Compact / subcompact pro malé ruce

Co jinam nepatří...


Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#46 » úte 10. dub 2018, 10:27

Co třeba ZVI Kevin v 9mm Br. (Makarov by asi hodně kopal). Jedna z nejmenších pistolek vůbec, DAO režim (obdobná jednoduchost jako revolver), váha cca 400 g, kapacita 6+1, do 10 m velmi přesná, extrémně spolehlivá. Sice je "ošklivá", ale na EDC a CCW ideální a extrémně dobře schovatelná (s vhodným pouzdrem) - zvlášť pro malou ženskou. Pokud by dělal problém úchop, dá se sehnat prodlužovací botka na zásobník.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#47 » úte 10. dub 2018, 11:21

Jsem mrkl na web a ten SIG P365 mi připadá jako vážný konkurent G43.
Ovšem nedávno jsem narazil na SCCY CPX 1 nebo CPX 2. Prodává se i u nás za ceny cca 11 tisíc.
Vyrábí se v USA.
Rozměry konkuruje oběma zmíněným pistolím. Cenou tedy určitě. Nevím jak kvalitou. Ale zase ta cena. Na zbraň, co je dobrá k natrénování a potom hlavně nošení to není špatný peníz, si myslím.
Někdy si ji musím zajít osahat. Mají ji snad v STV ARMS.
https://loadoutroom.com/45708/sig-sauer ... e-matters/
https://www.sccy.com/product/cpx-2-tt-9mm/

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » úte 10. dub 2018, 14:00

Vážení, nezlobte se, ale 4 z 5 příspěvků jsou mimo... i když nejasné zadání k tomu nutně vybízí:

- "jak to na terči vypadá" - v první řadě je třeba poctivě ověřit, že s jinou pistolí (jednořaďák) to vypadá lépe (osobně si totiž myslím, že špatná ergonomie na tom má malý podíl, ale křišťálovou kouli nemám)
- "G43 se dobře držela" - hlavně musí být lepší výsledek
- "chtěl bych, aby nosila" - řada lidí má "velkou na střílení" a "malou na nošení", z malé je nebaví střílet víc, než pár krabek ročně, protože se s tím prostě víc nadřou (a tuplem to platí pro různé Keviny a superminiatury). Kdyby nenosila a střílela z ní nerada...
- "sleva v CZUB" - momentálně ti nemají co nabídnout. O Rami si něco pohledej, ale mám za to, že s ní moc spokojenost není. Slevu může dostat i člen LEX u partnerů, policajti v zeleném sportu - dovozce XD(S).
- cenový limit - spočítej si náklady na střelbu v nejbližších letech, pořizovací cena pistole 12 nebo 16 jsou fakt drobné...

Možný postup:
- ověřit, že s menší pažbičkou se dostaví lepší výsledky - podle toho řešit jinou zbraň nebo pro začátek jiného trenéra (k cizímu je větší respekt)
V případě nákupu kvůli ergonomi:
- pokud prcek, tak v zásadě podobných je více, G43, XDS, MP Shield, Valther PPS, vyzkoušet, že pistoli zvládá a standardní tréningová porce (třeba 200 patron) je zábava, ne opruz. Váhu na nošení neřeš, do kapsy se nehodí žádná z nich a na opasku rozhoduje spíš rozměr a na střelbu je váha plus.
- pokud velká, tak bohužel moc výběr není: 1911 vyjma Norka bude drahá (snad ještě jetý nějaký Taurus nebo Armscor, předpokládám, že budeš chtít Luger). Různé ty jednořadé Astry, Stary apod jsou staré krámy, které neuspokojí třeba esteticky ;-) Walther CCP (či jak se to jmenuje) sice vypadá zajímavě, ale vím o jednom notoricky nespolehlivém.
- PPK, Makarov... malé, retro, drahé patrony...

Na vyzkoušení je tu domlouvací vlákno "chtěl bych si vystřelit", třeba někdo půjčí (kdybys napsal rámcově lokalitu, třeba bys měl nabídku už teď). Případně najít střelnici s vhodným sortimentem. Nějaké předváděčky nevím, jestli tam není moc lidí a málo času.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#49 » úte 10. dub 2018, 14:47

@ ptakopysk (ladaj) :) napsal jsi to rozumně

Držel jsem v ruce velkou část singlestack EDC pistoli a nakonec vybral G.
Některé kusy tenkrát nebyly k dispozici, ale dnes bych se asi rozhodl stejně.
Jedním z důvodů pro mne by pořád byla předpokládaná výdrž po několika tisících ran.
Vsadil bych se, že málokterý z prcků přežije VKUSE nástřel, který mám ze svého G43.

Na dámské ruce to asi není, ale já jsem chodíval trénovat 200ks běžně. Dnes si dám 50/100 před tréninkem s větší.

Je pravda, že tlapky byly po 200ce občas lehce cítit.
Bral jsem to jako folklór a za jistotu, že s EDC zbraní dovedu alespoň elementárne zacházet, to stálo.
Jsem zvědavý, jak se bude střílet ze SIG 365. Je možné, že G43, po důkladném zastrileni, v budoucnu vyměním právě za SIGa.

Jo a ruce mám z těch menších, žádné lopaty se nekonají... :D



Zoomprojekt
Příspěvky: 4

Příspěvek#50 » stř 11. dub 2018, 05:00

Psali jste zajímavé příspěvky. Trochu jsem pátral a udělal si nějaký názor jak na G43 tak na další subcompacty. Určitě chci střelivo 9x19.

Ladaj:
Něco k tvému příspěvků, za který určitě děkuju. Co se týká úchopu přítelkyně, má opravdu malou ruku a moje zbraň je na ní velká, nejsem žádnej profi střelec, ale "nějakým" výcvikem jsem prošel a myslím, že dokážu posoudit, kde je problém při špatných střeleckých výsledcích a když při pevném uchopení zbraně skoro na spoušť nedosáhne, těžko může trénovat nějaké strhávání když už samotný úchop umožňující střelbu je špatný.

Ohledně výběru zbraně jsem nyní trochu skeptický k subcompactům, nejsem si jistý, zda by ji větší zpětný ráz nevadil, spíše ano a to by mohlo mít negativní vliv na chuť trénovat a zlepšovat se. Začal jsem uvažovat že ji navrhnu nějaký compact s plastovým rámem, nejspíše Glock /CZ, s těmi mám dobré zkušenosti, vlastně jako "patriotovi" se mi zamlouvá cz p 10 c, pro ženu ale možná trochu nevhodná zbraň, mě by se ale líbila :D , nic méně na tom nezáleží, spíše mi jde o to, že pro střelbu samotnou bude compact nejspíše pohodlnější, mě to ale jen moje domněnka založená na recenzích a nějakých diskuzních příspěvcích. Zatím mám plán takový, že se zajedeme podívat na nějaké ty compacty (zkusím ji dát do ruky i p 10 c, ale z toho asi nic nebude :D ) a pokud by byl úchop i tak nepohodlný, koukli by jsme po něčem ze subcompactů s ráží 9x19, které jste tady navrhovali.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#51 » stř 11. dub 2018, 07:24

Je třeba si uvědomit, že pro střelbu (zpětný ráz, přesnost) je nejlepší velká zbraň s hlavní ideální nad 5". Pro nošení nejmenší. Jakýkoliv kompromis má nevýhody obou, s jedinou výhodou (jedna zbraň která střílí). S velkou a střední nošení bude trápení. S malou střelba zpětný ráz nebude komfortní a přesnost menší, než by mohla být. Ano, i s malou lze si trénovat a pálit a těšit se ze zásahů v terci o něco drobně horší než s velkou. . Je třeba si určit priority.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#52 » stř 11. dub 2018, 07:56

A váhu priorit (co se bude poměrově dělat jak často. (nosit občas, nosit furt, nosit v kabelce, nosit na stehnu, střílet občas, střílet furt)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#53 » stř 11. dub 2018, 19:14

Audis, kompromis mam a jsem spokojen :-) s velkym phantomem nemam nijak lepsi, resp s compactem nijak horsi vysledky



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#54 » sob 26. říj 2019, 20:58

A jak na toto vidíte KAHR PM9? Je moc velký problém se servisováním?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#55 » pon 11. črc 2022, 08:50

Ahojky, jdu sem i kdyz je to vlastne opacnej dotaz :)

Kamarad má "normální" ruce, ale delsi prsty. Má G19, ale prst na sposuti musi hodne trčit do strany a i uchop slabou rukou mu blble seda na pazbicku. Taky si nepekne odirá bor prostrednicku o spodek luciku.

Takze by potreboval pistoli co ma vetsi pazbicku. Zkusel jsem mu davat do ruky W P99 s nejvetsim hrbetem a to uz docela šlo.

Chce pistoli pro skryté nosení, tj. nejaky plastak, compact, v 9mm, ale proste s velkou ruckou. Něco dostupného. Máte nějaké tipy?


Ev. jestli se treba i na G, nedelaji nejaké "nastavce", rozsirujici gripy, nebo tak neco?

díky



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#56 » pon 11. črc 2022, 09:01

Pokud neni vylozene estet tak bych asi zkusil vybrat zbran a tu rucku proste omotal hokejovou paskou (pripadne necim vylozene na zbrane, jako goon tape), nez mu to sedne.

Cerstve muzu rict, ze treba GP Q1 s nejdelsim hrbetem by mohla vyhovovat, prijde mi to uz fakt dost dlouhy.

Vylozene na Glock se 100% neco prodava. Nepamatuju si uz jmena, ale videl jsem to ve videich (extra bobri ocas + delka). Mimo tenhle plastovy nastavec to uricte zvetsi trochu i ty gumove hogue navleky https://glockshop.cz/gripy-a-navleky/10 ... 43x48.html

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#57 » pon 11. črc 2022, 18:16

Blacky píše:...Kamarad má "normální" ruce, ale delsi prsty. Má G19, ale prst na sposuti musi hodne trčit do strany a i uchop slabou rukou mu blble seda na pazbicku. Taky si nepekne odirá bor prostrednicku o spodek luciku...

Jestli má Gen 4 a výše, tak by měl mít ke zbrani originální backstraps - ty nejtlustší (s extra bobřákem) udělají pažbičku dost tlustou i pro dlouhé prsty, IMHO...

30820_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#58 » pon 11. črc 2022, 19:29

Bohuzel ma G3. Takze pesek :)



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#59 » pon 11. črc 2022, 20:53

Kdysi jsem viděl video, kde ukazovali výrobu "návleku" z uřízlého kusu cykloduše pro lepší grip. To by mohlo pažbičlu vhodně ztlustit. Takový Talon Extra :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů