Jak začít / Jak jste začínali?

Co jinam nepatří...


Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#106 » čtv 30. srp 2018, 07:18

kolombo píše: A na obrannou střelbu je nastřelení z továrny dostatečné.
To snad nemyslíte vážně??? Vy připouštíte, že zbraň může střílet nepřesně v situaci, kdy může jít o život a zdraví nezúčastněných osob, nebo v situaci, kdy je důležité trefit se přesně a napoprvé?

Že někteří lidé neřeší, že jejich zbraň potřebuje seřídit mířidla, je čistě věc jejich hlouposti, lenosti a nezodpovědnosti.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#107 » čtv 30. srp 2018, 07:31

palec na 25m bych taky neřešil, jenže na to s takovýmto rozptylem nepřijde.
jinak mi ta debata přijde čím dál víc o ..............
frekventant kurzu by na vstupu měl být schopen nastřílet tak aby byl schopen splnit podmínky pro získání ZP,
což se tu jaksi neděje (že to neumí z krytu, v kleče, za ústupu,... apod - nevadí, k tomu má tem kurz)

revolver v SA režimu má jako naučit spouštění ?
v IPSC střílet odhadem ?
no pánové evidentně mám oproti Vám značný rezervy :-) :-) :-)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#108 » čtv 30. srp 2018, 08:03

IPSC odhadem :lol: :lol: :lol: :D :lol: ...... Obzvláště plejty na 30 metrů se odhadem střílí úplně nejlíp :mrgreen: :lol: :lol: :lol:



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#109 » čtv 30. srp 2018, 08:50

4mike píše:palec na 25m bych taky neřešil
Já už jsem zažil nové zbraně, které na 10m střílely i 7 cm vedle stranově a vertikálně i o víc, což už je docela velký problém.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#110 » čtv 30. srp 2018, 09:06

i výrazně víc, když na předváděčku dorazily pistole od Beretty :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#111 » čtv 30. srp 2018, 09:21

Jasný - pokud to lítá někam do háje, tak upravit mířidla. ovšem až potom, co z toho vystřelí někdo kdo už střílet umí, aby byla jistota, kde je chyba - jako už psali kolegové.

Monty to má rozsypaný celkem souměrně se středem, takže tam fakt nebude primárním problémem nastřelení zbraně ale střelec sám - prostě musí chvíli trénovat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#112 » čtv 30. srp 2018, 10:40

Pokud mi zbraň na 25 metrů střílí s odchylkou cca 5 cm, tak fakt nové nastřelení NUTNĚ nepotřebuje. A pokud by na obranářských 5 metrů střílela mimo terč, tak se na obranu nedá použít a nastřelit asi nepůjde :-)

A u IPSC, sice nejsem žádný přeborník, mám terč dost často do 5 metrů a to fakt přesné srovnání miřidel nepotřebuji. Takže to jde i odhadem. Teprve pokud je terč daleko, tak se míří zřetelně pečlivěji, ale to 4mike jistě ví :-)

A přijde mi, že jsme se trochu zasekli na detailech a suneme se mimo téma ...
souhlas jste OT...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#113 » čtv 30. srp 2018, 16:06

Knope sorry, ale ty máš evidentně pocit, žes sežral moudro světa. Na těch kurzech je i několik instruktorů aby se právě mohli věnovat těm slabším jedincům a proto jsou ty kurzy dělaný, aby se ty slabší posunuuli a často i výrazně na např DP1 od HT je opravdu základ kde se získává bezpečná manipulace řeší závady a učí správný postoj, úchop, atd

Uživatelský avatar
Terry1
Příspěvky: 57

Příspěvek#114 » čtv 30. srp 2018, 18:15

4mike píše:revolver v SA režimu má jako naučit spouštění ?

Skôr to vidím tak, že je individuálne, ako komu vyhovuje aký typ spúšte. V prípade Montyho mám podozrenie, že určitý podiel na podobe toho terča môže mať konštrukcia P10C=striker fired+plastový rám. Či to tak je by sa ukázalo, keby si zastrieľal napríklad s pištoľou 1911 alebo s revolverom v SA režime. Je to môj názor, lebo mám podobné preferencie a dojmy zo streľby s odlišnými zbraňami.

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#115 » pát 31. srp 2018, 18:04

Všem díky za rady, vzal jsem si je k srdci a trénuju. Změnil jsem postoj, zpevnil úchop a šel to dnes zkusit. 70 ran, vše v terči, ale třetina mimo černý. Vzdálenost 10m. Snad se to bude zlepšovat, pak bych zkusil nějaký základní kurz.
(p.s. bílých záslepek si nevšímejte, to si chtěl kolega vedle zkusit střelit z P10 a potom ja dal pár ran z kosy)
Ještě jednou díky za 3 strany rad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#116 » pát 31. srp 2018, 18:28

Jo, takhle je to dobré, ale potrénuj práci se spouští, protože evidentně děláš to, že když vidíš dobře zamířená miřidla, rychle domáčkneš spoušť a strhneš zbraň dolů. Strhávání tu má samostatné vlákno, dělá nás to spousta :-)

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#117 » pát 31. srp 2018, 20:19

kolombo píše:Jo, takhle je to dobré, ale potrénuj práci se spouští, protože evidentně děláš to, že když vidíš dobře zamířená miřidla, rychle domáčkneš spoušť a strhneš zbraň dolů. Strhávání tu má samostatné vlákno, dělá nás to spousta :-)


Jo jo, je mi jasný, že to jsou ty potvůrky dole....mrknu do příslušného vlákna. :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#118 » pát 31. srp 2018, 22:41

Monty: příště se zkus domluvit na střelnici s instruktorem ať ti pomůže vychytat chyby při střelbě. Mám na mysli postoj, úchop, dýchání, spoušť. Potom bys měl mít na 10m vše v černém. A vždy když střelíš mimo černé tak zastav a přemýšlej, co byla chyba. Tak si ji uvědomíš a budeš se snažit ji nedělat znovu. Spoušť "sušit" i doma a trénovat střelbu 1x týdně . Výsledky přijdou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#119 » sob 1. zář 2018, 06:21

Super. Tohle je uz prima. Jen tak dal bude to lepsi a lepsi. :)

Uživatelský avatar
Monty
Příspěvky: 37

Příspěvek#120 » sob 1. zář 2018, 08:09

Indian píše:Monty: příště se zkus domluvit na střelnici s instruktorem ať ti pomůže vychytat chyby při střelbě. Mám na mysli postoj, úchop, dýchání, spoušť. Potom bys měl mít na 10m vše v černém. A vždy když střelíš mimo černé tak zastav a přemýšlej, co byla chyba. Tak si ji uvědomíš a budeš se snažit ji nedělat znovu. Spoušť "sušit" i doma a trénovat střelbu 1x týdně . Výsledky přijdou.

Chtěl jsem, bohužel byl sám a měl lidi ještě jinde...snad to příště půjde (zavolám si dopředu).

Blacky píše:Super. Tohle je uz prima. Jen tak dal bude to lepsi a lepsi. :)

Díky

OT promazáno, odměny rozdány. Pokud se budete dál dohadovat mio téma rozdám rovnou pauzy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů