Změna ráže - z 9mm na 40sw

Co jinam nepatří...


ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#16 » sob 16. zář 2017, 16:50

Nekrmte trolla. To nema cenu.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#17 » sob 16. zář 2017, 16:52

To Clusoe: píšeš, že na střelnici to jde, ale v reálu problém. Absolutně pomíjíš, že na střelnici každý trénuje něco jiného. Ty třeba mířenku (vůbec nepodceňuji, podle mě je to základ) jiný třeba obrannou střelbu. Své názory podáváš jako dogmata. Z tvého příspěvku jsem si já osobně nic nevzal, dle mě je to blablabla. Píšeš, že se jedná o reálné zkušenosti, tzn., že jsi se už sebebránil a to víc než jednou, tomu nevěřím, pokud jsi nebyl někde na misích, ale tam bys asi nosil v komoře. Nechci dělat flame, ale nejsem zvědavej aby tady na mě někdo vytahoval 16-ti letou vnučku. Střílel jsem na střelnici Glockem 40 SW, tuším, že je to Glock 27 a stálo to za ho...no oproti běžné 19-ce. Určitě by to šlo dobře, ale musel bych s tím mít natrénováno. Závěr: bude lepší když takhle budeš mentorovat nováčky někde na kurzu.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#18 » sob 16. zář 2017, 16:53

To ggrandcz: sorry poslal jsem to aniž bych viděl tvůj příspěvek, máš pravdu.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#19 » sob 16. zář 2017, 17:57

Clusoe píše:Na tomto fóru bych odpovědi typu: "Proč natahovat?" nebo "od toho se nosí náboj v komoře..." tedy opravdu nečekal. To si schovejte na střelnici či teoretické debaty. Samozřejmě, pokud jste v situaci, kdy opravdu máte pocit, že vám jde tzv. o život, je nošení náboje v komoře nutností. Jinak přes 99% držitelů zbraně pro vlastní "ochranu" náboj v komoře nenosi, a hodně přes 60% zbraň pravidelně nenosí, leží jim doma. Psal jsem, že jde o simulaci stresu, proto se natahuje, proto není náboj v komoře. Stresové vypětí se takto dá docela reálně nasimulovat pro všechny civilní uživatele.


Tak holt patřím k tomu "necelému 1%"... :twisted:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#20 » sob 16. zář 2017, 20:27

Za me uplne staci rozdil mezi 124 grs FMJ a 115 grs SP pri chovani pistole a to ma muj drobecek skoro kilo s plnym zasobnikem... Takze rict ze 9 mm L a .40 SW se chovaji pri strelbe uplne stejne je opravdu zcestne...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#21 » sob 16. zář 2017, 21:49

DJ Die: ten rozdíl sem poznal i já a to sem zelenáč co má ZP něco přes 1,5 roku a odstříleno něco málo přes 2000 ran. 124gr je mnohem klidnější (aspoň pro mě)



Clusoe
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » ned 17. zář 2017, 10:00

Tak nevím, nepsal jsem, že se 9mm a 40SW chová stejně. Tohle jsou slova někoho jiného, který mi je přisuzuje. Napsal jsem, že se chovají prakticky stejně (což je velký rozdíl) a na tom trvám, tak to pocitově při střelbě vnímám. Ten rozdíl v chování je naprosto minimální, tedy pokud nestřílíte vlastní 9mm "terčové - přebíjené" laborace. Když pak vezmete do ruky 40SW v originální laboraci, to je rozdíl opravdu velký.
Dál je mi tu přisuzován výrok, že náboj do komory jde jen, když jde o život. Tohle jsem rovněž nenapsal, pouze si to autor překroutil a upravil. Napsal jsem toto: "...pokud jste v situaci, kdy opravdu máte pocit, že vám jde tzv. o život, je nošení náboje v komoře nutností.". Takže je to na uvážení každého, ten, kdo se cítí TRVALE ohrožen (a jak pročítám fóra, je vás tu opravdu hodně), bude podle toho konat. Pomalu začínám chápat, že někdo chce povinné psychotesty pro držitele zbraní, protože jak pročítám fóra, je mezi nimi opravdu hodně paranoiků, trpící utkvělým strachem, že jim jde neustále o život. Osobně náboj v komoře v Česku standardně nenosím, pokud ano je to zcela výjimečně. Na to natažení zbraně, pokud se chováte správně, máte vždycky času dost. A pokud vás "přepadne" profesionál (někdo, kdo ví co dělá), tak vám ani ten náboj v komoře nepomůže, toto můžete minimalizovat pouze svým chováním. Navíc střílet a trénovat proti papíru je jednoduché, jenže srovnat si vše v hlavě ve zlomku vteřiny a pak to proti konkrétnímu (lidskému) cíli tzv. zmáčknout, je opravdu dost jiné, zejména máte-li ho před sebou. Špatně se to čte teoretikům ze střelnice, ale je to tak. Reálný střet je úplně jiný, ale to že trénujete vám dává šanci, že možná i v tom reálném střetu uspějete. Dal jsem vám návod na malý test, jak jednoduše nasimulovat stresové vypětí při střelbě, ale mám dojem, že někteří se jej bojí. Bojí se, že při něm selžou a tím utrpí jejich dosud neotřesené sebevědomí. Jak jsem psal, tento lehký test jsem nedal napoprvé také. Až to zvládnete, přidejte si k tomu časové omezení, na začátek 30 s a vystřelit 2x15 s přebitím v tomto čase - vše musí být v terči, nejlépe v T-zoně. A jsou mnohem věrnější simulace stresu při střelbě.
Že své názory podávám jako dogma? Nikoliv, jen jsou rozdílné a to se v Česku jaksi nenosí. Vyjádřil jsem názor na věc, nikomu jej nevnucuji, ale ten kdo se tu ptal, by měl vědět, že existují dva pohledy na stejnou věc, ne jen jeden jediný. Kdo jsem, kde jsem byl, co jsem dělal není podstatné, protože teď už jsem jaksi v "důchodu" a pouze předávám to, co jsem se naučil. A u toho zůstanu i nadále, protože s virtuálním předáváním zkušeností tímto končím. Snad někteří z vás včas pochopí, co jsem svým příspěvkem chtěl říci. :)



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#23 » ned 17. zář 2017, 12:30

Ja vam to rikal...



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#24 » ned 17. zář 2017, 13:00

Já to taky říkal: blablabla. Abych byl konkrétní: stejně a prakticky stejně je fakt mega rozdíl. Ten kdo nosí v komoře by měl jít na psychotesty, protože náboj v komoře se nosí jen když se cítím TRVALE ohrožen (sám v komoře nenosím). Osobně si ho nenos, nikdo tě nenutí, ale nevnucuj svůj názor ostatním a hlavně z nich nedělej psychopaty. Střílet na papír je jednoduché ...... ano je, zároveň všichni víme, že skutečná situace je o něčem jiném. Děkujeme, že jsi nám to vysvětlil, dodnes jsme to nevěděli.
Snažíš se ve svém příspěvku působit jak profík co se naučil věci o kterých my ostatní nemáme ani tušení a my jsme nepochopili tvé dobré úmysly a útočíme na tebe jenom proto, že máš odlišný názor. Sorry jsi velmi nevěrohodný, potkávám se s profíky dost často a nikdo z nich takové řeči jako ty nevede. S profíky, kteří se nedělají tajemnými a o nichž vím, že opravdu něco znají. Toť vše tajemný záhadný profesionální pane Clusoe. Za mě pozitivně hodnotím především to, že s virtuálním předáváním tvých cenných zkušeností končíš, my pitomci si je fakt nezasloužíme a třeba jednou fakt pochopíme, že si to s námi myslel dobře.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#25 » ned 17. zář 2017, 13:58

Jestli máš zbytečně velkej rozpočet, tak je .40SW krapet lepší volba. A to i když budeš se růžovým panterem po boku natahovat krochnu v kyblíku s vodou :D



Smil
Příspěvky: 3

Příspěvek#26 » pon 3. pro 2018, 22:02

Ahoj na vlákně
Ráže .40 SW mně zajímala od samého začátku, co mám zbrojní průkaz.
Taková láska na první pohled. Takže moje první pistole byla v této
ráži. Mám ji dva roky a od samého začátku mohu říci, že mně jako
začátečníka velmi překvapila. Měl jsem samozřejmě obavy, když jsem
šel prvně na střelnici. Ale teď jsem rád že ji mám. Pistole se chová
velmi kultivovaně. Zpětný ráz je příjemné, pružné zhoupnutí.
Žádný kopanec do zápěstí. I zvukový efekt není tak hrozný, samozřejmě
na sluchátka to je. Střílím SB 180gr. kupované. Cena je samozřejmě
vyšší než u 9mm, ale je to koníček jako každý jiný a pro koníčka
člověk něco oželí. Když nestřílím 10.000 ran ročně.
I když nejsem žádný čarostřelec, všechny rány jsou spolehlivě v terči.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#27 » úte 4. pro 2018, 07:46

Tahle debata nema smysl. Sluchátka pouzivam i pro malorazku!

Mám Tanfoglio v .45 ACP a taky muzu rict (rikam), ze se pri strelbe chova "kultivovane". O proti WP99 v 9mm co mám mene kope. Ale to je celkovou hmotnosti zbrane. Tot asi jedinna vyhoda.

Jinak je to tezky, zasobnik jen na 8, drahy stílení.

Neresim, ze 150 kolovej chlap ji unese, v "přestřelce" mi staci 2-3 rany a milionar neresi cenu streliva. Muzu vymyslet milion argumentu pro a proti. Vse je na konkretnich preferencich a moznostech cloveka. Neexistuje nejlepsi reseni.

Nicmene proste 9mm je nejpouzivanejsi. no.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#28 » úte 4. pro 2018, 09:53

Sorry za OT, ale: Argumenty a příspěvky od účastníka "Clusoe" mi připadají, jakoby to byl duplicitní KNOP, který má v tuto dobu ban na 2 týdny.
A k tématu: volba ráže je každého věc. 9mm prostřelí chlapa stejně lehce jako .40 SW, když je to FMJ.
A nosit něco jiného než s čím trénuju (alespoň občas) a ještě k tomu nadrcnuté, je možná cesta na Mírov.
Já jsem taky pošilhával po větším kalibru, ale nakonec zvítězila ekonomika, protože za 10 měsíců jsem "stihl" vystřílet 6000 nábojů. A to už je dost velký rozdíl v nákladech, když zrovna nejsem milionář, miliardář apod.

Uživatelský avatar
sserpx
Příspěvky: 12

Příspěvek#29 » úte 4. pro 2018, 11:33

Prispevek od ucastnika "Clusoe" je stary jak Metuzalem cili podezreni na chudaka Knopa je pravdepodobne liche ;)



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#30 » pon 18. led 2021, 19:55

Jen trochu oživím téma,pořád se zmiňuje cena střeliva.Že čtyřicítka je dražší než devítka,to je samozřejmě pravda.Platí to ale jen do té chvíle než začnete přebíjet,potom je cena u obou ráží podobná.Čtyřicítka je na nošení o něco lepší (každopádně od vás letí větší a těžší projektil).Vlastním čtyřicítku i devítku,nosím většinou čtyřicítku a 9 mm taky někdy.Ale prostě 40 na mě působí jako o kousek vhodnější ráže na sebeobranu.Ale pokud se z jakéhokoliv důvodu nechcete pouštět do přebíjení tak si koupit pistoli v této ráži je nesmysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů