Začátky Začátečníka v Karlových Varech

Black Powder a vše co k tomu patří


Cipok76
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » úte 8. led 2019, 00:07

Dobrý večer...
Hned z kraje se omlouvám... Ale musím upustit trochu z té své frustrace, že nemám s kým mluvit o předovkách...
Jsem ten kdo ještě doma žádnou flintu nemá, ale myslím na to... hodně let, toto letí :)

Vztah ke zbraním a základy mám od strýce. Byl to myslivec ing. a vlastnil několik brokových a kulových zbraní, různých ráží. Taky James F. Cooper se na mě podepsal a vůbec knižní edice KOD... Základy bezpečného ovládání zbraně díky rodině mám nějak zafixované.

ZP a jeho pořízení... no v podstatě se tomu nebráním. Dokážu pochopit majitele střelnice že se dívá na člověka se střelnou zbraní bez zbrojního průkazu s obavami. Zvláště když ho nezná. Ale to je jiná... Ale teď nevím jestli mě bude opravdu bavit se věnovat střelbě. Chtěl bych si pořídit perkusní flintu a potřebuji si začít dělat v tom svém chaosu jasno. Nastudoval jsem si co se do mě za omezeně krátkou dobu vešlo a tím si způsobil vítr v hlavě. Děkuji za odpovědi.

1. Jsem z Karlových Varů. Víte prosím o střelnici pro předovky v okolí Varů? Bylo by možné za někým z vás z Varů a okolí zajít? Potkat se třeba někde na střelnici?

2. Flinta. Nebudu popisovat čím jsem si prošel... Původně jsem myslel in-line, cal. 50...
Už tak nemyslím...
Myslím na: INVESTARM Hawken 180 cal. 45., perkusní zámek. Máte někdo s touto zbraní zkušenosti? Chci střílet hlavně kuličku s flastrem, nebo do drážek. Chci trefit A4 na 100m... jednou :) Chci si také vyzkoušet Volunteer, REAL... Chtěl bych se i podívat na nějaké závody a vystřelit si, ale ambice nemám, jde mi hlavně o setkání s dalšími lidmi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2 » úte 8. led 2019, 11:24

Speciální střelnici na předovky nutně nepotřebuješ. Můžeš chodit tam, kam chodí lidé s bezdýmým prachem. Už jsem pár takových černo prachých návštěvníků viděl.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#3 » úte 8. led 2019, 12:54

Černoprachu se nevěnuji, ale jak to je se s střelbou z těchto zbraní (kategorie D) mino střelnice? Vzduchovky, větrovky jsou D, kuličkovky a expanz také. Vycházím z této citace:

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by střelbou mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, není-li na takovém místě určen pro střelbu bezpečný prostor, zajištěn dohled odpovědné osoby nebo není-li takové místo viditelně označeno jako místo, kde probíhá střelba a na kterém je střelba umožněna pouze s vhodnými ochrannými pomůckami.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#4 » úte 8. led 2019, 14:29

Zbrane na čierny prach patria pod § 7 písm. b), takže sa na ne táto výnimka nevzťahuje. Strieľať sa z nich teda smie iba na strelnici.
Ale to už sme potenciálne OT.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#5 » úte 8. led 2019, 14:51

Perkus v CR jen na strelnici (vyjimka kulturni a pod. akce kde se nevStreluje strela...)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#6 » úte 8. led 2019, 14:52

Ok, díky, nebyl jsem si jistý.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#7 » pát 11. led 2019, 08:55

Odpovím na 2)
Prošli mi rukama 3 pušky od Investarmu.
2x Hawken 120A .45 a 50. a Hawken 160 .50
Ty 120A v ráži .45 je stejný, který chceš jen s patchboxem a napínáčkem - zkus zvážit, jestli se ti ta trocha mosazi navíc nelíbí a napínáček se k přesné střelbě taky hodí :)
Ta 45tka střílela dobře se sférickou střelou .454 nabíjenou na ucpávku. Na flastr jsem z toho nestřílel, ale dovedu si představit, že to půjde dobře. Vzhledem ke stoupání 1:48 to půjde zkusit i s realem apod.
Stejné stoupání měla i 120A v ráži .50. Tu má kamarád, střílí na flastr střelu .495 na 45 grainů prachu a je spokojený. Asi by se nechala vypiplat lepší laborace, ale začíná a tohle jsem mu poradil, jelikož mě to funguje a má se od čeho odpíchnout
Můj Hawken 160 v ráži 50 má stoupání 1:60 takže jinou než sférickou střelu rozumně neustabilizuji. Střílím na flastr, jak jsem psal 45 grainů prachu a sférická střela .495. Flastr mažu v hovězím loji se včelím voskem. Ladil jsem navážku od 20 grainů, kdy kule skončila pár metrů před hlavní až po 90 grainů. S těmi 45 grainy to na 50 m střílí na flek (devítka v mezinárodním pistoláku), když to opřu :-D
Se všemi puškami trefíš na 100m A4 bez větších problémů, pokud budeš dobře mazat. Nezaznamenal jsem že by byly nějaké obrovské rozdíly v přesnosti u různých navážek, ale nejpřesnější si brzy určitě najdeš.
Opravdu zvaž koupi zbraně s napínáčkem. Dobovosti to neubere.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů