Compact / subcompact pro malé ruce

Co jinam nepatří...


Zoomprojekt
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pát 6. dub 2018, 15:26

Zdravím, rád bych koupil pistoli přítelkyni k narozeninám, řeším ale, že má opravdu malé ruce. Chodíme střílet s mojí služební CZ 75 D compact a má celkem problém dosáhnout prstem na spoušť tak, jak by měla, musí při tom vytáčet zápěstí aby na ni dosáhla a sami si pak dokážete představit, jak to na terči vypadá. Měla jednou v ruce Glocka 43 a ten se jí držel dobře, ale nového se mi kupovat nechce a z druhé ruky jich moc není, přemýšlel jsem nad nějakou CZ, jako člen bezpečnostního sboru mám u zbrojovky slušnou slevu a zaujala mě u nic p-07 nebo p 10 C, obě můžu koupit za pěkný peníze, mám ale obavu z velikosti, koukal jsem i na CZ 2075 remi, ta by se jí ale asi moc nelíbila, celkově jsem zjistil, že by se jí líbilo něco jako je právě glock 43, než ji ale oznamim co dostane, chtěl bych pro ni mít nějaké alternativy ať můžu hledání nějakeho konkrétního typu urychlit. Za každý tip co s ní na konec vybrat budu rád.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#2 » pát 6. dub 2018, 15:34

A to bude na občasné střílení, nebo i jako nošená obranná zbraň?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#3 » pát 6. dub 2018, 16:28

Glock 43 má jednorady zásobník a je užší okolo 1". Běžně pistole mají necelý 1,5". Potřebuješ single stack. Konkurence jednorade single stack slim pistole v ráži 9 luger : Springfield xd-s, Walther pps, Walther pps m2, Smith wesson mp9 shield ( dnes již ve verzi m2) , ruger lc9něco (nedoporučuji, výrazně více kope).

Za mě doporučuji xd-s (mám, má dlaňovou pojistku). Popř. shield, pps m2 (vysoká cena)



Zoomprojekt
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pát 6. dub 2018, 16:54

Slezman:
Určitě časem na běžný nošení nebo bych aspoň byl rád, kdyby ji nosila.

Audis:
Dík za tip co koupit, cenově je to ale všechno stejně nebo dost podobně jako glock a řekl bych že některé kousky jen tak sehnat z druhé ruky nepůjdou, doufal jsem, že seženu něco kolem 12 použité, - P07 můžu třeba za ty peníze koupit novou, ale to, že jsi napsal, že to jsou převážně jednořadé zásobníky, mi vůbec nedošlo, to je samo o sobě dost velká pomůcka, kam zhruba koukat.



Peso
Příspěvky: 28

Příspěvek#5 » pát 6. dub 2018, 17:12

Je potřeba vyzkoušet co jí sedne do ruky, já sám jsem byl přesvědčen že to bude Xds ale nakonec jsem skončil u PPS M2.



Zoomprojekt
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » pát 6. dub 2018, 17:45

No je celkem problém s tím "co jí padne do ruky", v našem 50ti tisícovém městě je jeden obchod se zbraněmi a tam toho tolik zase nemá, spíš skoro nic bych spíš řekl, takže něco vyzkoušet je celkem problém. Musím ji vytipovat pár kousků a za nima prostě někam zajet, ale zas taky musím koukat na cenu, je pro mě rozdíl dát 12 nebo dát 16 když to platím ze své kapsy a sám

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#7 » pát 6. dub 2018, 17:56

Mnoo tohle je fakt složité. Nechce to uspěchat. Udělejte si cestu do Prahy a projdete si pár shopu. CZUB u hlavaku, pak treba Kentaur v Dejvicich, mozna Lira v motole, kde maji skoro vsechno od Walthera i par GLocku. Brymova ma taky dost. A osahavat osahavat. :)

Pro holky treba tohle ? :) https://www.alfatactical.cz/pistole-sam ... uzova.html



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » pát 6. dub 2018, 18:02

Pokud je důležitá cena, mohl by jako první zbraň přicházet do úvahy Walther PK380, ale tam bohužel už díky ceně je skok v kvalitě. Taky je na malou ruku zbytečně vysoký a tím pádem na ženském těle hůře nositelný. Přesto je ženami v zahraničí dost oblíben.
Na to nošení jsem se ptal, jestli by se třeba nechytla nějaká starší celokovová stylová pistolka, jako je PPK 7.65, ale není to na časté střílení zase.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#9 » pát 6. dub 2018, 18:07

Nedávno jsem viděl bazar pps m2 za 15, 5 (nový 18), zánovní xd-s za 11 (nový 14,5). ceny single stack použité jsou holt takové a nabídka je holt velmi slabá.
Naposledy upravil(a) audis dne pát 6. dub 2018, 18:28, celkem upraveno 1 x.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#10 » pát 6. dub 2018, 18:26

Já osobně bych zavřel oči, vytáhl těch 16 a přítelkyni koupil toho nového G43, přece jen se jí zalíbila, a upřímně, já kdybych volil teď, koupil bych si ji taky jako jedinou zbraň, se kterou se dá ještě pohodlně zastřílet a nosit ji je paráda.



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#11 » pát 6. dub 2018, 18:30

zakladateli, poradím to, co asi nebudeš chtít slyšet.

Jestli přítelkyni nevadí zpětný ráz u G43, G43 jí sedla, baví jí s ní střílet a i "esteticky vyhovuje", nehledej další a další varianty - vybráno už máš (máte). Na nošení ideál.

Když vyloučím malorážky anebo značku CZ, na kterou máš slevu, budeš se finančně pohybovat plus mínus stejně.

OT: Předpokládám, že svojí finanční situaci ve vztahu znáte a že přítelkyně ví, co si můžeš/nemůžeš/ dovolit.
Doma situace, kdy jde o finančně náročnější dárek, řešíme nechutně pragmaticky tak, že si oslavenec na dárek přispěje ze svého...a nikdo se nezlobí, neuráží, funguje to. Známe plus mínus svoje příjmy a tak dokážeme odhadnout, co už je event. finančně přes čáru.
Jde o cíl a tím je, že dárek je to opravdu to pravé ořechové, co si člověk přál.
Když si vyberu perlový náušnice, ukážu je příteli ... a těším se na ně a pak bych měla otevřít krabičku a v ní by byly úplně jiné, protože byly zrovna levnější.... tak bych opravdu nejásala.

Tvoje přítelkyni nadchl G43, tak ať nemá v krabici malorážkovou 1911 - oni ti tu už pánové vysvětlí, že si musíš střílející květinu pečlivě pěstovat a zalévat :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#12 » pát 6. dub 2018, 18:33

Ja střílel ze všech single stack pistolí jak píšu prve a glock je u mě na pátém místě. Vystřel si z jiných a poznáš lepší komfort střelby, úchop, ovládání ovládací prvky.
Naposledy upravil(a) audis dne pát 6. dub 2018, 18:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#13 » pát 6. dub 2018, 18:38

Zkus si někde vystřelit z Walthera CCP. Pro ženskou ideální . Úzký, velmi příjemná střelba ,díky pneumatickému tlumení závěru. Jediný minus je horší rozborka.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#14 » pát 6. dub 2018, 18:46

Walther ccp má úzký jen zásobník. Závěr a pažba jsou široké skoro jako double stack nepochopitelně. Takže z důvodu velikosti postrádá smysl. Menší zpětný ráz výrobce slibuje z důvodu nepatrně jiné konstrukce a měla by to být znatelně pravda.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#15 » pát 6. dub 2018, 18:59

Sám mám celkem malý ruce a tak jsem si CCP asi před 2 měsíci mírně jetý koupil (12 000Kč). Ten zpětný ráz je opravdu poznat. Ale i do mé ruky byla malá. Tak jsem jí obratem prodal. Pro holku opravdu dobrý.
Ta konstrukce není nepatrně jiná. Pistole má pevnou hlaveň a závěr je bržděn plyny v pístku pod hlavní. Proto jde i natahovat celkem velmi dobře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů