Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...


rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#226 » úte 29. pro 2020, 11:51

koukám, že tu máme něco i na jihu Čech: https://fastgun.cz/ střílí se v Týně nad Vltavou. nebyl tam někdo? až to situace umožní, vyzkoušel bych to..



Standak
Příspěvky: 16

Příspěvek#227 » úte 29. pro 2020, 16:27

Za mne doporučuji, ale nečekej nic ve stylu HardTasku. Bylo to v pohodovém tempu, méně drillu, více střelby a nám se navíc sešla super parta, takže za mne skvělý den na střelnici.. Určitě si s nimi ještě zastřílet půjdu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#228 » úte 29. pro 2020, 17:51

Ono už z fotek je vidět, že to asi nebude tak akční. Ale skoro si myslím, že do začátku by mělo stačit něco pohodovějšího, aby jsi začal chápat základy a pak můžeš přitvrdit.

Když je v kurzu někdo, kdo nedává ani základní manipulaci, docela to rozloží výuku.



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#229 » pon 4. led 2021, 16:58

To, aby se na jednom kurzu nepotkaly takové rozdíly, snad omezí postupné "levely". A to je tady, ale i u HT nebo Aegisu apod. Kdo nedává ani základní manipulaci, jde na Level 1, kde s tím určitě počítají (nebo by měli).



dan
Příspěvky: 279

Příspěvek#230 » stř 6. led 2021, 15:03

I proto vetsina spolecnosti chce abys urovne prochazel u nich. Zdaleka nejde jen o ekonomickou stranku veci, je i o bezpecnosti. Kdyz jdes, rekneme, na kurz, kde se strili po otocce. tak nechces (ani jako dalsi kurzant ani jako instruktor) v rade vedle sebe mit nekoho, kdo nema dobre zvladnutou zakladni bezpecnou manipulaci. U nacviku pokrocilejsich technik je vice-mene nutne aby dotycneho instruktor znal nebo aby alespon vedel jaka byla presne napln kurzu, ktere absolvoval.



Klokánek
Příspěvky: 2

Příspěvek#231 » ned 25. črc 2021, 17:18

Ahoj. Nemáte někdo náhodou zkušenost s kurzem od Suarez International pořádaným Ondrou Machem?



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#232 » ned 25. črc 2021, 19:04

Standak píše:Za mne doporučuji, ale nečekej nic ve stylu HardTasku. Bylo to v pohodovém tempu, méně drillu, více střelby a nám se navíc sešla super parta, takže za mne skvělý den na střelnici.. Určitě si s nimi ještě zastřílet půjdu.


Koukam na stranky, v levelu jedna uvadi potrebu cca 200 naboju. Na levelu 1 u Hardtasku uvadi minimalne 300 ks.
Jestli jsem tedy spravne pochopil citovane "vice strelby" :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#233 » ned 25. črc 2021, 20:57

Na první kurz vyraz někam, kde fakt mají jméno !!!!



Klokánek
Příspěvky: 2

Příspěvek#234 » čtv 29. črc 2021, 11:35

Chlapy, díky za rady.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#235 » pát 30. črc 2021, 22:12

nebol jsem na zadnem z kurzu ale urcite se chystam na hard task kdyz budou na Morave, ale chci se zeptat, ty co ste absolvovali nejaky kurzy pokrocilejsi. Vypada to na tom kurzu takto nejak? https://www.youtube.com/watch?v=4nV7RrK ... jP&index=8
To sem nasel jako ukazku protoze nikto nikde nedava jak to na tech kurzoch vypada, nevym proc. Su to len hrube informacie ale clovek aspon vie do coho ide ked si mrkne takto video.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#236 » sob 31. črc 2021, 06:22

Dej si Hard Task pistoli, vzhledem ke zkušenostem počítej 2x s jedničkou a pak jednou dvojku. Když tě to chytne tak pak pokračuj dál k vyšším kurzům
Video má Hard Task na YouTube, ale je to jen přibližně ta výuková část. Přidej si k tomu vždy tak 7 hodin drilů.
Jeden kurz ti dá víc než hodiny koukání na internet a pak střílení na stavu bez kontroly od instruktora. Když nic jiného naučíš se drily co doma trénovat.

Spousta videí je na internetu akční nesmysl. Včetně nošení bez pouzdra a střílení jak v rapovém klipu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#237 » sob 31. črc 2021, 06:49

Chjoo eeagu. Asi chapu tve nadseni a touhu vsechno rozebrat na atomy, ale uz je to trochu otravne a prudive. Mam pocit, ze bys rad byl za 2 tydny mistr IPSC ale bez prace. Tak to nefunguje!

Trpelivost. Male krucky, postupne, v klidu. Cti, zjistuj informace, logicky si je trid. Postupne sam nektere vyloucis, jine prijmes. Psat tady litanie na kazdou drobnost na kterou muzes prijit sam neni dobra cesta. Lidi to otravuje a mozna ani nezjistis, ze uz ti nikdo nechce odpovidat. :( Tak prosim uber na frekvenci. Zkus premyslet sam. Studuj literaturu, dej tomu vzdy par dni a nejdriv si sam zhodnot, zda po urcite dobe neni tvuj nahled na tu vec jiny.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#238 » ned 1. srp 2021, 17:26

Videa z kurzů se sem nedávají proto, že na kurzech není čas filmovat a pak si také někteří pořadatelé nepřejí pořizování záznamu z kurzů. Občas to totiž někdo nedělá pro vlastní potřebu.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#239 » ned 1. srp 2021, 19:45

Blacky: Lépe bych to neřekl.

Eagg: Přeju Ti hodně zdaru, ale následuj fakt rady Blackyho.
Internetových válečníků je na světě spousty a místo koukání a hledání "nejlepších/zakázaných/revolučních/nadlidských/z podsvětí" apod. metodik si běž na kurz zažít něco, co má opravdu tu kvalitu - o tom se zde snad shodnou výjimečně všichni.

Budeš pak mnohem chytřejší (a budeš toho umět) stonásobně víc, než po celém víkendu soustředěného koukání na trubku a googlení ;)
Good luck a podrž si ten zápal, jestli to myslíš vážně, je to opravdu běh na dlouhou trať.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#240 » stř 18. srp 2021, 23:43

Chcel by soom sa opytat tych co uz absolvovali kurzi nejake. Ci sa mozu kurzi absolvovat aj s IWB puzdrom a nie OWB?
Ja napriklad viem ze OWB v civilu nebudem nikdy nosit lebo ho s mojou postavou proste nedokazem schovat, kedze nemam zadne "faldiky" . Neni v takom pripade lepsie ist na kurz tak jak to realne nosim (iwb apendix)?
Pretoze nejake tasenie a zapichovanie z OWB puzdra a ine techniky sebaobranne v realu nesu mozne kedze pistol sa musi nosit skryto a nie ako na strelnici.
Dik za nazor

P.S ano pytal som sa v HT a povedali mi ze radsej by boli keby som mal OWB pretoze s IWB nema instruktor az taky prehlad co robim. ... (ale prikazat mi to nemoze, takze kludne mozem aj IWB)
Tak preto ten dotaz ci uz tam bol niekto s IWB

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host