Změna ráže - z 9mm na 40sw

Co jinam nepatří...


Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#31 » úte 19. led 2021, 10:51

Proč to nenapsat v číslech? Začnu nábojnicí. 9mm luger se v inzerátech prodává na kila, přehazuje vidlema. Nabídka 40 je výrazně slabší. Co jsem našel teď našel, tak 9mm 0,5Kč/ks; 40 1,9Kč/ks.
Střela: ať už LOS nebo Ares, u obou je 40 střela o 0,6Kč drahší. 9mm 1,9Kč/ks; 40 2,5Kč/ks.
Prachu se dává prakticky stejně, takže +/- 0,5Kč/ks.
Zápalka je totožná, takže 0,6Kč/ks.
Dohromady tedy fungl nový přebitý náboj 40S&W vyjde o 57% dráž než přebíjený 9mm Luger.
Pokud už mám nábojnici, je 40S&W o 20% drahší než 9mm Luger.
Z obchodu nový náboj 40S&W vyjde o 55% dráž než 9mm Luger.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#32 » úte 19. led 2021, 15:12

No je ale taky potřeba napsat,že ty nábojnice nejsou na jedno přebití.Já zrovna nábojnice moc do ceny nepočítám a s těma střelama jde o to jak jsou těžké.No prostě když nepočítám nábojnice a práci,tak se vcházím do 3,5Kč za náboj a to mě nepřijde tak zlé.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#33 » úte 19. led 2021, 15:17

https://www.youtube.com/watch?v=nycYxb-zNwc

Jsou to sice US statistiky (s velkým zastoupením HP munice), ale i tak ... Je jediná nutnost, kterou musíš v případě NO udělat a to, trefit se (jinam než do ruky nebo nohy)! Vše ostatní (tzn. ráže, pistole/revolver/katapult, pouzdro, tlumič, náboj v komoře, pojistka, laser, baterka atd.) je víceméně bezpředmětné.
Naposledy upravil(a) Radhagupta dne úte 19. led 2021, 15:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#34 » úte 19. led 2021, 15:24

Jo, však to honzajan píše (pokud už mám nábojnici). Stejně počítaný 9 mm Luger náboj vyjde na 2,7 Kč/ks. Tedy o cca 20% levněji než 40 S&W.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#35 » úte 19. led 2021, 15:37

9mm je menší ráže (méně materiálu) tak levnější být musí,ale ten rozdíl není v případě přebíjení tragický.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#36 » úte 19. led 2021, 15:56

Nabojnice nikdy nepozbieras vsetky. Na vnutornej su straty cca 5-10% na vonkajsej az do 30% zalezi ci je podklad husta travam hruby strk, beton, hlina... Na pretekoch v podstate o nabojnice prichadzas. A nakolko uz stale viac a viac ludi zacina prebijat, zacina byt problem uz aj s deviatkami Luger

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#37 » úte 19. led 2021, 16:07

.45 auto je větší ráže a více materiálu a náboj mě vychází na 3,5,-... takhle to nemůžete brát. Jde o to jaká je nabídka a dostupnost. A která ráže je lepší? Každá má něco do sebe!!! Hlavní je aby bylo s čím v budoucnu střílet !



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#38 » úte 19. led 2021, 17:52

hunter240 píše:9mm je menší ráže (méně materiálu) tak levnější být musí,ale ten rozdíl není v případě přebíjení tragický.


Předpokládám, že mluvíte o "levnější při nákupu". 9mm je sice levnější než 40sw, ale to nesouvisí s množstvím materiálu.

Váš závěr, že menší ráže MUSÍ být obchodně levnější protože obsahuje méně materiálu je mylný. NEMUSÍ. Dokonce za určitých podmínek nemusí být ani výrobně levnější. Pokud nesouhlasíte, tak zkuste sehnat v ČR levnější střelu 7,65Br. (která má méně materiálu) než co stojí střela 9mm Luger ve stejném typu (např. FMJ). Jestli uspějete, podělte se. Budu Vám vděčný.



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#39 » stř 20. led 2021, 08:35

Jsem si zde jistý jednou věcí.Kdyby tovární náboje do čtyřicítky začali být cenově stejné jako do devítky,tak i ty střelci, kteří kritizují že moc kope a je hlučná a nevím co ještě,tak by zde později psali,že zpětný ráz je zvladatelný atd..Pro mě tato ráže má spoustu benefitů,ano je o trochu víc nákladnější než 9mm.Ale jak už jsem zde napsal,v případě přebíjení to není nic hrozného.U mé spotřeby nábojů to je o cca 500Kč za měsíc více.Myslím,že to není nic co by mělo výrazně ovlivnit můj životní standard.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů