Jak začít / Jak jste začínali?

Co jinam nepatří...


Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#181 » úte 15. bře 2022, 12:49

JezeveC222 píše:Co jsem se dočetl, tak vlastnictví by nebyl problém s Áčkem, ale střelba vypadá, že by nešla ani s jednou skupinou.
Proč s Ačkem? Střílí to snad dávkou? Asi ne, což? A pokud ano, nejspíš by byl problém s výjimkou, i když budeš mít to A.
Jinak to můžeš vlastnit na kteroukoliv skupinu kromě D, a střílet na střelnici taky. A střelnic schválených pro .308W je povícero.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#182 » úte 15. bře 2022, 13:38

Skupiny udelat pokud neni prekazka v obvykle kombinaci abe/abce/abcde... a strelnice ktera umoznuje a kde to ma smysl...
Ktera strlenice je otazka na jejich rad jestli maji "balistiku" a jestli nemaji omezeni lvuli hluku atd... delka strelnjce a moznost strilet z placu ke vec dalsi (statickych 25m asi ma,smysl jen na nejale zakladni nastrleni vyzkouseni atd...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#183 » úte 15. bře 2022, 14:18

1. ujasni si rozdíly mezi skupinami ZP a skupinami zbraní
2. projdi si zákony, co si na kterou skupinu můžeš pořídit
3. podívej se, kolik stojí jeden náboj a kolik stojí ta zbraň



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#184 » úte 15. bře 2022, 15:21

*kategorie zbrani :)



JezeveC222
Příspěvky: 3

Příspěvek#185 » úte 15. bře 2022, 18:16

Děkuji, již vím vše co jsem potřeboval.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#186 » úte 15. bře 2022, 18:43

Je to obyčejný semiauto - B.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#187 » úte 15. bře 2022, 19:00

skagerak píše:*kategorie zbrani :)


Kategorie a skupina jsou synonyma :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#188 » úte 15. bře 2022, 20:03

Jsem hnidopich, jak říká můj kámoš. Ne, podle zákona to opravdu nejsou synonyma.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#189 » úte 15. bře 2022, 21:33

Typ zbrojnich prukazu a druhy zbrani ;)

Ale vazne kdyz to budem zamenovat ta pak budem vvysvetlovat neco o loveckych zbranich skupiny C a zbrojakem kategore A na zakazane zbrane...



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#190 » ned 2. říj 2022, 21:12

Přátelé, doporučíte nějaký kurz případně ideálně přímo konkrétního instruktora v Brně pro čerstvého majitele ZP? Před zkouškama jsem byl na střelnici asi 4x a schopnost jednotlivých instruktorů předat něco svému svěřenci je teda až hrozivě rozdílná...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#191 » ned 2. říj 2022, 22:15

Možná rozeber víc, o co máš zájem, co ti nejde,co se chceš naučit v čem se zlepšit a pod.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#192 » ned 2. říj 2022, 22:26

Tak mám ještě mokrý zbroják, zbraň ve fázi výběru. Nastřílel jsem pár ran s patřičně vypadajícím výsledkem. Potřebuju chytnout správné návyky a zlepšit střelbu, abych mohl trošku potrénovat sám obyč mířenku. Později si sám vyjasním co bude dál a začnu hledat vhodné drilly. Po nějakých soutěžích chodit nehodlám, jde mi do budoucna o obrannou střelbu.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#193 » ned 2. říj 2022, 23:06

Rád bych se podělil o to, jak začala moje partnerka. Začala před pár hodinami.
Dlouhá léta zarytý hoplofob. Když jsem řekl, že bych si rád udělal papíry, málem zešílela, co to má doma za magora. Postupně se to téma obrousilo, získal jsem ZP, pak první zbraň, pak jsem začal nosit, pak druhou zbraň... Všechno vždycky přes otázky "proboha na co?!!!"
Všechno si časem sedlo, a dneska jsme tak daleko, že jsme zašli spolu na střelnici. Překonala štítivý odpor a souhlasila, že se té zbraně dotkne. Prague Armory mi přišla jako dobrá volba pro první kontakt s tím rambajzem. Nafasovali jsme sluchátka, brejle, terče... A jde se na to. Nejprve předvedu, takže: nabiju 4 do zásobníku, vezmu zbraň, prst hlídám mimo spoušť, udržuji bezpečný směr, nabiju, natáhnu, zamířim... Bum bum bum bum. Zásobník ven, kontrola komory, odložit. Pochopila? Super, tak teď ty.

Nabila si jenom dvě, pro začátek. Koukám aby všechno bylo ok, radím s každým krokem. "Zamiř, pomalu zvyšuj tlak na spoušť, mířidla stále urovnávej... BUM! Tyvole takhle čistej střed jsem ještě neviděl! Jásot, musím upozornit ať položí nabitou zbraň, jestli chce radostí poskakovat. Jsem rád, protože takový šťastný omyl prolomil atmosféru a bude ji to bavit. Vedle střílí jinej chlap, slyšel nás a pochopil, že je to první rána v životě. Přišel pogratulovat. Navrhnul, ať si terč nechá na památku a nekazíme ho příštíma ranama... Ok, šel jsem přikoupit jeden. Tenhle jsme vyfotili i s těma mýma čtyřma vedle, a schovali. Pověsil jsem jí nový terč, poslal ho zas na 10m, a pak jsem jenom čuměl - druhá rána, a úplně stejný, geometricky naprosto přesný střed!!! :o :shock: To už chlap od vedle přišel a ptal se, jestli bych nechtěl učit i jeho :)

Zbytek z celé hodiny střílela stále výborně, tohle fakt není normální, takhle jsem neviděl střílet ani leckeré zkušenější chlapy. V podstatě jsem se pak už musel sakra snažit, abych nebyl horší než ona.
Přijeli jsme domů, a tady jsme až do večera trénovali závady, rozborku pětasedmy, manipulaci... protože se rozhodla si udělat papíry. Tak, a teď tady spí vedle mě, a já nemůžu usnout, protože si říkám, že jsem doteď nevěděl, že se mnou bydlí Robin Hood v sukních.
Ze zarytého hoplofoba docela posun 8-) Mám z toho radost a tu její první ránu (vedle těch mých čtyř ulítlých) vám tady - plný pýchy - ukážu :-)
SmartSelect_20221002_232404_Gallery.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#194 » ned 2. říj 2022, 23:16

Ženský obecně střílej líp, než chalpi. Teda než normální chlapi, nemám na mysli superzávocní střelce. A je to jasný proč: Protože chlap, jak je chlap, tak dycky zbraň u něj vyplaví nějakej hormon, nebo co a jak z toho má chlap radost a snaží se a raduje se a všechno dohromady, tak ženská tohle tak nějak nemá.. nebo to má prostě jinak... žensky... a střílí jakoby mimochodem... prostě v mnohem větší pohodičce, než nabuzenej chlap.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#195 » ned 2. říj 2022, 23:21

Tak teď jenom abych jí nenasral... už vím, že bych neutekl ani kdybych kličkoval

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů