Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...


sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#181 » stř 3. črc 2019, 12:14

tak jsem absolvoval kurz Pistole 1 u Dirfor. Instruktori byli dva na cca 10 - 12 lidi. Nejdriv nejaka administratova a formality, potom jsme se meli "ukazat" jak nam to jde pri prakticke strelbe na vzdalenost do 10m. Samozrejme zadna slava. Nasledovalo zhodnoceni kazdeho strelce s poukazanim na chyby.

Dal prisla na radu bezpecna manipulace, suseni, spravne drzeni, prebijeni, odstranovani male velke zavady, dvoj a trojstrelba. To vse bylo prokladane praktickou strelbou. Kurz mohu jen doporucit a s klidnym svedomim mohu rict, ze jsem se dost zlepsil. To vse jen diky nekolik malo vecem jako drzeni tela, zbrane a prace se spousti. Za jeden den to nebylo spatne. Ted uz jen cvicit. Bohuzel neni moc casu, tak uvidime jestli vse opet nezapomenu. Jestli ma nekdo otazky at se klidne zepta.



2ndMag
Příspěvky: 2

Příspěvek#182 » úte 13. srp 2019, 12:03

Absolvoval jsem kurz na střelnici v Čelákovicích. Instruktáž od p. Marka byla výborná. Nejdříve jsme něco málo postříleli a pak následovala oprava technik, technický postoj apod. Byl opravdu důsledný... Byli jsme tam snad 9 hodin? Můžete si vzít vlastní zbraň, nebo si vypůjčit z neuvěřitelného arzenálu... To jsem fakt čučel... Co se týče nábojů, dokupoval jsem (mnoho!) - ale náboji jsem nešetřil... Dalo by se vystřílet míň. Kurz obranné střelby jsem kupoval zde. Od pana Marka mi byl doporučen i kurz obranné střelby s puškou, ale dlouhou si teď asi stejně kupovat nebudu... Možná časem :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



2ndMag
Příspěvky: 2

Příspěvek#183 » úte 13. srp 2019, 12:05

Myslím, že jsem vystřílel přes 300 kousků...



tapuz
Příspěvky: 12

Příspěvek#184 » sob 2. lis 2019, 17:54

Absolvovala jsem kurz Start od Střeleckého servisu na střelnici na Rajské zahradě v Praze. Dvě příjemně strávené po sobě jdoucí neděle. Jeden instruktor, čtyři střelci. Instruktor byl perfektní, trpělivý, vysvětloval, opravoval, choval se velmi přátelsky, žádné machrování, stejně tak asistent, který se účastnil cvičení, kde nestačil jeden člověk. Velký důraz na bezpečnost. Střelba z klidu i z pohybu, ze stoje i ze sedu, zblízka i z větší vzdálenosti, bez míření, přebíjení, využívání krytů, různé situace při napadení atd. Trochu teorie a hlavně hodně praxe.
Zázemí střelnice je výborné, byl přítomen majitel, pan Ondra, atmosféra velmi příjemná a přátelská. V ceně oběd a drobné občerstvení. Kdo si chce dát kurz v "pohodlí" kryté střelnice v Praze, můžu vřele doporučit. Ještě drobné doporučení - přestože je kurz "vevnitř", je třeba se dobře obléknout. Střelnice je v betonovém tubusu metra a je tam zima.
Nezávisle na kurzu jsem v tamním obchodě zároveň kupovala zbraň. Výborná bezproblémová dohoda, rychlé vyřízení, všechno proběhlo hladce tak, jak si představujete, že by taková transakce měla proběhnout.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#185 » čtv 16. led 2020, 21:45

petras125 píše:Já absolvoval na Moravě kurz u Hard Task (Adama Fajkoš) http://www.hardtask.cz/ a u Direct Force (Petr Máša) https://www.dirfor.cz/. Pokud mohu doporučit, tak určitě Hard Task. Chce to sledovat jejich stránky (home page) - kurzy na Moravě nemají v seznamu v záložce kalendář. Direct Force je o 400,- Kč dražší, víc komerční a poněkud horší.


A prosím Vás, v jakých prostorech to Direct F provádí? Díky.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#186 » pát 17. led 2020, 07:02

Maji to ruzne, viz web



Miloslav1987
Příspěvky: 1

Příspěvek#187 » ned 16. úno 2020, 11:10

Dobrý den, nevíte prosím někdo o kurzech obrany kolem karlovarska ?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#188 » ned 16. úno 2020, 13:14

Oficiálně pořádaného nic, co by stálo za doporučení. Z KV to máš 1h jízdy na Leiko do Plzně k Tondovi Procházkovi, nebo 1,5h jízdy na Oleško k HT. Vyplatí se to. 8-)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#189 » ned 16. úno 2020, 14:34

Nebo dobré je i toto :

https://thortac.com/

je tady na fóru LenkaMa a to je jeden s instruktorů a ona byla i oproti jiným v zahraničních misí a zkušenosti má. V učebně má i hromady fotek z akcí atd a tyhle kurzy doporučuji

Nic proti Olešku ale byl jsem tam zhruba 3x a již nikdy více .



milanvpg
Příspěvky: 87

Příspěvek#190 » ned 16. úno 2020, 17:08

Už se to tady objevilo, asi nejblíž Varů http://www.skolaboje.cz/strelecke-kurzy v Chomutově. Mně se to líbilo, ale teď to vypadá, že žádné kurzy nejsou vypsané...

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#191 » ned 16. úno 2020, 17:26

Jen Tak mimo - když už si někde vybereš a děláš kurz koukej také na to aby jsi dostal i certifikát o vykonaném kurzu a byl uznávaný.
Ne že si někdo a kde kdo začne vydělávat na kurzech a ty jen zaplatíš a nebudeš umět nic - laik nic nepozná zda je to dobrý kurz ....... nebo jen někdo něco okoukal z filmu či s PC a pak to učí, a věž že takových je dost.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#192 » ned 16. úno 2020, 19:18

Kečup: certifikkát je co a kdo to uznává k čemu?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#193 » ned 16. úno 2020, 19:49

To by mně tedy taky zajímalo, co a kdo certifikáty od civilních bezpečnostních agentur "uznává" a v čem je "certifikovaný" lepší, než "necertifikovaný" ?



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#194 » ned 16. úno 2020, 21:50

Na certifikat s...e pes, ale jak poznat ze ten kurz za to stoji a clovek se neco nauci a nejedna se jen o dalsiho radoby instruktora. Neni problem ty penize za to dat, ale problem je aby ten kurz za to stal.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#195 » ned 16. úno 2020, 22:02

No, minimálně když půjdeš na level 2 někam jinam, tak dokážeš doložit, že jsi už někde byl.

Pokud vybalíš Aegis nebo Hardtask, asi Ti to uznají, pokud Frantu ze střelnice pod lesem, tak asi pešek ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti