Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#421 » ned 5. úno 2017, 17:23

Absolutně netuším. Možná jim to v ten okamžik přišlo jako dobrý nápad... Ale můžu se zeptat. Dle mne je to také zbytečné. Pokud by někdo tuto střelu nechtěl použít jinak, než tvůrci zamýšleli...



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#422 » pon 11. zář 2017, 22:46

Ahoj,mám jenom takový dotaz.Zakoupil jsem perkusní deringer Great Gun 9mm s tím že je volně prodejný a nepotřebuji ZP.Co jsem ale koukal na perkusní zápalky do něj,tak hodně eshopu uvádí,že jsou zápalky na zbrojní pas?Jak to tedy s tím je?Střelný prach zakoupím bez ZP a na zápalky je potřeba?Jsem z jindřichova Hradce,je tu někdo z okolí,kdo by mi poradil kde koupit zápalky tady poblíž?Derringer je pěkná zbraň,pokuď ale neseženu perkusní zápalky,tak ho pošlu dál do světa :(

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#423 » úte 12. zář 2017, 04:05

Perkusní zápalky nejsou na zbrojní průkaz. Pokud tak eshop uvádí, bude to jen proto, že je má ve stejné kategorii jako zápalky boxer pro přebíjení střeliva. Tj. buď v klidu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#424 » úte 12. zář 2017, 06:26

Zápalky nejsou na ZP ale jsou od 18ti let. talže je možné že je Eshopy neposílají. Vyraž do krámu..



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#425 » úte 12. zář 2017, 08:52

Ahoj,tak to jsem si sakra oddychl.Deringera jsem si přál,že je to pěkná zbraň bez ZP a kdyby p.zápalky byly na ZP,tak by ho to akorád pohřbylo.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#426 » stř 13. zář 2017, 05:59

Ahoj,pro informaci se zeptám zkušenějších.Je možné při vyšší navážce u té 9mm verze GG,že praskne hlaveň?Nebo tyto hlavně jsou kvalitní tak že se to stát nemůže?Kolik ran tak tento deringer může vydržet?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#427 » stř 13. zář 2017, 06:49

Při použití černého prachu k destrukci nedojde, to by musela být zásadní vada materiálu, a to je víc než nepravděpodobné. Všechny známé destrukce předovek v moderní době šly na konto bezdýmého prachu, alespoň pokud je mi známo - a ten tam prostě nepatří! Počty ran těžko určit, ale každopádně dochází dřív ke snížení přesnosti opotřebením drážek a ústí hlavně, než by došlo ke snížení pevnosti hlavně jako takové - a to se bavíme o tisících ran minimálně.

Velmi zjednodušeně lze konstatovat, že předovky mají potenciál přežít majitele.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#428 » stř 13. zář 2017, 07:01

Jo ale hlavně - vyšší navážka má smysl jen do té míry, dokud se zlepšuje rozptyl. Jinak to je k ničemu a narůstá znečištění. Prostě nelze zvyšovat jen tak, nemá to smysl. Z krátké hlavně stejně bůhví jaký výkon nedostaneš.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#429 » stř 13. zář 2017, 08:33

děkuji moc za odpověď.Přecházím z flobertky na perkusky a celkem mám strach z první rány,nevím co od toho očekávat jak to kopne :) Procházīm fóra a zjišťuji co nejvíce informací před první ránou.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#430 » stř 13. zář 2017, 08:47

Ideální je, pokud máš kamaráda předovkáře, který s tebou na poprvé půjde na střelnici. Dodnes si pamatuji tu nervozitu a adrenalin před prvním výstřelem z předovky, a to je to už hodně přes dvacet let ;-)
Je potřeba odmastit, hlídat si postup nabíjení a nezmatkovat. Sám jsme řešil po několika prvních ranách z pušky kuli bez prachu :-) Ale když budeš pečlivý, není se čeho bát.
Základ je mít dobrou střelu a mazání, a když nabíjení hladce funguje a zbraň střílí, teprve upravovat laboraci podle nástřelu. Neboj se jít na začátek na blízko (10 m i míň), abys dohledal zásahy. Není třeba se na poprvé trápit.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#431 » stř 13. zář 2017, 08:55

byl bych právě radši,kdyby mi prvně někdo s tím názorně pomohl a vše ukázal co a jak.Musím pohledat jestli tu někdo není v okolí J.Hradce.



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#432 » stř 13. zář 2017, 21:59

mik119: Neboj se, střílení předovkou je radost, ne trápení



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#433 » čtv 14. zář 2017, 14:23

Jestli jsem to dobře pochopil,tak deringer 9mm je cal.36?Potřebuji to vědět při objednávání střeliva,Jinak jsem zkusil perkusní zápalky obědnat dobírkou a dorazili :) Mám zápalky Remington 11 (4mm).Ty doporučované české zápalky S.B. 4.0 jsem nesehnal pro poslání poštou.E-shop kde jsem to objednával radši jmenovat nebudu,nevím jestli se to posílat smí nebo ne.Ještě seženu prach a jde se střílet :)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#434 » čtv 14. zář 2017, 16:37

Tak takhle jednoduché to rozhodně není! Doporučuji změřit vývrt, nebo objednat originální střely od GG. Záleží na způsobu nabíjení a typu střely, a rozhodně je potřeba dobře mazat!

Doporučuji přečíst toto vlákno od začátku, někde tam je i originální návod, případně i ostatní související témata.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#435 » čtv 14. zář 2017, 18:54

Mám originál střely namazaný a připravený.Na mazání nezapomínám,to beru jako samozřejmost.Na dotazy mailem z Great Gun mi neodpovídají,tak ani nevím,jestli ještě vůbec fungujou,pokuď ano,orig.ogivaly u nich samozřejmě objednám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti