Jak začít / Jak jste začínali?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#136 » pát 18. zář 2020, 08:38

Lepšími zásahy, soustřelem, kratším časem na položku.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#137 » úte 6. říj 2020, 09:38

Tak jsem neodolal a pár lugrů střelil od pasu (ve smyslu střelby na kontaktní vzdálenost). Překvapilo mě, o kolik mi výstřely s pistolí u těla připadaly hlučnější než z klasického úchopu. Nic co bych chtěl často opakovat.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#138 » stř 7. říj 2020, 06:23

@vendelin: Vlog si z toho nědělám, ale pár terčů si vždy vyfotím. Občas to porovnávám, ale spíš to beru pocitově. Mj. od začátku koronky jsem střílet nebyl. :/



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#139 » úte 20. říj 2020, 10:10

Rád bych se začal trochu věnovat mířené střelbě s optikou a váhám, zda pro začátek zvolit malorážku nebo větrovku. Cena zbraně mi vychází podobně, ale větrovka nabízí levnější střelivo, možnost střílet i mimo střelnici, bez sluchátek a nemuset čištit po střelbě. Malorážka dál dostřelí, ale nejbližší střelnice má 25 m.

Je na malorážkách něco podstatného pro úvodní nácvik, co mi uniká?



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#140 » úte 20. říj 2020, 10:13

Pokud se bavíme o vetrovce bez ZP, tak je hlavní rozdíl v energii...



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#141 » úte 20. říj 2020, 10:20

To jistě. Na díru do papíru 16 J ovšem stačí, tudíž vyvozuji, že na osvojení si základů mířené střelby to nebude mít vliv.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#142 » úte 20. říj 2020, 10:51

Bude to mit vliv i na to zda budes chtit prejit na enco silnejsiho, zpetny raz apod. udela svoje. Pokud chces zustat v kategorii do malorazky, tak je to asi jedno. Pokud to myslis vazne a chces jit na neco "plnotucneho casem" zacni s tim hned.
edit: strelivo, jo, strileni proste neni levny konicek, s tim pocitej.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#143 » úte 20. říj 2020, 11:18

strelivo mi pride zanedbatelne v svetle ostatnych nakladov. Kolko tisic vystrelov by bolo do ceny slusnej optiky? Vramci nizkorozpoctovych zaciatkov si s malorazkou na nizsej cene (vstupna investicia pouzitej malorazky vs vsetko, co potrebujes do zaciatku na pcp), takze ak s tym chces zacat a nevies, ci pri tom ostanes, ci uz kvoli skonceniu s mierenkou, alebo presun na dospele raze, tak je malorajda odpovedou. Pokial by si chcel strielat zavody, tak je volba idealne podla toho, jake zavody sa v tvojom okoli organizuju. Okrem tychto pripadov mi malorazka nedava zmysel. Na vyssej urovni si finance na tom istom (proste mame hobby, ktore financne nedava zmysel - jak akekolvek ine hobby).



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#144 » úte 20. říj 2020, 12:26

Taky se vyslovuju spíš pro malorážku, když nic jinýho, tak je to prostě tréning kterej má vyšší užitnou hodnotu (v rámci zbraní). Ovšem asi hlavně záleží na tom, co tě bude bavit, za mě je vzduchovka "meh"

Jinak já sem oficiálně začátečník (mám nastříleno pár stovek, ale čekám na zkoušky) a zkraje půjdu do malorážek. Jako první jsem si vybral Taurus TX22. Vzhledem k ceně střeliva (1,60 Kč) se na tom tak nějak hodlám vystřílet, vyzjistit co a jak mi sedí a potom přejdu na vyšší ráže.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#145 » úte 20. říj 2020, 14:00

Na větší vzdálenosti už bude 16J vetrovka asi mít malou rychlost střely. (Vitr)

Výhoda v tom nemusel na střelnici je jasná.

Pokud nemáš ztlaceny vzduch zdarma, je cenový rozdíl dost diskutabilní.

Manipulace s malorazkou bude identická jako s velkou puškou.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#146 » úte 20. říj 2020, 16:23

Jasne vede vetrovka. 16j a 50m neni problem. Hlavne si s tim zastrilis kdekoliv. Na malorazce se nenaucis lautr nic navic. Zpetny raz? Dlouha malorazka s optikou a zpetny raz? :D
Zapomen na nejlevnejsi malorazkove s&b, ty litaji po celem terci, takze je ve skutecnosti jeste vetsi cenovy rozdil. Rozdil bude, jestli budes pumpickovat nebo si koupis potapecskou nebo jinou tlakovou nadobu a nechas si to naplnit. Pocatecni investice do pekneho vetrovkoveho vybaveni je urcite vyssi nez malorazka, ale z dlouhodobeho hlediska se to muze cenove vyplatit.
Dalsi plus vetrovky je, jestli mas barak, muzes s tim kropit potkany a podobnou havet, jestli te zlobi. Tohle delat s malorazkou je na pruser, to uz je zbran ktera fakt zabiji(i lidi).

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#147 » úte 20. říj 2020, 18:27

Větrovku (vzduchovku obecně) bych volil, pokud můžeš střílet na svém pozemku. Chce to ale mít ho dost dlouhej, na padesát metrů se dá trefovat vzduchovkový terč ve stoje bez opory. Pak si totiž pro střílení můžeš najít čas kdy chceš, doslova ti stačí pár volných minut a můžeš trénovat. Jsou různé terčové "hračky"... akorát to pak v těch diabolkách "skoro zadarmo" leze hrozně do peněz :D

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#148 » úte 20. říj 2020, 18:55

Tahle otázka nemá jasnou odpověd. Legislativa je v CZ na malorážku bohužel přísná. PCP střelnice prakticky moc nejsou, malorážkové kluby mají čekačky na 10 roků.
PCP. Rozhodně dražší na nákup. Jít cestou CZ 200 je jistý blázinec, pěkná PCPčka stojí dost, Daystane atd. už třeba i docela nesmysl. K tomu ideálně karbonka bandaska (revize žádná sranda, ted tím kolega prošel), přepoušták, atd. navíc časem zjstíš, že to nemá konzistenci a ještě nákup regulátoru. Ono PCP je vlastně stále lovení konzistence. Ocelovka přijde na 1/2, ale to tahání je peklo. Staré lahve jsou všechny na 200 bar, tak je moc nevyužiješ. Přesto tahám starou 15ctku, když mi leží doma z potápka. Výhodou je malý pokles tlaku při velkém objemu. Máš li možnost střílet na samotě potom paráda, ve městě k ničemu. Některé modely a mluvim o 16J jsou dost hlučné i uderem na pružinu.
.22. Vezmeš flintu, krabku s krmivem a jdeš " na pána" na střelnici. Tam zase donekonečna budeš experimentovat se sračkovým nebo drahým střelivem. Za sebe bych řekl, že ideální je oboje, ostaně na to časem stejně každý přijde sám. Optiku musíš pořídit na oboje, to je asi fity fifty.



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#149 » úte 20. říj 2020, 20:58

Jsou lidi, co střílej ze vzduchovky ve sklepě. A na vzduchovku můžeš koupit moderátor (např. moderátor) a změnit charakter (amplitudu) zvuku.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#150 » úte 20. říj 2020, 21:19

Myslim, ze jsou i lidi, co strili malorazkou ve sklepe :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů