho, co mi instruktor "tlačil".

Co si zažiješ na OWB se pak dá valnou většinou přenést i na appendix IWB - ale ten výcvik začátků bude s OWB mnohem bezpečnější.
Tedy bych doporučoval koupit OWB kydex a až budeš mít nějaké ty kurzy za sebou, klidně přenášet ty zkušenosti na IWB appendix (z bezpečnostního pohledu náročnější).

To pouzdro když tak potom prodáš, to je výdaj ve výši pár stovek...
Ale možná zjistíš, že se Ti chce na soutěže a tam ten OWB využiješ spíš a líp než IWB.
A časem možná zjistíš, že s jakoukoli postavou se dá OWB schovat - jen je třeba přizpůsobit oblečení.

Ale tohle vše ukáže až Tvoje konkrétní zkušenost s OWB a IWB, pokud na OWB teda přistoupíš.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#246 » čtv 19. srp 2021, 10:23

Na DP1 od Hardtasku jsem měl IWB kydex na boku jak ho běžně nosím a nikdo nic neřešil. Snad všichni ostatní ale měli OWB.
Tričko jsem tedy měl v kalhotech tak aby nepřekáželo.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#247 » čtv 19. srp 2021, 10:53

Stejně jako Killing joke... Nicméně vnější už mám taky.

P.S. On někdo trénuje i rychlé zandavání pistole? :shock:



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#248 » čtv 19. srp 2021, 11:04

Reagoval jsem na vgj, když psal o tom jak ukládání do iwb pouzdra zdržuje a je to pomalé. Takže očividně jsou tací kteří pistoli musí co nejrychleji schovat :D

vgj píše:Na mém kurzu v HT měl jeden kolega AIWB. Zdržovalo ho to. Já to prošel s půjčeným vybavením (OWB a G17).
Teď mám k P10c se světlem a kolimátorem hybridní IWB a drilování s ním dělám nerad. Tasení je sc ohledem na stejnou pozici 14:30 stejné, ale ukládání široké pistole je pomalé.
.



rstd
Příspěvky: 12

Příspěvek#249 » sob 18. zář 2021, 15:00

Berou někde platbu přes flexipassy? Potřebuju se jich zbavit :D

Na netu jsem nic nenašel...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#250 » stř 6. dub 2022, 12:58

Ahojte rad by som vyuzil tuto temu a opytal sa.
Zvazujem svoj prvy kurz na pusku. Vyberam si medzi HardTask a Aegis academie.
Poradite mi idealne ty co pripadne mate jeden z nich za sebou pripadne aj obe?

Z mojho hladiska to vidim takto
HARD TASK
+ na videach vidim o com to je
+ znama spolocnost

- problem sa tam dostat
- kurz maju len 8 hodinovy
- beru az 16 ludi na kurz (to mi pride extrem)


AEGIS
+ maju 2 dnovy intenzivny kurz celovikendovy do kopy myslim 18 hodin

- nic neviem o ich vycvikovom kurze pretoze videa moc nemaju
- neviem kolko ucastnikov je na kurze (ci tiez jak na HT ze 16 a podobne)


To su jedine info s ktorymi momentalne pracujem.

Napisete mi prosim K VECI DOTAZU svoju skusenost?

Dik

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#251 » stř 6. dub 2022, 13:28

Nejlépe navštiv oba. Za mě HardTask kde je lepší přístup.
Že bych se na kurzu s x ostatními cítil upozaděný se říci nedá. Takže bych v počtu účastníků problém nehledal.
Pokud chceš více pozornosti, tak musíš na individuální kurz.

Kurz tě stejně jen navede a pak musíš trénovat sám.
Rozhodně neuděláš chybu ani s jednou společností.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#252 » stř 6. dub 2022, 13:30

Eagg píše: neviem kolko ucastnikov je na kurze (ci tiez jak na HT ze 16 a podobne)

Aegis má na svém webu i na fb bohatou fotogalerii, kde jsou počty účastníků dobře vidět.



Ultraladinek
Příspěvky: 16

Příspěvek#253 » stř 6. dub 2022, 13:47

HT ma mozna 16 lidi na kurzu, ale dva instruktori na dvou strelnicich maji kazdy po 8. U.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#254 » stř 6. dub 2022, 14:16

Prošel jsem u HT už hafo kurzů a na nedostatek pozornosti si nemůžu stěžovat. Spíš naopak. Kua chlapi maj dobrý oči, že mě vždycky při nějaký chybě přistihnou :) Což je vlastně dobře.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#255 » stř 6. dub 2022, 14:40

Blacky: Jak říká kamarád, pokud nechceš, aby ti ostatní opravovali chyby, je to snadné, nedělej chyby. :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů