Pánvičkový prach

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#1 » pon 19. pro 2022, 09:35

Přemýšlím o posunu více do historie a k tomu se váže další prachovnice a pánvičkový prach.

Kolik je asi tak jedna dávka a kolik ran tak vydrží to 0,5 kg balení ?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#2 » pon 19. pro 2022, 17:42

V tomto případě je méně více. Pokud dáš na pánvičku hodně prachu, tak bude dlouho prohořívat k zátravce. Dávám na pánvičku to co do laufu a zpoždění je minimální. Není to jako perkus, ale nestihnu to strhnout. Prach sypu tak, aby nebyla zasypaná zátravka.
Používám Vesuvit i negrafitovaný delaborát a rozdíl jsem nepozoroval. Někdo prach na pánvičku mele. Fígl je v průměru zátravky. Každá zbraň chce svoje.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#3 » pon 19. pro 2022, 18:04

Takže není potřeba ten jemný speciální ?

Čekám, až dorazí stavebnice a objednal jsem i jedno balení pánvičkového prachu, tak uvidíme. Asi by bylo jednodušší sypat tam to samé, co do hlavně.

Zatím mám jen perkusy, tohle bude další level :-)

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 19. pro 2022, 18:34

Ono by bylo dobré vědět, cože to budeš mít za zbraň... Se spoustou předovek bylo práce hafo aby to střílelo a to nemyslím stavebnice... Ty teprve.
Pokud se budeme bavit o množství prachu pro zámek od Ardesy pro pistoli Kentucky, tak prachu tam přijde o hodně méně, než do hlavně. Měřit se mi to nechce, ale víc jak 1/2g to nebude. Rozhodně nemá oheň do hlavně prohořet, ale plamen má zátravkou prošlehnout. Proto se prach nesype do a k zátravce, ale obráceně...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#5 » pon 19. pro 2022, 19:14

Aby nedošlo k nedorozumění, to že dávám na pánvičku to co do laufu, jsem samozřejmě nemyslel množství, ale druh prachu, A sypat tak jak píše Hungry.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#6 » pon 19. pro 2022, 19:20

Mám na cestě Kentucky Pistol v cal.45, křesadlová verze.
A už mám Patriota, perkusního. Taky stavebnice, už je asi provozní. Až bude počasí, tak ho vezmu ven, na vnitřní střelnici to fakt není :-)

patriot_221218_m.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů