Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#196 » ned 16. úno 2020, 22:51

Jo, to je fakt. Ti rozumnější si první level tak nějak vzájemně uznávají. (než se začnou tak trošku, někdy jen v náznacích, pomlouvat :D :D )



vava
Příspěvky: 56

Příspěvek#197 » pon 17. úno 2020, 07:27

Pořádám kurzy ve spolupráci s Viking Tactics na malé střelnici na Křivoklátsku. www.defense.v19.eu.
Jak se pozná, že kurzy stojí za to? Ono je hodně názorů, ale jediné skutečné měřítko je až bude zbraň člověk nucen použít, jestli to dokáže a s jakým výsledkem. Jenže tomu předchází spousta věcí. Kurzy se ve spoustě případů věnují vybavení, technice střelby, některé i taktice. Jak moc se to blíží reálu je otázka. Nevím o nikom, kdo by učil jak se tomu vyhnout (je mi jasné, že tohle vyvolá spoustu reakcí), jak být v běžném denním životě na použití zbraně neustále připraven (a přitom nezmagořit :-), jak skloubit nošení zbraně s často protichůdnými požadavky životních situací atd.
Byl jsem přes šest let v zahraničí (a tím nemyslím turistiku) jako civil, ne jako voják; dělal jsem u kriminálky a pak u zvláštních celorepublikových útvarů, vždy v civilu a mnohdy bez oné "placky". Pracoval jsem u americké firmy po celé Evropě, Blízkém východě, částech Afriky a Asie, bývalém Rusku. Dneska (mimo jiné) lovím v lese. Snažím se dívat na všechno oběma způsoby - jak z hlediska obrany, tak z hlediska možného útoku (vždyť kde je lehčí získat zbraň, než od myslivce, v noci a o samotě?
Chápu, že na věc může mít každý jiný pohled.
Kurzy jsem dělal i pro IPSC, a každý kdo si jím prošel říkal, že mám jiný přístup k věci i k učení.
Kritizovat ostatní kurzy je nesmysl, ať si každý učí co chce - máme zaplať Pánu Bohu svobodu. Jenže když chci učit něco nového, co nikdo nedělá, tak potřebuji mít nějakou míru jistoty, že ten absolvent kurzu je schopný - i ve stresové situaci, kterou uměle navodím reagovat bezpečně? A zkoušet všechny, jaká je jejich dovednost a kde jsou jejich bezpečnostní slabiny v první polovině kurzu, který platí je přinejmenším neúcta k jejich peněžence. Proto asi každý raději cvičí své lidi - jenže to není cesta - ani pro studenty, ani pro instruktora.



vava
Příspěvky: 56

Příspěvek#198 » pon 17. úno 2020, 07:50

Jo, a abych nebyl za tlachala, tak nabízím tři místa v kurzu zdarma, pouze za poplatek za střelnici 300,-Kč.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#199 » pon 17. úno 2020, 08:06

Koukám na tu Tvoji osnovu a vypadá to zajímavě :-)

Z vlastní zkušenosti bych jen podotkl, že jedna věc jsou technické dovednosti v manipulaci, střelbě a podobné. A ta druhá část je schopnost reagovat, vyhodnotit a vyřešit. A ještě ve stresu ...

Až na vyjimky se trénují ty technické dovednosti.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#200 » pon 17. úno 2020, 08:30

Mnoo ten web je dost jednoduchej a stručnej, ale chápu, ze je to začátek. Od října to není moc dlouho. :) Ta horní lišta by mohla být širší a to logo větší. Jinak to ale působí klidně a dobře.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#201 » pon 17. úno 2020, 11:19

vava: Tak já bych si dovolil reagovat na nabídku kurzu zdarma s poplatkem za střelnici, další bych řešil přes SZ. Děkuji.



tomasm79
Příspěvky: 9

Příspěvek#202 » pon 17. úno 2020, 14:41

Ano i já bych si dovolil reagovat na nabídku - psal jsem email v 9:53, tak ještě sem pro pořádek.

Děkuji.



vava
Příspěvky: 56

Příspěvek#203 » pon 17. úno 2020, 18:13

Paza, Tomasm79 - díky za zájem ozvu se s termínem.
Kolombo - přesně jsi to trefil - technika je jen část, buduje se v ní důvěra v sebe sama, ale celek je něco daleko širšího.
Jo a k tomu webu, je jednoduchý, ono ale přeci jde o střílení - ne o design stránek, ten nás neochrání.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#204 » pon 17. úno 2020, 19:04

Děkuji.



tomasm79
Příspěvky: 9

Příspěvek#205 » pon 17. úno 2020, 19:30

Děkuji.



vava
Příspěvky: 56

Příspěvek#206 » úte 18. úno 2020, 08:13

Tak ta nabídka volných míst byla vyčerpána.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#207 » čtv 20. úno 2020, 13:29

Zee Prime píše:Přihlížel by soud k tomu, že pravidelně cvičím se zbraní pod dohledem instruktora, tj. včetně sebeobranných situací (nůž, pistole, víc útočníků, sebeobrana z auta…)?

Tomáš Gawron, Zbrojnice.cz píše:Mohu vám dát pouze obecné doporučení vymazat jakékoliv podobné zmínky (včetně fotek, resp. hlavně fotek) ze všech sociálních sítí a požádat o výmaz jména ze všech výsledkových listin dostupných online. Pak se přesvědčte přes vyhledávače, že to je opravdu nedohledatelné. V závislosti na konkrétní situaci nechť o ne/uvedení této skutečnosti rozhodne váš obhájce.

Tak hlavně bacha až se budete chtít kurzem někde pochlubit na síti ;)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#208 » pát 21. úno 2020, 14:21

No, kdysi jsme dostali takový srandadiplom za absolvování kurzu. A hnedle druhá věta obsahovala doporučení se s tím nechlubit, páč v případě NO by nás mohl soudce považovat za nadměrně vycvičené a tudíž ve stresu schopné trefit útočníka v pohybu do malíčku levé nohy a tím ho dostatečnou bolestí zastavit... bez ztráty desítky či újmy na zdraví a životě třeba 25násobného recidivisty. Páč i toho se musíme snažit i po 30 letech souhrnem strávených v base znovu a znovu napravit, i kdyby se nás zrovna pokusil zabít... :-)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#209 » pát 21. úno 2020, 15:03

Ten certifikát není o tom aby si s ním chodil po ulici nebo všude kam s ním příjdeš chlubil ale jen pro tvou vlastní potřebu a pokud sis důkladně přečetl TŘEBA návrh novely zákona o zbraních hned víš co má třeba zrovna ten certifikát za výhodu oproti tomu co ho nemá. To že se dnes lidí chlubí vším je už debilita sama o sobě a každé h....o je hned na facebooku nebo youtube.

Ono stačí už tady na webových stránkách co je tu profi střelců co se v obraně svého života prostřílelo :? Bohužel někteří by si měli nejdřív párkrát přečíst to co napsaly než to zveřejní - nehledě na to že se to jednou může nehezky vrátit a hlavně tyto stránky nečtou jen střelci :idea:

A ten certifikát samozřejmě platný a uznávaný ne ten co si vytiskne nějakej Franta co dělá skladníka ve šroubárně a dělá profikurzy a každému povídá jak byl v Afganistanu a podobně ;) ( a těch je tu docela dost co jsem tak četl fórum :) :) ) !!!!!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#210 » pát 21. úno 2020, 15:08

Taky si myslím, že nás usilovně sledují BIS, FBI, NSA, CIA, Mossad, MI6 a další, ...
Už jen to, že někdo chce sledovat všechna auta na dálnici a v další zprávě se píše, že katastr prodal za směšných 380 tisíc korun údaje o prodejích všech nemovitostí za rok mne "úplně uklidňuje". Žádný Velký Bratr NENÍ!!!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 2 hosti