Great Gun nebo Gladiátor?

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#1 » ned 15. lis 2020, 18:43

Ahoj, jsem jako Buridanův osel a potřeboval bych trochu nasměrovat správným směrem. Uvažuji o malém derringeru a na trhu je v podstatě asi jediná volba mezi Great Gun a Gladiátorem. Rozdíl v ceně je skoro dvojnásobný, proto bych se chtěl zeptat případných majitelů, kterou z těchto dvou by doporučili?
Díky



sroub
Příspěvky: 7

Příspěvek#2 » ned 15. lis 2020, 22:14

Upřesni na co konkrétně ho budeš potřebovat.
Terčová střelba?
Plinking?
Nošení za účelem případné sebeobrany?
Sběratelství?
atd, atd...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#3 » pon 16. lis 2020, 07:44

Plinking, nicméně podstata dotazu je spíš o kvalitě zpracování a spolehlivosti. Procházel jsem thread o GG a moc velký dojem na mě prvních několik stran neudělalo.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#4 » pon 16. lis 2020, 08:36

No, především jsou to úplně rozdílné koncepty.

- GG se blíží historickým předlohám a má ruční přepínání kohoutu pro hlavně. Spolehlivost je stejná jako u všech perkusních pistolí, asi ne horší. Režim střelby je výhradně SA. Hlaveň je drážkovaná, což má vliv na přesnost na vzdálenost větší než malou. Pár kolegů s nimi bodovalo i v našich soutěžích (ne v mířence podle ČSS).

- Gladiátor je primárně obranná záležitost využívající znění zákona (dvou raná perkusní zbraň). Přepínání úderníků je automatické a zbraň pokud vím funguje v zásadě v režimu "DAO". Hlavně jsou pokud vím hladké. Obojí je pro přesnější střelbu nevýhoda.

Pokud jde o plinking, osobně bych volil GG.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 16. lis 2020, 09:10

Gladiátor má dvě zásadní nevýhody - cenu a hladké vrtání hlavní. Absence drážek nejen snižuje přesnost zbraně (pro požadovaný účel nepodstatně), ale hlavně výkon. Drážkovaná hlaveň dosáhne stejného výkonu jako Gladiátor s lehčí střelou a menší navážkou. Konzistentní nabíjení hladké hlavně je mnohem náročnější než hlavně drážkované, kde jsou rozměrovné odchylky použitých komponentů náboje mnohem méně vidět na výsledku v terči.
Je velká škoda, že Gladiátor nemá drážkovanou hlaven.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#6 » pon 16. lis 2020, 11:04

Díky, to je asi vše, co jsem potřeboval vědět. Gladiátor se mi vizuálně líbí víc, než historizující GG, ale detaily rozhodují.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#7 » pon 16. lis 2020, 11:46

Gladiator ma skryte pistony/zapalky, ale pokud to neminis nosit....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#8 » pon 16. lis 2020, 16:42

K té výhodě ve znění zákona - nespadne po novele Gladiátor do PO?



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#9 » pát 4. pro 2020, 20:38

Ano, spadne. A tim bude fuc i veskere jeho kouzlo. Aspon pro me.

Ale jinak je to naprosto luxusni dilo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů