Dlouhodobá konzervace zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#31 » čtv 2. kvě 2019, 19:31

No jo, ale co dřevo ?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#32 » pát 10. kvě 2019, 13:16

Nejvíc tedy prý vydrží ozářené dřevo. Ještě nedávno jsem slyšel, že se takto chránil restaurovaný nábytek před hmyzem a plísněmi či houbami.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#33 » pát 10. kvě 2019, 14:16

Myslím, že otázka byla míněna spíše jak ponoření do sudu s naftou (olejem) zvládne pažbení. Nepletu se?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#34 » pát 10. kvě 2019, 14:17

S tím ozářením je to jinak. Věci napadené breberkama se z muzea vozívaly na ozáření kobaltem 60. Tím se brebery spolehlivě zabily, ale dřevo zůstalo netknuté a neradioaktivní. Pak se to muselo normálně konzervovat.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#35 » pát 10. kvě 2019, 14:20

Souhlas. Ozáření má za úkol zlikvidovat živý breberky uvnitř dřeva, aniž by bylo nutné nějaká radikální chemická lázeň, která by současně dřevo mohla poškodit. Konzervační účinky to mít nebude.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#36 » pát 10. kvě 2019, 14:26

Aha. Sorry - laik. Ale jak se třeba skladoval / konzervoval Mosin? Dřevo a kov společně dává smysl pro pozdější použití, ale rozdílnost konzervačních látek pro dřevo vs. kov zase mluví pro rozmontovaný stav. Ale potom zase kdy se sejde správná pažba se správným železem?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#37 » pát 10. kvě 2019, 15:04

Napadá mě jenom inspirace sovětskýma nábojovýma bednama. Napatlané konzervačním tukem zapájet vzduchotěsně do bedny z mědi, zinku, nebo olova profouknuté odvlhčeným dusíkem. A bednu samotnou třeba zamotat hadrama a zalít asfaltem do větší bedny, skruže, nebo něčeho takového, co to celé ochrání mechanicky.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#38 » stř 15. kvě 2019, 10:33

aToM : tak tohle vypadá jako řešení, kam si potom schovat ztracené zbraně, až nás EUkomunisti (pardon - Eurokomisaři) odzbrojí. Jen abych potom takovou zakopanou bednu nehledal 10 let, kde jsem ji zakopal. Bratr mého dědy byl náčelníkem ostravské kriminálky před válkou. A trěsně před okupací dovezl k mému dědovi své zbraně, protože věděl, že si pro něj přijde Gestapo. Děda ty zbraně někam v bedně zakopal. A nikdo je už nikdy nenašel. Po válce je zkoušeli najít, ale jak se rozoraly meze, tak se ztratila orientace ve vzdálenostech a "místopisu" polností...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#39 » stř 15. kvě 2019, 11:11

Možná ještě lepší zavařit do velké PE trubky (plyn, voda). To vydrží i přejetí bagrem a těsní.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#40 » pát 26. čer 2020, 13:56

Zeptán se:
Indian píše: Jen abych potom takovou zakopanou bednu nehledal 10 let, kde jsem ji zakopal. Bratr mého dědy byl náčelníkem ostravské kriminálky před válkou. A trěsně před okupací dovezl k mému dědovi své zbraně, protože věděl, že si pro něj přijde Gestapo. Děda ty zbraně někam v bedně zakopal. A nikdo je už nikdy nenašel. Po válce je zkoušeli najít, ale jak se rozoraly meze, tak se ztratila orientace ve vzdálenostech a "místopisu" polností...

Nevíte někdo (pokud možno ze zkušeností) jak hluboko do země dosáhnou kvalitní detektory kovů?
Edit: jsem se uklep a poslal to zpět do tohohle vlákna (prosím případně přesunout na správné, lepší místo).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#41 » pát 26. čer 2020, 14:21

jezekif : To se nedá říci tak snadno a obecně. Záleží na mnoha prvcích. Jak velký je hledaný předmět, jak kvalitní je detektor, jaké je prostředí z hlediska složby okolní horniny či zeminy, jak je toto prostředí kontaminováno dalšími kovy, z jakého materiálu je hledaný předmět, jak vypadá terén z hlediska jeho zvlnění a porostu. A to jsem určitě ještě něco zapoměl.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#42 » pát 26. čer 2020, 14:25

jezekif: udelej vrt jako na studnu... 80m, tam to dej, zahrab, vysad nad tim strom a par okolo nebo to udelej v lese a mas po starostech ...



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#43 » stř 31. bře 2021, 21:14

Lidi, já už bych tu dlouhodobou konzervaci ukončil až bych brečel :-)
Sorry za OT, klíďo mi to smažte mě už je to buřt :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů