Skryté nošení - stále stejná nebo různé pozice.

Co jinam nepatří...


Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#31 » pon 31. říj 2016, 10:22

Někde tady jsem četl, že dle názoru právníka (což sice nemusí nic znamenat, ale maličko větší relevanci než třeba můj názor to asi má:)) je auto vlastně (uzamčená) schránka, tedy může se ti klíďo válet na sedadle. Teda nevim v tom případě, jak s náboji..
No, to jsem ti moc nepomohl.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#32 » pon 31. říj 2016, 10:26

Vnitřek auto není veřejně přístupný prostor (to souhlas), ale že bych chtěl, aby špuntovku viděli potomci...

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#33 » pon 31. říj 2016, 10:41

A vám se někdo za jízdy dívá mezi nohy ? Mám vyšší auto, zatmavená okna (vepředu ale ne) a opravdu si nemyslím, že by se mi někdo na křižovatce díval pod volant či byl vůbec shopen rozeznat, že tam mám pistoli. Je to tam pro převoz aby mě to netlačilo do pupku + případná pohotovost.

Další možnost je tady a to u mi prosím fakt nepište, že to tam jde vidět proboha. Zastaím na pumpě, vezmu to z tunelu, strčím bez pouzdra (klidně) na hulváta za pásek a jdu.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 6b0065.jpg

Kluci, moc se snažíte prožívat něco, co není k prožívání. Nejedná se o toto... http://thumbs.picclick.com/00/s/OTAwWDE ... st-_57.jpg
Naposledy upravil(a) jirka87 dne pon 31. říj 2016, 10:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#34 » pon 31. říj 2016, 10:48

jirka 87: Nemyslel jsem tu situaci, kdy už je zbraň uložená ve skrýši pod volantem, myslel jsem, kdyby si náhodou někdo všiml, že v autě lovím zbraň za opaskem.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#35 » pon 31. říj 2016, 11:16




picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#36 » čtv 16. kvě 2019, 22:03

Mě se celkem zalíbila pozice 5 hodina ( vzadu nad pravou půlkou), ve městě nikdo nepostřehne, že něco u pasu mám. Ani v autě mě to nevadí :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#37 » pát 17. kvě 2019, 07:56

Já se snažím nosit skrytě pořád ve stejné pozici. Vyhovuje mi pozice "ve 4". Tam nosím SFP9 a nebo G43, podle toho, pod čím to schovávám / ročního období / kam jedu atd. Snažím se nosit pořád ve stejné pozici. Ale při tréninku combatu mám OWB holster skoro na 3. hodině a víc kolmo. Při skrytém nošení víc šikmo a ve 4.
S G43 v této poloze se dá dobře sedět i v autě a netlačí to. SFP9 tlačí a tak ji obvykle přendám do Falco tašky.
A potom jsou situace, kdy by se mi těžko nosilo skrytě (příliš časté odkládání svršků/ saka, příliš lehké oblečení apod.) - potom nosím nikoliv v holsteru, ale ve zmíněné tašce Falco. Ale snažil jsem se natrénovat tasení z té tašky. Jde to, ale z holsteru je to o moc lepší.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#38 » pát 17. kvě 2019, 08:37

Nosím různé zbraně a různé typy pouzder. Tj. vždy volím pozici tak aby byla pohodlná, pokud možno neviditelná pro okolí (nenarušuje siluetu) a dalo se dobře tasit.
Kožné tuckable IWB Falco bez sklonu na 2-3. hodině, kožené tuckable IWB falco se sklonem na 3-4. hodině, látkové IWB falco se klonem na 4 hodině... případně kožené pouzdro do kapsy.
Na tasení mám nějak tak grif že jedu rukou od 4. ke 2. hodině po nadzvednutí oblečení a pažbička mi prostě vklouzne do ruky.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#39 » pát 17. kvě 2019, 12:08

Sakal hybridni IWB pro G17 i Alfu Iron Combat, oboje na 14:30 naklonene o 10 mozna i 15 stupnu pro lepsi moznost skryteho noseni. Obcas printuju, ale to pouze kdyz se ohnu nebo delam nejake atypicke pohyby. 6'' GP100 v 357 mag nosim v podpazaku pod kosili.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#40 » pát 17. kvě 2019, 14:46

Podle typu oblečení nosím odlišně
- víc formální oblečení - Falco taška na opasku, 3. hodina. Tasení je z toho ovšem strašné, zvlášť v zimě, kdy je přes to bunda, ale lepší než nemít.
- volný čas - iwb na 2-3. hodině, sklon 30 stupňů (v podstatě konec hlavně je ve stejné kolmé ose k zemi jako konec pažby), aby se pazba G17 schovala v profilu těla a netrcela dozadu.
- mám vyzkoušeno, že 1.hodina by byla dokonale neviditelná, ale pupek nedovolí :-)

K tomu uspořádání pouzdra jsem došel tak, že jsem si koupil levnou látkovou Dastu a zkoušel s ní různé polohy. Když jsem našel vhodnou polohu a sklon, nechal jsem si podle toho vyrobit kydex.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#41 » čtv 10. pro 2020, 11:00

S pozicí zbraně "na pupíku" (apendix carry) mám jeden zatím nevyřešený problém - co s člověkem udělá taková zbraň v případě dopravní nehody, kdy mezi bezpečnostním pásem a tělem člověka překáží zapouzdřená pistole? Obávám se, že následky takového zranění budou větší, než bez ní.

Máte k tomu někdo nějaké poznatky?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#42 » čtv 10. pro 2020, 11:24

Nemám. Ale už jsem o tom také přemýšlel. Určitě by to člověku dost pocuchalo vnitřnosti. Když jedu na větší vzdálenosti, tak si raději dám zbraň za sedadlo spolujezdce.

Spíš než to zjišťuji, že při nošení na apendixu mě víc pobolívají záda. Když jsem hledal na webu, tak se dost píše o tom, že má člověk trochu podsazené kyčle. A za druhé, že mu pásek vzadu tlačí na "nerv" až se mu může udělat zánět sedacího nervu.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#43 » čtv 10. pro 2020, 12:18

Měl jsem 2 bouračky s airbagem do xichtu (ani jedna nebyla moje vina) - brzdění z rychlostí cca 50 (Octavia, bez ABS, zima, mokro - druhý vyjel z vedlejší tak 10m před čumák) a 75km/h (Felice, bez ABS, podzim, sucho - druhý přes další auto nebyl vidět a čuměl do mapy, jestli správně odbočuje, brzdná dráha tak 20m). Z druhé bouračky jsem měl odřenou tvář od pytle, a cítil jsem trochu klíční kost, z první nic, přítelkyně (nebyl druhý bag) hnutý krk.

Klíční kost, krk a popálený xicht jsou asi nejčastější. Pás vás přitahuje k sedadlu v horní části u b-sloupku, takže si nemyslím, že by kvér na apendixu nějak zvýšil zranění. Samozřejmě bude záležet na rychlosti, ale v sedačce se při nárazu tak nepředkloníte a pás tahá hlavně nahoře, přes tu přezku se asi tak neposune, aby přirazil kvér do břicha...



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#44 » čtv 10. pro 2020, 15:19

No, v případě větší deformace předku (hádám při nárazu do zdi nebo těžšího objektu) to může mít ten efekt, že ti to kvér vmáčkne do těla, je to trochu extrém, ale kdyby tomu došlo, tak ten kvér rozhodně nepomůže.
Hm, čísla nemám, ale je dost možný, že taková situace je pravděpodobnější než to, že budeš skutečně potřebovat zbraň.
Pro uklidnění bych se spíš podíval na crash testy konkrétního auta a jeho hodnocení

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#45 » čtv 10. pro 2020, 17:49

Kver na apendix rozšiřuje dotykovou plochu bezpečnostního pásu na větší plochu. Jinak řečeno jestli se vám zarizne pás po své délce dotyku s trupem, nebo v části na břiše rozloží sílu i do plochy kveru, vnímám Kver jako přinejmenším mírně vylepsujici bilanci možného poškození trupu z přímého důsledku bezpečnostního pásu.

Bez ohledu na kver na břiše, při čelním nárazu údajně nejsou výjimkou modřiny v oblasti ramene nebo zlomená klíční kost od pasu. Ve světle rizik při nepouziti pasu, se jedná o přijatelné škody.

Pardon, ale Řešíte problémy kde nejsou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů