Compact / subcompact pro malé ruce

Co jinam nepatří...


kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#31 » pon 9. dub 2018, 11:41

Zoomprojekt píše:...má opravdu malé ruce...

Můžeš nějak upřesnit ty "malé ruce"? Žena má skoro dětskou a double stack FS/Compact není problém... Je ale pravda, že DA už pro ni není pohodlný (to by chtělo už něco s výměnnýma gripama a dat tam ty nejmenší)
Jinak co P30(nebo SK) nebo SFP9 a zkusit nejmenší gripy?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#32 » pon 9. dub 2018, 11:49

Myslím, že indian to nemyslí tak, abys to nedělal, ale abys na tom v žádném případě nespoléhal. Já vždy nosím náboj v komoře, ale i tak, když zbraň vybíjím, vždycky kontroluju prázdnou komoru aspoň 3x, že tam není nic a ideálně ještě prestem. Ne, že bych ji teď vybíjel často. To stejné, i když nějakou zbraň beru do ruky nebo z trezoru. Prostě jistota je kulomet a u zbraně na nošení by to mělo platit 2x tolik. Proto beru tady ty pojistky spíš jako nevýhodu, protože hodně lidí má tendenci na ně spoléhat a pak dělají chyby. Kamarádovi se v USA postřelil příbuzný, protože měl přece tu 1911 zajištěnou a tak hrábl na spoušť... Měl štěstí v neštěstí, protože stehno střelu zabrzdilo natolik, že mu to nerozmašírovalo koleno. Samozřejmě SA 1911 se jinak než s pojistkou nosit nedá (s nábojem v komoře), ale stejně musí být člověk opatrný.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#33 » pon 9. dub 2018, 12:04




zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#34 » pon 9. dub 2018, 14:04

matkoo: tyhle pistole sou super, jednu mam i kdyz je to jen HS-9, ale mrkni na tu váhu 670gramů bez plnýho zásobníku. To bych řekl že je na holku dost. Osobně bych to viděl pro holku tak do 600g nadrcnutá, pak už je to přítěž- ale je to jen osobní názor podle toho co se dozvídám doma :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#35 » pon 9. dub 2018, 14:09

Pro výběr zbraně pro malé ruce je třeba si nějaké vyhlédnout a na střelnici vypůjčit a vyzkoušet. Předpokládám použití moderní zbraně, přítelkyni bych nenechal nějakou historickou věc, co může ale nemusí být v dobrém stavu. A u moderní zbraně lepší než počítat výstřely je taktické přebití před vyprázdněním zásobníku...



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#36 » pon 9. dub 2018, 14:26

Ono je to hodně individuální, taky jsem si myslel jak mám malý ruce, ale jednořadé XDS mi připadalo příliš placaté, Walther PP byl akorát, SIG P225 taky, jakékoliv Glocky tak na půl ale kdo ví kam to posunou hřbety. G43 bych osobně slečnám moc necpal, kroutí se to v ruce dost nepříjěmě, sám bych to nechtěl.
Já bych zkusil Revolver Ruger LCR, nemám žel osobní zkušenost, ale je chválený, dokonce i ženami vybíraný, jednoduché ovládání. Pravda jen 5 ran dražšího .38 Special, ale je spousta lidí co čichá ke kytkám ze spod kvůli téhle ráži.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#37 » pon 9. dub 2018, 15:02

Ano g43 se kroutí v ruce. Střílel sem. Pro to u mě na 4. Místě.

Lcr střílel jsem pár ran, komfortní střelba. Myslel jsem, že Dao a revolver bude hrůza oproti pistoli, ale bylo to v pohodě jako pistole. Dále Zpětný ráz menší než malé pistole 9 luger, ale to je odpovídající slabší ráži.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#38 » pon 9. dub 2018, 17:13

Zkoušeli jste do té G43 subsoniky? Já střílím na závodech svoje přebíjenky, slabé jak čajíček, a nijak moc to nekope. Na nošení tam mám právě subsoniky.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#39 » pon 9. dub 2018, 19:34

Já mám malé ruce (Na chlapa určitĕ). Mám SFP9 s nejmenším hřbetem a středními střenkami. Velmi dobře se mi střílelo taky s Waltherem PPS M2 a taky s HK P30 SK. Teď se chystám na předvádĕčku HK do Triggeru v Brnĕ. Chci si vyzkoušet SFP9 SK. Ta by mohla sedĕt í té vaší přítelkyni.
Jo a subsonicy 9g 140 grs by taky pomohly k lepšímu komfortu střelby.
Hecklery mají navíc jednu vlastnost. Když zapomenete náboj v komoře, při rozborce to nevystřelí. Díky konstrukci zbranĕ. Při rozborce se nemačká spoušť.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#40 » pon 9. dub 2018, 21:36

@g43 a kroucení se v ruce - stačí to správně uchopit a přiměřeně držet - zbraň se ani nehne a vetsi popry jdou na 50m :)

Pro dámu bez stisku Helenky Fibingerove by mohla být vhodnější G42 - střílí výrazně kultivovaneji.

@zulda subsonic jsem v g43 zkoušel, ale nosit by mě to nenapadlo. Z principu je subsonic pro EDC nevhodný druh náboje.

@vsichni - malá zbraň, slušná kapacita (10+1) a snad brzký debut na místním trhu - Sig365. Už jej zrecenzoval i Hickock45

@revolvery - no mají svou historii a rozhodně fungují, ale na EDC jsou dnes i vhodnější zbraně. Ikdyz nový Kimber v .357 ;) To by ale rozhodně nebylo na komfortní střelbu pro dámu! :)



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#41 » pon 9. dub 2018, 22:24




matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#42 » pon 9. dub 2018, 22:27




Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#43 » úte 10. dub 2018, 07:13

radim78 píše:@zulda subsonic jsem v g43 zkoušel, ale nosit by mě to nenapadlo. Z principu je subsonic pro EDC nevhodný druh náboje.


Proč je nevhodný?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#44 » úte 10. dub 2018, 07:15

radim78: Jako jo asi si na ten glock jde částečně zvyknout dost lidí mi říkalo ať si ji koupím jako první zbraň taky, ale jako primární zbraň bych to nechtěl. Prvně jsem z toho střílel subsonicy a stejně mě to překvapilo. A zase takový rozdíl oproti 115 to nebyl.

Výhoda revolveru pro obranu je právě ta jednoduchost. (tím nechci žádné dámy podceňovat, ale platí to obecně) Namířím a zmáčknu. Nic víc. Při ne příliš pravděpodobné variantě selhače, zmáčknu ještě jednou.
Ano .38 Special už je obstarožní ráže ale v dnešní laboraci a případně +P je pořád schopná z krátkého revolveru má větší výkon než .380 ale pravda míň než 9 Luger.

.357 v malým revolveru je možný, sám bych to chtěl ale v něčem těžkém jako je Ruger G100, což je ale zase o to macatější a větší. A hlavně .357 má kouzlo hlavně tehdy když jsou v tom JHP, což zatím bohužel nejde nebo je na hraně.
LCR se už dělá i v 357 a i s kohoutem. 357 bych v LCR asi nechtěl o tom kohoutu by uvažoval, má to svoje pro a proti.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#45 » úte 10. dub 2018, 07:17

Subsonik :
Malá rychlost > malá labilita střely v cíli, žádná deformace (pokud u pistolove ráže lze s něčím takovým u střel Sp uvazovat) , = proletí skrz. Beranidlo se valí a nic ho nezastaví. Podle mého batoleciho názoru je nejvhodnější nejlehčí střela ne Fmj, co zákon dovolí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů