Zápalky

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#16 » pon 5. pro 2016, 22:31

Buď opatrný při srovnávání. Ale kolega i já jsme to již několikrát museli podstoupit, upevnit zbraň do svěráku a kohout upravit. Do čelistí svěráku vložit kožené, nebo dřevěné vložky. Naštěstí kohout je tvrdý, ale ne natolik, aby se nedal formovat. Netvrdím samozřejmě, že váznoucí zbytky zápalek jsou způsobeny nepřesným kohoutem. Hawken od IWA má dokonale padnoucí kohout, přesto každá třetí zápalka zůstane po odpálení v kohoutu, nebo na pistonu. A jsou to zápalky od různých výrobců. Nijak to neřešíme, nechám si na stole nějaký předmět a tím zbytek strhnu.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#17 » pát 9. pro 2016, 13:05

No tak pokud se to stává i u dokonale padnoucího piston/kohout, tak je zbytečné se tím zabývat. V mém případě, co jsem si všiml, by bylo potřeba víc dotáhnout drum do hlavně, aby se tím piston zvednul a přesně dosedl do kohoutu. Zatím jsem to nezkoušel jestli by ještě šel dotáhnout. Ale spíš to nechám tak jak je a raději si tu zápalku sem tam vyšťórám šroubováčkem. :-)

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#18 » pát 9. pro 2016, 14:33

Záleží na tom, jestli už není drum dotažený na konec závitu. Jestli je, tak už nenaděláš asi nic. Místo pistonu se tam zašroubuje delší tyčka ODPOVÍDAJÍCÍHO závitu a opatrně dotáhne.
Existuje i opačný případ, že závit je delší. V tom případě se tam vkládá bronzová, nebo mosazná vložka potřebné síly (0,1 mm, 0,2 mm...)a drum se dotáhne na konec závitu.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pát 9. pro 2016, 16:38

Můžeš to zkusit, ale chce to trochu kultury práce, abys to nezkur***- http://www.radio-foto.eu/predovky/drum.php

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#20 » pát 9. pro 2016, 17:52

Drahoun - nevím, jak jsi těchto úprav znalý, abych se tě nedotkl zbytečným psaním. To, co píše František, by měl mít každý předovkář vryté hluboko do hlavy. Jen díky zručnosti kamaráda a kolegy mně byla zachráněná pistole. Protože já to svou zbrklostí před léty zku....
Pistole ráže .32. Při čištění jsem použil silnější hadřík a on se v hlavni kousl. Místo abych počkal a zeptal se zkušených, jak problém vyřešit, tak jsem demontoval drum a dnový šroub, ucpané vysunul ven. Ale zpět už to nešlo tak jednoduše. Samozřejmě jsem tehdy nevěděl, že se musí udělat na spojení dnového šroubu a hlavně tenký a ostrý zásek. Aby bylo jasné, kam DŠ dotáhnout. U starých zbraní ty záseky byly. Dnový šroub se zašroubuje, teprve do něj se vrtá díra a řeže závit pro drum. Když označení chybí, tak se prakticky nedá určit, kam dnový šroub dotáhnout. Já jsem ho dotáhl, zdálo se mně, že závity na sebe navazují a drum jsem našrouboval. Výsledek byl oholený závit drumu, objednávka nového dílu, vrtání díry pro piston, dopasování, černění poškrábané hlavně.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#21 » pát 9. pro 2016, 18:30

Sagitarius - ano, ty www stránky znám. Puška, co se střelby týče je OK, jen ty váznoucí zápalky mně nějak vyváděly z míry. Ale pokud by se to mělo i po tom zásahu opakovat, raději to nechám tak jak to je. Nechci zbytečně do toho "vrtat".
Blecha.z - něco jsem si už o předovkách přečetl a o možných problémech vím. I když to na první pohled vypadá jednoduše (jak se mi zdálo), dá se neoborným zásahem víc pokazit než napravit. V počátcích se mi už i stalo při laboracích, že jsem si kousl kuli s flastrem uprostřed hlavně. Vystřelit jsem už nemohl a tak jsem navrtal kuli, ale za nic nešla ven. Hrklo ve mně, že budu muset demontovat dnový šroub. Až po uchycení hlavně do svěráku se mi ji nakonec podařilo dostat ven.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#22 » pát 9. pro 2016, 21:07

Jo, po stejných problémech s křesadlovkou, jsem si udělal "červa" skutečně pořádně. Mosazná tyč, madlo 15 cm dlouhé zajištěné kolíkem skrz tyč a vrut zašroubovaný v tyči a ještě zaletovaný. A zase se to vyplatilo - syn nepodsypal maxiball, ten nešel vystřelit nasypáním prachu pod piston. Tak jsem zaklesl madlo červa za rozsochu stromu a na třetí pokus byl maxiball venku.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#23 » pát 30. pro 2016, 21:36

Tak jsem se mýlil v tom, co jsem napsal posledně. Není to pistonem, je to zápalkami. Na vině jsou ony výkonnější zápalky, protože jsem koupil slabší S&B a ty po výstřelu zůstávají na pistonu.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pát 30. pro 2016, 23:11

Kdybys četl příspěvky, tak bys to věděl už 4. prosince, kdy jsem ti to psal.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#25 » sob 31. pro 2016, 10:11

Tak četl jsem to, ale až teď jsem to zkusil. Všichni vychvalovali zápalky RWS nebo CCI, ale jiné než pluska jsem nesehnal - v tu dobu jsem o tom problému ani nevěděl (krom možného opalování pistonu). Se slabšími S&B zápalkami je to v pohodě a jsou taky spolehlivé.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » sob 31. pro 2016, 13:30

Samozřejmě že jsou spolehlivý- co si vzpomínám, dodnes mi selhala jen jedna jediná. Všechny ty "plus|", "magnum" a pod. jsou na klasickou flintu na nic, jen propalujou pistony, a trhají tělesa zápalky. Pokud dochází k selháním zápalu, je lepší vyčistit, nebo případně upravit kanál, kterým plamen putuje, než používat zesílený zápalky.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#27 » ned 8. led 2017, 19:06

Jenom takový malý dovětek k zápalkám. Co jsem zezačátku používal zápalky RWS plus, tak jsem zjistil, že se mi vnitřní průměr pistonu jejich spalinami zúžil asi na třetinu až nakonec došlo k selhání. Co používám S&B, tak je piston čistý a plně průchozí. Ještě mi taky neselhala ani jedna.
Mám teda ještě větší zásobu oněch RWS, tak je určitě nevyhodím. Přišel jsem ale na jednu věc - stačí po několika výstřelech s RWS odpálit jednu RWS naprázdno, která mi tak piston pročistí. Takový malý kominíček. :-)



archer
Příspěvky: 6

Příspěvek#28 » čtv 17. pro 2020, 18:01

Zdravím. Prosím o radu. Můžete mi někdo doporučit prodejce v západních čechách, u kterého se dají koupit perkusní zápalky RWS cal. 6.0 No.1081? Na webu jsem našel pouze prodejny v Praze nebo Brně. Děkuji.



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#29 » čtv 17. pro 2020, 22:13

Vybral bych si oblíbený, nebo nejbližší obchod se zbraněmi a tam bych to osobně poptal. To že je nemají na webu neznamená, že je nedokážou sehnat. Dobrou zkušenost mám s Prolov Klatovy http://www.lovecky-obchod.cz



archer
Příspěvky: 6

Příspěvek#30 » čtv 17. pro 2020, 22:24

Díky za tip. Ono to sehnat určitě dokážou, ale takhle koncem roku to nejspíš nebude hned. A já jsem si zrovna pořídil novou hračku (perkusní brokovnici Gladiator) a rád bych ji vyzkoušel. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů